fbpx

Potrafisz sprzątać, ale czy wiesz jak robić to sprytnie?

Jak przestać marnować czas na sprzątanie?

Stwórzmy razem strategię, dzięki której Twój dom będzie cudownie czysty.

Jesteś żoną, mamą, sprzątaczką, kucharką, kierowcą i domowym psychologiem. Każdego dnia masz na głowie dziesiątki jeśli nie setki obowiązków. I pomimo, że sprzątanie niektórych odpręża, to Ty nawet gdybyś chciała odprężyć się nie możesz, gdyż walczysz z wiatrakami.

Sprzątanie jest dla Ciebie ciągłą walką, w której zdaje Ci się, że przegrywasz każdego dnia, co więcej Twojemu wysiłkowi towarzyszy „sprzątaniowy efekt yoyo”. Przez chwilę jest czysto, jednak kilka dni później jesteśmy w punkcie wyjścia.

Wiedz, że ten problemem dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Problemem jest to, że sprzątasz cały czas, emocjonalnie, bez strategii i po omacku.  

Poprzednie pokolenia nie miały kontaktu z konsumpcjonizmem, nie musiały radzić sobie z nadmiarem przedmiotów i wszechobecną reklamą. Reklamą, która z uporem maniaka wmawia nam, że przedmioty kupią nam szczęście.

Z chaosem w naszym domu potrafi zrujnować nasze życie w niewyobrażalny i nieświadomy sposób.

Dlatego zamiast zastanawiać się czy coś „daje nam radość czy też nie” skupmy się na źródle problemu i rozwiązaniom dopasowanym do Ciebie po to, aby sprzątać naprawdę o wiele mniej.

 

Czy Twój dom potrzebuje tej książki?

;
Każdy poranek lub wieczór to zlew lub zmywarka pełna naczyń.
;
W swoim domu posiadasz szuflady lub szafy na bibeloty.
;
Zanim zjesz obiad lub kolację musisz usunąć bałagan ze stołu.
;
Masz w domu masę produktów do organizacji, ale nadal w domu jest bałagan.
;
W Twoim domu ciągle brakuje Ci miejsca i przestrzeni.
;
Raz lub kilka razy do roku musisz robić generalne porządki.
;
W swoim domu odnajdziesz przepełnione szuflady,  które ciężko domknąć.
;
Ciągle czegoś w nim szukasz, bardzo często gubisz w domu klucze i inne przedmioty.

Miej więcej czasu na to co ważne…

Powiem Ci, że wiem co czujesz, gdyż byłam tam gdzie Ty!

Porządek słowo, które spędza sen z oczu. Pamiętaj jednak, że jesteś w stanie mieć czysto i nie musisz się obawiać wizyty teściów czy przyjaciół.

Każdy będzie mógł wpaść Ciebie odwiedzić i Ty nie będziesz się stresować bałaganem, gdyż go po prostu nie będzie, a nawet jeśli to w kilka chwil go ogarniesz.

Piękno, harmonia i spokój to chcesz znaleźć w miejscu do którego wracasz po pracy, to chcesz nazywać swoim domem!

Porządek wymagający absolutne minimum pracy, porządek który, pozostanie na dłużej dzięki czemu będziesz mieć czas dla siebie, dla swojej rodziny i na swoje pasje.

Pozwól mi pomóc odkryć  Tobie program Cudownie Czysty Dom.

PO PROSTU SZYBCIEJ

Mój dom przed kursem wyglądał dokładnie tak, jak może wyglądać dom matki trójki wypełnionych energią chłopaków, która piecze chleb, uprawia warzywniak i robi przetwory na zimę… niby w miarę czysto, ale… Kurs dał mi nie tylko konkretną wiedzę, ale przede wszystkim rozwiązał moje dylematy i blokady, dzięki czemu mogłam ze spokojnym sumieniem i wielką radością uporządkować dom. Dzięki kursowi ostatnie gruntowne sprzątanie (po rocznej przerwie) zabrało mi 10 minut. Osobiście nie znam ani jednego człowieka na tym świecie, któremu ten kurs by się nie przydał… Hanna

 

 

Mamy w domu za dużo szpargałów w połączeniu z brakiem odpowiedniej strategii tworzy się naprawdę wybuchowa mieszanka. Dlatego stworzyłam dla Ciebie książkę która zawiera podręcznik i ćwiczenia z którymi dzień po dniu, stopniowo i trwale przeprowadzisz generalne porządki w swoim domu.

 

Nie masz 15 lat, w swoim życiu przeszłaś już każdy etap sprzątania, a ciągle wydaje Ci się, że ono nie ma końca, należy w końcu przyznać, że obecne rozwiązania zawiodły.

Dzieje się tak ponieważ te rozwiązania są krótkoterminowe, ponieważ zapominają o wyleczeniu choroby. Ja znalazłam na nią lekarstwo jest nim prostota. Osoby, które leczą się prostotą, zaczynają rozkwitać, ich domy stają się oazą odzwierciedlającą to kim naprawdę są jego mieszkańcy, oazą która współpracuje z nami, która łatwo i szybko daje się ogarnąć. Tylko w ten sposób ujarzmiona kultura nadmiaru, daje nam wolność decydowania o tym w co zainwestujemy nasz czas i pieniądze.

 

 

Bałagan ma ogromny wpływ na nasze życie

Odgrać dom

Trudno jest wysprzątać dom kiedy znajduje się w nim tysiąc przedmiotów, które należy odkurzyć czy odłożyć na swoje miejsce. Jeśli mamy małe mieszkanie ta ilość rzeczy sprawia, że nasz dom staje się niewielką klitką. Taki nadmiar powoduje, że sprzątamy cały czas. Wprowadzając odpowiednie nawyki i strategię jesteś w stanie sprzątać mniej.

}
Znajdź czas

Każda z nas cierpi na brak czasu, pomimo wynalazków typu pralka, zmywarka, suszarka do ubrań mamy coraz mniej czasu dla swoich bliskich czy samych siebie. Czas jest bardzo ulotny a jego wartość bezcenna, dlaczego wiec masz go marnować go na niepotrzebne czynności? Odnajdź czas na to, co naprawdę jest w życiu ważne.

Ogranicz stres

Nikt nie lubi wracać do brudnego domu, nikt nie lubi pracować w domu w którym panuje chaos, które sprawiają, że jesteśmy rozproszone, zdenerwowane oraz .pozbawione motywacji do działania.  Taki wizualny stres sprawia, że każdy dzień staje się dla nas męczący i wcale nie musimy być pedantkam, aby odczuwać ten dyskomfort..

Na ogół w naszych domach znajdziemy 60, a nawet 90% przedmiotów których nie potrzebujemy, które wprowadzają w nas chaos i okradają nas z życia i czasu.

Jestem mamą, autorką książek i bloga, ekspertką telewizyjną i właścicielką gospodarstwa rolnego. Jestem kobietą, która zwyczajnie nie ma czasu na marnowanie czasu. Mieszkając na niewielkiej powierzchni (55 m2) z czwórką dzieci musiałam się w realistyczny sposób dbać o czystość w domu. Nie   Wiedziałam jedno, że jeśli czegoś nie zmienię nie będę w stanie normalnie funkcjonować.

Generalne porządki są wykańczające, nikt nie powiedział, że odgracanie jest łatwe. Jeśli chcemy od życia więcej, to generalne porządki często związane są z spojrzeniem sobie w oczy i przyglądnięciem się swojej duszy i ciału. Odgracanie pochłania naszą energie emocjonalną oraz intelektualną, dlatego nie ma tutaj drogi na skróty, tutaj potrzebny jest ekspert w tej dziedzinie.

W moim domu nie mam miejsca, żeby coś schować, upchnąć czy udawać, że tego nie ma, bez strategii po prostu zakopałabym się w bałaganie.

Kilka lat spędziłam na tworzeniu skutecznego planu działania, który powstrzyma nieuniknioną inwazję rupieci i przywróci nam przestrzeń do życia.

W końcu odkryłam magię prostoty i stworzyłam system, który bezproblemowo radzi sobie nawet z tak zapuszczonym miejscem jak domowy schowek.

Przez lata pokazałam tysiącom czytelników mojego bloga jak mieć cudownie prosty dom.

Zacznij sprzątać sprytnie, nadszedł czas na Ciebie.

Współpracowałam z:

TO DOPIERO POCZĄTEK

Przyznam, że na początku trochę sceptycznie podchodziłam do kursu i liczyłam głównie na to, że dostanę tutaj motywację w postaci kontroli moich postępów, ale dostałam dużo dużo więcej. Nie przyszło mi na przykład wcześniej do głowy, że dobrze zadbać o ergonomię ale i inne strategie kursu odmieniły mój dom. Podoba mi się też jego zakończenie, które pokazuje, że to całe odgracanie to tak naprawdę wstęp do kolejnego procesu, który pozwoli stworzyć dom, który będzie naprawdę mój.

Ela

Co odnajdziesz w ksiażce?

 

Dzień I Czym jest minimalizm? Poznanie prostoty jest jak powiew świeżego wiatru, dowiedz się jak powoli wdrożyć minimalizm w życie i nie stać się przy tym ascetą.

Dzień II Skąd bierze się bałagan? Nie zawsze jest to takie oczywiste, poznaj źródła bałaganu i jak z nimi walczyć.

Dzień III Tworzymy nawyki. Nawyki to podstawa organizacji, jak je wykształcić, jak wykorzystać triki psychologiczne, dowiedz się co zrobić treść podręcznika nie przepadła w niepamięci.

Dzień IV Miej kogoś obok. Samotność jest najgorsza, dowiedz się jak dać sobie z nią radę.

Dzień V Co Ciebie powstrzymuje? Jest wiele rzeczy które powstrzymuje nas przed prawdziwymi generalnymi porządkami, poznaj je i ustal jak z nimi się uporać 

Dzień VI Organizacyjne ABC. Czy wiesz jak zorganizować dom według swoich potrzeb. Wiele osób stara się w nas wymusić to jak wygląda nasz system organizacji. Jest to ogromny błąd, w tym rozdziale dowiesz się, jak zorganizować dom tak aby był on przyjaznym miejscem dla Ciebie.

Dzień VII Przygotuj się. Czas przygotować się do działania.

Dzień VIII Perfekcjonizm. W naszej cywilizacji zaszczepiony jest głęboko perfekcjonizm, jak sobie z nim poradzić szybko i skutecznie, to tajemnica tego rozdziału.

Dzień IX Ergonomia sprzątania. Każdy wie jak sprzątać, jednak nie każdy wie jak robić to naprawdę sprytnie, przy najmniejszym nakładzie pracy i czasu.

Dzień X Triki odgracania. W świecie organizacji istnieją pewne triki, które w ogromnie ułatwiają sprzątanie, chcesz je poznać?

Dzień XI Znajdź czas. Jeden z podstawowych błędów odgracania jest złe traktowanie czasu, mało kto wie o co chodzi, dlatego w tym rozdziale poznasz tą tajemnicę.

Dzień XII Stań na straży domu. Co zrobić, aby nie wpuścić bałaganu na nowo do swojego domu.

Dzień XIII Jak organizować przestrzeń

Dzień XIV Odgracamy książki

Dzień XV Odgracamy dokumenty

Dzień XVI Odgracamy pamiątki

Dzień XVII Sprzątaj w zgodzie z mózgiem. Która półkula rządzi Twoimi nawykami, jest to istotne, aby w Twoim domu było łatwo Tobie utrzymać porządek..

Dzień XVIII Dzieciaki w domu. Odgracanie domu z dzieciakami czy jest to możliwe? Tak

Dzień XIX Rodzinny grafik. Czy da się stworzyć grafik dopasowany do potrzeb członków rodziny, który działa? Oczywiście.

Dzień XX Tworzymy dom. Dowiedz się, co zrobić aby w minimalizmie i prostocie odnaleźć swoje ja, które sprawi, że dom będzie faktycznie Twój.

Dzień XXI Zachowaj porządek na zawsze. Dowiedz się jak utrzymać porządek na dłużej.

Książka to podręcznik z którym dowiesz się jak sprzątać dom sprytniej. W podręczniku odnajdziesz ćwiczenia, z którymi dzień po dniu wprowadzisz harmonię do swojego życia

OSZCZĘDNIEJ I BEZPIECZNIEJ

Mój dom teraz czysty, mniej zagracony, w łazience nie mam tablicy Mendelejewa, używam tylko kilku produktów do sprzątania, które w zupełności wystarczają. Dzięki temu mam więcej pieniędzy na inne ważniejsze i przyjemniejsze rzeczy bo nie muszę ich wydawać na drogie płyny i mleczka do czyszczenia, a najważniejsze że nie muszę obawiać tego, że sprzątając truję swoich najbliższych.

Emilia

Czy ta książka jest dla Ciebie?

;
Sprzątasz non-stop i masz tego zwyczajnie dość.

;
Kiedy posprzątasz bałagan wraca w ciągu 3 dni, lub szybciej.

;
Kiedy chcesz szybko i bezstresowo pozbyć się nadmiaru rzeczy.

;
Nie chcesz być nadworną sprzątaczką,  chcesz mieć czas dla siebie.

Często zadawane pytania

Nie mam na to czasu!
A czy masz czas na zamiatanie, odkurzanie, przestawianie, układanie, przemywanie? Jeśli tak, to oznacza to, że masz również i czas na to by ogarnąć chaos jaki panuje w Twoim domu. Zamiast po raz enty przesuwać i przekładać rzeczy z miejsca na miejsce obierz inną strategię, która sprawi, że nie będziesz musiała robić tego tak często. Dlatego wiedz, że masz czas, a jeśli nadal uważasz, że będzie Ci ciężko, od tego jest ten kurs, on pomoże Ci znaleźć czas.
Nie lubię sprzątać, więc po co mi ten książka?
Nie jesteś sama, ja sama nie tyle nie lubię co nienawidzę tej czynności. Dlatego też musiałam opracować cały system, dzięki któremu nie muszę tyle sprzątać. To dzięki strategii jaką odnajdziesz w kursie zamiast całymi godzinami, każdego dnia zajmować Ci to będzie kilka minut

Czy ten program jest tylko dla kobiet z dziećmi?
Oczywiście, że nie. Jeśli jesteś kobietą, która ma już dość ciągłego sprzątania lub braku efektów porządków, ten kurs jest dla ciebie.
Czego mogę się spodziewać po przerobieniu ksiażki?

Po przerobieniu książki możesz się spodziewać jednego, porządku który będziesz w stanie ogarnąć w kilka chwil. Stworzysz dom, w którym będzie Ci przyjemnie przebywać i funkcjonować.

Czy książka "Sprzątaj Sprytnie" to ta sama co Naturalnie Czysty Dom?

Nie. Książka Cudownie Czysty Dom skupia się na tym, aby rozwiązać skutecznie i strategicznie problem bałaganu w naszym domu. Krok po kroku po to, aby sprzątać mniej i aby żyło nam się lepiej. Natomiast ksiażka Naturalnie Czysty Dom to wyłącznie przepisy na EKOśrodki do sprzatania, plus kilka trików.

GROMADŹMY WSPOMNIENIA

Wielu z nas wydaje się, że o naszej wartości świadczą rzeczy, które posiadamy. Tymczasem wystarczy sobie uświadomić, że to nieprawda i staje się coś pięknego – odzyskujemy wolność i czas. Nasza rodzina tę wewnętrzną wolność stara się pielęgnować każdego dnia, dzięki czemu gromadzimy piękne wspomnienia

Iza

Wymówki które sabotują odgracanie domu.

=

Nie mam czasu

=

Nie mam na to siły po całym dniu

=

Nie lubię sprzątać

=

Po co sprzątać kiedy dzieci i tak nabałaganią?

=

Tylko mi w domu zależy na sprzątaniu, mam tego dość!

=

Nie chcę ciągle sprzątać, to takie marnowanie czasu!

Choć raz pomyślałaś o sobie?

To te wymówki powstrzymują nas przed zmianą.

Wymówki które pojawiają się w Twoim umyśle, nie są wyjątkowe. Co więcej, bardzo duża część kobiet je posiada, gdyż po prostu mamy dość bycia nadwornymi sprzątaczkami. Przecież mamy pracę, wychowujemy dzieci, gotujemy, odrabiamy zajęcia, gdzieś pomiędzy chcemy znaleźć czas dla siebie. Jakim cudem mamy to wszystko połączyć?

Sprzątanie stało się naprawdę bardzo męczące i zarazem stresujące. Podczas sprzątania wylewamy na zewnątrz swoje frustracje,… i nic dziwnego!

Dzieje się tak, gdyż wyrośliśmy w przekonaniu, że nasze domy powinny zmieścić wszystko, ale nasze mieszkania nie są w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Przecież nie możemy mieć w nich wszystkiego, ale staramy się upchnąć w nich coraz więcej i więcej.

Mając wszystko, mamy też masę obowiązków, a te wszystkie przedmioty sprawiają, że kilkanaście minut sprzątania staje się kilkudziesięcioma. Natomiast poranne i wieczorne ogarnięcie domu, staje się całodziennym maratonem podczas którego staramy się uprzątnąć z pola widzenia przedmiotów i rozlokować bałagan w innych miejscach.

Nie oszukujmy się, dawne sposoby sprzątania naszych mam i babć nie są w stanie sprostać wymaganiom współczesnego życia. Zawodzą one na całym froncie i nic dziwnego.

Co tak naprawdę zmieni książka

„Sprzątaj Sprytnie”?

Będziesz sprzątać mniej, gdyż odgracisz swój dom raz na zawsze.

Znikną napięcia w rodzinie związane z dotychczas nieefektywnym sprzątaniem.

Oszczędzisz czas i energię, gdyż Twój dom zacznie być przyjazny Tobie i Twoim potrzebom.

W końcu Twój dom przestanie służyć Twoim rzeczom, a zacznie tworzyć przestrzeń do życia.

Przez prawidłowe odgracenie, zyskujemy porządek który utrzymuje się dłużej. 

Odgracenie domu, to proces który pomaga odkryć siebie, swoje priorytety i cele. 

Co odnajdziesz w książce?

UWAGA! Nadszedł czas podjęcia decyzji czy chcesz przestać marnować czas na sprzątanie, czy chcesz zacząć wykorzystywać go na to co kochasz, na to co ważne. Zniżkowa oferta na pakiety znika za:

i
Drukowana książka

Dzięki niej zawsze będziesz mogła przypomnieć sobie treść kursu i wcielić w życie wszystkie jego założenia.

Audio

PAKIET VIP Nagrania audio, których będziesz mogła odsłuchać w drodze do pracy czy na przejażdżce rowerowej. 

BONUS VIP
  • Grupa online – odnajdziesz tu grono kobiet, które chcą opanować chaos.
  • ODGRACAMY URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE– bonusowy dzień z którym ogarniemy bałagan elektroniczny
  • BONUSOWY EBOOK– Zaplanuj senswonie swoje menu
  • Kurs email gdzie przez 21 dni otrzymywać będziesz treści i ćwiczenia

Wiem, że jesteś gotowa zrobić krok

ku domowej harmonii.