Wysprzątaj swój dom na przybycie gości w 8 minut 

Odkryj więcej sprawdzonych przepisów w DARMOWYM herbarium wejdź na www.slowianskazielarka.pl , aby uzyskać swój dostęp i zacząć skutecznie używać ziół

Dzisiaj będzie bardziej zadaniowo – skupimy się na sprzątaniu impulsywnym. Oznacza to, że wysprzątamy dom na przyjęcie gości. Nie będziemy rozmawiać o tym, skąd wziął się bałagan, dlaczego się utrzymuje i dlaczego musisz spróbować poniższego rozwiązania.

Stało się, w naszym domu panuje burdel i mamy niewiele czasu – lub nie mamy go wcale – na to, aby posprzątać dom przed niezapowiedzianą wizytę. Mamy działać – i to jest celem tego wpisu. Jeśli natomiast chcesz zapobiegać tego typu stresującym sytuacjom, otrzymaj emaile z trikami jak ogarnąć szybko dom..

 

Przychodzą niezapowiedziani goście.

 

Podczas sprzątania często skupiamy się na bezsensownych czynnościach, które nie wymagają takiej uwagi: przecieraniu lampy czy sprzątaniu w szufladach, których wnętrza nikt nie widzi. Dzieje się tak, ponieważ nie potrafimy określić swoich priorytetów. Dlatego w tym wypadku strategia jest tak ważna, a naszym celem nie jest zdobycie wyróżnienia w konkursie Perfekcyjna Pani Domu, lecz nieskompromitowanie się w oczach znajomych czy nie daj Boże teściowej.

Podczas dzisiejszego impulsywnego sprzątania skupimy się na przestrzeni publicznej, czyli pokoju gościnnym, kuchni i łazience, z której będą korzystać goście.

Masz 8 minut.

Jeśli chcesz osiągnąć ten rezultat, musisz być przygotowana. Potrzebujesz: stopera, dwóch worków na śmieci w dwóch różnych kolorach (jeden na śmieci, drugi do wyniesienia rzeczy do innych pokojów), szmatki z mikrofibry, butelki z octem, wiadra z wodą i sprayu do odświeżania powietrza, ponieważ już nie zdążysz wywietrzyć pomieszczeń.

Minuta 1: niech dom pięknie pachnie.

Do butelki z atomizerem wpuść kilka kropli olejku lawendowego i pomarańczowego, wstrząśnij i spryskaj pomieszczenia.

Minuta 2: wyczyść blaty kuchenne.

W kuchni zawsze ktoś wyląduje, niby przypadkiem zaglądając w paszczę lwa, aby „poczuć” atmosferę domu. Dzieje się tak w 8 na 9 przypadków, dlatego nie ryzykuj. Zdejmij z blatów wszystkie brudne naczynia i ustaw je zgrabnie, poziomo w zlewie. Sztućce też włóż do zlewu, ale do osobnego pojemnika. Odkręć wodę i zmydlij ją, aby powstała piana (w ten sposób zakryjesz brudne naczynia).

Pozbieraj wszystkie papiery, resztki przypraw, sztućce miski i inne narzędzia kuchenne, które powinny znaleźć się na blacie. Miej przy sobie worki na śmieci; do jednego nich włóż rzeczy do kosza, do drugiego przedmioty, które powinny się znaleźć w innym pokoju (nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ później będziesz musiała raz jeszcze przejrzeć zawartość worka, ale z pewnością przyspieszy sprzątanie). Na koniec przetrzyj blat, starając się, aby okruszki wylądowały na szmatce, nie na podłodze.

[et_bloom_inline optin_id=optin_7]

Minuta 3: wyczyść stół kuchenny.

Jak w poprzednim przypadku – pozbieraj wszystko ze stołu i przetrzyj stół.

Minuta 4: usuń bałagan w pokoju gościnnym.

Pozbieraj wszystkie brudne naczynia i połóż je nieopodal drzwi, aby za chwilę można było wynieść je do kuchni i ŁADNIE ułożyć w zlewie. Sprzątanie rozpocznij od przetarcia i uporządkowania największych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.

Postaraj się, aby sofa i fotele stały w określonych miejscach, jeśli natomiast w salonie znajduje się dużo zbędnych, drobnych przedmiotów, postaraj się je ukryć lub usunąć, ponieważ będą sprawiały wrażenie, że panuje bałagan. Naczynia wynieś do kuchni.

Minuta 5: wymień ręcznik w łazience.

  • Wejdź do łazienki i natychmiast wlej do muszli szklankę octu. Następnie do umywalki wlej wodę i dodaj kolejną szklankę octu. Nasącz szmatkę octem i owiń nią baterię zlewu. Ta samą wodą przetrzyj lustro i wypoleruj je papierem toaletowym (dopilnuj, aby na rolce pozostał wciąż papier toaletowy).
  • Wody z umywalki możesz użyć także do przetarcia kabiny prysznicowej.
  • Wymień ręcznik na czysty.
  • Wszystkie zabawki i zbyt dużą liczbę kosmetyków postaraj się włożyć do szafki w łazience lub szuflady. Przetrzyj szczotką toaletę, zaś papierem toaletowym wytrzyj spłuczkę, a następnie muszlę z zewnątrz (pamiętaj o tej kolejności).

Minuta 7: Pozbądź się kurzu.

Delikatnie zwilż szmatkę z mikrofibry i przetrzyj nią wszystkie powierzchnie: stoły, blaty, miejsce pod telewizorem lub wszędzie tam, gdzie znajduje się sprzęt grający i goście będą często spoglądać. Zacznij od czarnych lub ciemnych przedmiotów.

Minuta 8: Przetrzyj przedmioty

Szmatką z mikrofibry przetrzyj maszynę do kawy, lampkę przy sofie i krzesła. Jeśli są to goście, którzy po raz pierwszy odwiedzają Twój dom, koniecznie przetrzyj wszystkie zdjęcia będące na widoku i obrazy.

Jeśli na lampie znajduje się istna kopalnia kurzu, wymyj szmatkę w wiadrze z wodą. Następnie – o ile czas Ci pozwoli – wróć do łazienki i pastą do mycia wanny (klik) wyczyść wannę lub brodzik.

Udało się! W 8 minut wysprzątałaś dom na przybycie gości. Zagotuj wodę na kawę i przygotuj się na ich przyjęcie.

Tipy:

Jeśli w domu masz dużo porozrzucanych ubrań, włóż je do pralki i nastaw pranie (tylko pod wyjątkiem, że Twoja pralka jest cicha).

Staraj się nie przyciemniać światła, ponieważ przy mocniejszym świetle nie będzie widać tylu mankamentów naszych szybkich porządków.

 

[et_bloom_inline optin_id=optin_7]

UWAGA, ten dokument jest prawnie chroniony prawem autorskim @Copyright 2012-2024 Fundacja Zielony Zagonek, nie wolno go powielać, kserować ani używać w jakikolwiek sposób bez kontaktu z autorem na stronie www.slowianskazielarka.pl