fbpx

Domowe sposoby na grypę żołądkową

image_pdf
Pobierz pdf

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″ transparent_background=”off”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.9.0″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ use_border_color=”off” border_style=”solid” sticky_enabled=”0″]

Jeśli do naszego domu zawita grypa żołądkowa, to jedno jest pewne – nikt przed nią nie ucieknie. Jest jak ninja: pojawia się znienacka, a toaleta staje się najpopularniejszym pomieszczeniem w domu. W takim czasie nie jest łatwo, ale często trzeba to po prostu przechorować. Jednak istnieją domowe sposoby na grypę żołądkową, które ulżą Tobie i Twoim bliskim w tym trudnym okresie.

ETAP I

Ograniczamy objawy

Przede wszystkim musimy uzupełniać płyny i nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Może być to ciężkie w sytuacji, kiedy wszystko zwracamy.

[mpp_inline id=”55212″]

 

Dlatego sięgnijmy po imbir. Korzeń imbiru ma wiele cennych właściwości, ale w tym przypadku pomoże nam szczególnie w powstrzymaniu mdłości. Nie jest to sposób na całkowite ich zatrzymanie, ale jak badania naukowe pokazują, że dzięki imbirowi jesteśmy w stanie ograniczyć torsję (źródło). Dodatkowo, imbir jest powszechnie znanym środkiem antytoksycznym, który bardzo dobrze odtruwa organizm poprzez spalanie toksyn, które dostały się do naszego organizmu z zewnątrz. Ponadto ma działanie wzmacniające, szczególnie wzmacnia żołądek. Na tym etapie połączymy go z leczniczym działaniem nagietka lekarskiego, który od pokoleń stosowany był w problemach trawiennych.

Potrzebujesz:

1 szklankę wrzątku

1 łyżeczkę suszonego imbiru

1 łyżkę suszonych kwiatów nagietka

Wszystkie składniki zalej wrzątkiem i pozostaw pod przykryciem przez 10 minut. Po czym pij napar małymi łyczkami co jakiś czas.

 

 

ETAP II

Węgiel drzewny

Od dawna wiadomo, że węgiel leczniczy ma dobry wpływ na nasz organizm. Otóż cały sekret tkwi w sposobie jego przyjmowania, o którym często mamy błędne wyobrażenie i kierujemy się wpojonymi, nieuzasadnionymi schematami. Otóż wydaje się nam, że węgiel powinien być przyjmowany jak konwencjonalny i syntetyczny lek, ale tutaj jesteśmy właśnie w ogromnym błędzie. Siła węgla drzewnego leży w jego ilości. To wyjątkowa porowatość tego surowca sprawia, że on działa. Co więcej, węgla nie możemy przedawkować. Jedynym zagrożeniem może być wywołanie zatwardzenia, dlatego podczas przyjmowania węgla należy zwiększyć ilość przyjmowanej wody, o czym wspominają w swojej książce Aghatha i Calvin Trash. Dlatego ilości stosowane przez autorów i testowane na wielu przypadkach są o wiele większe niż te, które odnajdziemy na etykietce. Sugerują oni, żeby w przypadku wymiotów i biegunki osoby dorosłej sięgnąć po 1-2 czubatych łyżek węgla, zaś dzieci po pół łyżeczki. Wszystko w formie zawiesiny powinniśmy podawać 4 razy dziennie w przypadku biegunki, i za każdym razem przy wystąpieniu wymiotów w obu przypadkach popijamy węgiel 1-2 szklankami wody. Kiedy występuje torsja, nie należy zrażać się tym, że zwróciliśmy węgiel – jak sugerują autorzy – i zaraz po wymiotach podać raz jeszcze węgiel w odrobinie większej ilości. Przeważnie za 3-4 razem węgiel zostaje przyswojony.

ETAP III

Napój elektrolitowy

Jak dostarczyć swojemu organizmowi potrzebnych substancji?

To proste – można ugotować rosół warzywny i na 1 litr dodać łyżeczkę soli kamiennej. Jest to jedna z najskuteczniejszych broni w walce z odwodnieniem, co odnotowano nawet w walce z objawami cholery. Doraźnie można stworzyć własny napój elektrolitowy. Do jego wykonania potrzebujemy łyżkę naturalnego miodu i szczyptę soli. W dobrze ciepłej wodzie rozpuszczamy miód i dodajemy sól.

 

[mpp_inline id=”55212″]

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


17 odpowiedzi na “Domowe sposoby na grypę żołądkową”

  1. Wszystkie opisane sposoby są jak najbardziej właściwe. Węgiel jest u mnie antidotum na wiele problemów zdrowotnych. Imbir też mam w kuchni na okrągło. Przy jelitówce polecam Dicoflor 60 – bardzo dobry probiotyk, który brałam jak walczyłam z gronkowcem złocistym. Jeśli mamy węgiel w tabletkach to spokojnie można przyjąć nawet od 5 do 10 sztuk jednorazowo. Do tego lekkostrawna dieta, według Ajurwedy jest proponowany ryż basmati z fasolką mung dal. Można stosować przez kilka dni mono dietę. Bóle kręgosłupa to wynik toksyn, które mamy w organizmie. Dlatego picie ciepłej wody z imbirem, goździkami, cynamonem i cytryną pomogą szybciej pozbyć się toksyn.

  2. A ja mam w słoiczkach zawsze zrobione jagody, pomagają na biegunki, stabilizują organizm, generalnie najlepiej nie jadać na mieście różnych śmieciowych dań, myć często ręce, to zapobiegnie infekcjom, a przynajmniej je ograniczy.

  3. Bradzo skuteczny na biegunkę jest też kobylak – dla dorosłych korzeń, dla dzieci nasiona. Warto sięgnąć po borówkę brusznicę. A jeśli nie chcecie w ogóle „łapać” jelitówek, to zróbcie sobie każdego roku 3-tyg. kurację naparem z nagietka.

  4. Kwas fosforowy jest zabójczy dla wszystkich bakterii itp. i jest jedynym pewnym środkiem zapobiegawczym nawet na fermach drobiu gdzie hoduje się po 20.000 ptaków. A my ludzie spożywamy ten kwas w COCA-COLA !!!
    Dlatego Mc”Donalds podaje do swoich zestawów Colę …
    By się klienci nie pos…. 😉

    • Tak ale CoCa Cola to również cukier który jest pożywką dla bakterii.Więc terapeutyczne własciwości Coca Coli są wątpliwe .Najlepiej w przypadku grypy zastosować borówkę brusznicę .Dużą ilośc osolonej wody .Bezpiecznie jest zastosować probiotyki .chodzi o to ze pozytywne bakterie zawarte w probiotyku wyprą chorobotwórcze patogeny . A kwas fosforowy jest jest jedną z przyczyn wywołujących osteoporozę bo gromadzi się w organizmie .Organizm usuwa jego ueuchamiajac zapasy wapnia .

Dodaj komentarz

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest