fbpx

Już tysiące czytelników bloga dowiedziało się, jak bez toksyn wyczyścić dom szybko, oszczędnie, a przede wszystkim – bezpiecznie.

Dziś jednak porozmawiamy o czarnej trójce.

Czy wiesz, że nie powinnaś mieszać niektórych substancji? Często widzę, jak autorzy różnorakich przepisów beznamiętnie przepisują receptury, zamiast sprawdzić, czy faktycznie działają. Dlatego jeśli trafisz w miejsce, w którym ktoś łączy niżej wymienione produkty, uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Dlaczego?

Ponieważ albo zmarnujesz pieniądze (składniki „magicznej” receptury wzajemnie się neutralizują, przez co ich „moc” sprzątająca jest nic niewarta), albo doprowadzisz do niebezpiecznych reakcji, które mogą zniszczyć coś w twoim domu lub zrujnować Twoje zdrowie.

OCET + SODA

eko-sprzatanie

Oba składniki są często ze sobą łączone. Podczas reakcji powstaje sporo piany, której można użyć do „uniesienia” brudu. W wyniku wymieszania tych substancji powstają woda i oktan sodu, czyli – mówiąc bardziej przystępnym językiem – otrzymujesz wodę z odrobiną soli. Taka mieszanka sprawdzi się w czyszczeniu piekarnika (po wcześniejszym jego wymyciu – link), ale poza tym to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto.

OCET + MYDŁOsprzatnie-na-wiosne

Ile razy widziałam przepisy, w których miesza się mydło z octem…! Nie wiem, kto je tworzy, jednak musicie pamiętać, że ocet to kwas, a mydło to zasada. Mieszając te dwie substancje, niszczysz mydło, które powstało w wyniku zmydlania tłuszczu. Co otrzymasz? Wspaniałej jakości breję, która nie jest tania.

OCET + WODA UTLENIONA

Oba składniki są naturalnymi substancjami, które pomogą Ci w domu. Jeśli jednak je połączysz, stworzysz kwas nadoctowy. Jest to substancja silnie dezynfekująca, a jednocześnie żrąca, która może podrażnić oczy, skórę, układ oddechowy, ale i zniszczyć blat czy podłogę. Jeśli potrzebujesz czegoś skutecznego do dezynfekcji, zobacz przepis na mgiełkę.

Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z