fbpx

Pachnący dom

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Malutkie i niepozorne buteleczki  olejków eterycznych posiadają ogromne możliwości i mowa tutaj nie tylko o właściwościach zdrowotnych, ale również możliwościach czyszczących. W swoim domu nie mam ŻADNEJ komercyjnej chemii gospodarczej, gdyż po pierwsze ta po prostu czyszcząc truje, po drugie środki komercyjne są o wiele droższe w porównaniu z eko rozwiązaniami. I nie mam chemii, a mam pachnący dom!

ekosprzatanie olejki

Mało kto wie, ale dla mnie nie ma nic gorszego niż cuchnący „wiosenną łąką” czy też inną „leśną” chemią „pachnący dom”. Wiele osób może powiedzieć, toż to zapach czystości, pachnący dom to czysty dom. Błąd!

Ta pseudo świeżość ubrań czy pomieszczeń jest stworzona w zakładach chemicznych z substancji, które są niesłychanie toksyczne, przy rozlewaniu których trzeba nosić specjalne ubrania czy też maski, zaś pomieszczenia poddawać sztucznemu wietrzeniu. Te same substancje zapakowane w kolorową butelkę z taką szczodrością są wlewane do wiaderka z wodą przez miliony osób.

Przecież są przebadane… kolejny mit

Olejki eteryczne sprzątanie

To co w nich jest, jak chociażby sztuczne perfumy mogą być stworzone z kilkuset różnych substancji chemicznych. Teraz nasuwa się pytanie czy naprawdę jesteście tak naiwni i wierzycie, że producent (bo to on ma dostarczyć badania, nie żadna inna niezależna organizacja) prowadził kilkudziesięcioletnie lub chociaż kilkuletnie badania każdej z nich na ludziach? Po pierwsze w ogóle nie wiem czy to byłoby legalne, w najlepszym wypadku przetestuje je na kilku szczurach, które nie są tak złożonym organizmem jak człowiek i stwierdzi, jest super – sprzedajemy. Na rynku jest około 150 000 różnych substancji do 2018 roku mają łaskawie w ramach programu REACH przebadać 30 000 z nich, co roku do obiegu wchodzi kolejne 700 różnych substancji, więc to zaledwie kilka procent.

Moim zdaniem to właśnie w momencie wprowadzenie produktu na rynek zaczynają się rzeczywiste testy na ludziach, które przegrywamy i to z kretesem.

Gość w dom – w pachnący dom 

Pierwszą rzeczą jaką poczujemy wchodząc w nowe progi to zapach jaki unosi się w domu, to on tworzy nasze pierwsze wrażenie, to nasz zapachowy odcisk palca, który dużo mówi o tym kto żyje w tym domu, czy są to osoby palące, mające dzieci czy też fanatycy curry.

Zamiast faszerować każdy pokój toksyczną mieszanką poznaj siłę olejków eterycznych, które posiadają działanie zarówno antybakteryjne, antygrzybiczne, czy antywirusowe, a dodatkowo relaksujące i energetyzujące.

Poznaj moc olejków eterycznych

pachnący dom

Olejki odstraszające owady:

citronella, lawendowy, miętowy, drzewo herbaciane,

Olejki które odkażają powietrze w czasie chorób:

goździkowy, anyżowy, drzewo herbaciane

Wspomaga czyszczenie:

cytrynowy, grejpfrutowy, pomarańczowy, eukaliptusowy- świetnie wiąże tłuszcz

Olejki przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe:

citronella, eukaliptusowy, drzewo herbaciane, lawendowy, z trawy cytrynowej, pomarańczowy, miętowy

Energetyzujące i odświeżające:

wszystkie cytrusowe

Takie olejki możesz zmieszać w atomizerze z przegotowaną wodą i używać np. jako odświeżacz powietrza, bądź też możesz dodać je do wody którą myjesz podłogi, czy też pasty do czyszczenia.

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


16 odpowiedzi na “Pachnący dom”

  1. Ja już jakiś rok temu zaprzestałam używania sztucznych odświeżaczy powietrza, kiedyś przeczytałam skład (a raczej próbowałam przeczytać i zrozumieć) i lekko się przeraziłam – wdycham „czystą żywą chemię” i przeszłam na olejki eteryczne i naturalne świece sojowe z dodatkiem olejków 🙂 Pani Ewo piękny wpis – poleciłam artykuł znajomym.

  2. Bardzo ciekawy wpis, ale ja mam pytane gdzie Pani kupuje te olejki eteryczne. Nie trafiłam na nie w normalnej drogerii. Może jakiś link z polecanym miejscem zakupu, wskazówka. Będę bardzo wdzięczna 🙂

  3. I taką woda z samym olejkiem da się naprawdę posprzątać? Nie potrzeba żadnych środków dodatkowych, choćby mydła? A są jakieś, którymi mogłabym przecierać półki i żeby kurz się tak szybko nie osadzał? Bo z tym mam w mieszkaniu największy problem.

      • Ewo, a czy przy dodawaniu olejku nie masz problemów z plamami?
        Dodawałam olejku do prania, zrobiłam sobie też spray do ubrań z olejkiem i niestety, zostawały tłuste plamy, zwłaszcza na koszulach, więc zrezygnowałam z tego.

  4. Pani Ewo,
    ile ml olejku eterycznego na litr wody powinno się dodawać, jeżeli chcemy posprzątać takim roztworem dom? Olejki podłodze nie powinny zaszkodzić, ale czy można ich używać do czyszczenia mebli? Nie będą np. odbarwiać niektórych typów drewna?

    • Gosiu ja do czySzczenua pidlogi na 10l używam 10 kropli olejku jednak głównym wyznacznikiem powinien być Twój węch. Zacznij od 5 kropli jeśli zapach wyda ci się za słaby ddaj więcej kropli. Np ja mgę w domu do myciq podłogi dodać 10 kropli lawendy i jest super ape n geranium mogę dodać tylko dewie i więcej ie bo jest mi niedobrze. Olejki są mocnymi substancjqmi dlatego zacznynajmy powoli. Pozdrawiam srrdecznie Ewa

  5. a co z olejkami zapachowymi do kominków???
    i odnośnie olejków eterycznych a zapachowych (na bazie olejka eterycznego) w kąpieli np.???
    i co myslisz o bamerze albo vera-nord to firmy olejków które uzywam ???

    • Ani baner ani cera mord to nie są zapachy naturalne… Szukajcie albo czystych olejków eterycznych albo maturalnych zapachów na bazie olejków bez sztucznych dodatków. Przykładami są piękne naturalne perfumy do wnętrz Madlennnhandmade lub na przykład dr beta. Tu macie pewność że tam nie ma szkodliwej chemii

  6. Ewo warto wspomnieć o pichtowym, przy katarach i ogólnym zafaflunieniu niezastąpiony!Ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Rozgrzewa i ma działanie odkarzające i wykrztuśne. Polecam przy anginie! Generalnie dużo ma w sobie wartościowych substancji, warto poczytać o nim. U mnie w domu jest stałym gościem. Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest