fbpx

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]

Dziś porozmawiamy o tym w jaki sposób układać rzeczy kiedy już znajdziemy dla nich miejsce.
Są dwie szkoły sugerujące dwa różne rozwiązania. Pierwsze, które jest najbardziej popularne w naszym kraju, to układanie rzeczy jedna na drugiej, przez co powstają zgrabne stosy przedmiotów czy ubrań. Problem z tą metodą jest taki iż wielokrotnie ciężko jest wyciągnąć jakąkolwiek rzecz bez przewracania reszty. Osobiście jestem fanką drugiego sposobu organizacji przedmiotów, a mianowicie pionowej organizacji przestrzeni. Nie jest to super nowoczesne rozwiązanie, wystarczy przyglądnąć się jego wykorzystaniu na chwilę obecną w Twoim domu. Najczęściej rzeczami trzymanymi w ten sposób są chociażby książki.

Co można przechowywać w ten sposób?
Przede wszystkim różnorakie podkoszulki, spodnie, ubrania, które mniej się mną. Do tego książki, papiery, szpulki na nici, zastosowań jest naprawdę wiele a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Natomiast wszystkie ciężkie ubrania, ale też i takie, które bardzo łatwo się mną powinny być przechowywane na wieszakach. Kiedy rozpoczynasz lokować swoje ubrania na wieszakach staraj się podzielić je na te same kategorie, czyli sukienki z sukienkami, żakardowe bluzki z bluzkami itd. Starając się ułożyć je tak, aby po prawej stronie były najdłuższe, a po lewej stronie najkrótsze ubrania.

Segregowanie papierów.
Tutaj jest bardzo istotne, aby miejsce do segregowania papierów odbywało się tam gdzie najczęściej przynosimy papiery. Na przykład jeśli nasze papiery często lądują najpierw w kuchni warto było by mieć tam miejsce do ich przechowywania. Przechowywać papiery można w stojących folderach, co sprawia, że łatwiej jest nam je przeglądać. W miejscu w którym pojawiają się papiery warto mieć trzy pojemniki: rachunki, ważne dokumenty oraz interesujące. Powinnyśmy na bieżąco walczyć z przychodzącymi papierami do naszego domu. Takie pionowe rozwiązanie jest też dobre na inne papiery związane z naszymi ubezpieczeniami, gwarancjami, fakturami, czy materiałami z różnych kursów i szkoleń. Wystarczy mieć kilka dobrze podpisanych teczek włożonych pionowo do pudełka, aby można je było łatwo wyciągnąć w razie potrzeby.
[/et_pb_text]
[/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]

Pin It on Pinterest