Jak pozbyć się much z domu

Jak pozbyć się much z domu

Muchy są utrapieniem, zwłaszcza latem. Jeśli mieszkasz na wsi, musisz walczyć ze stadami, które z uporem maniaka starają się dostać do a Twojego domu. Z „pomocą” przychodzą producenci, oferujący nam przeróżne substancje, które w wątpliwy sposób są dla nas bezpieczne (nie wspominając o ich cenie i wpływie na nasze otoczenie).

mucha1

Jak zwykle wmawia nam się, że aby walczyć z powszechnymi bolączkami, potrzebujemy doktoratu, specjalistycznego laboratorium i pieniędzy. Nic bardziej mylnego! Zawsze powtarzam: prostota jest kluczem do sukcesu.

Dziś dowiesz się, jak szybko i skutecznie pozbyć się much.

Kolejna zaletą specyfiku, który Ci proponuję: niejako ogłupia muchy, dlatego nawet gdy wlecą, łatwiej sobie z nimi poradzisz.

Jak pozbyć się much z domu?

jakporadzicsobiezmuchami

Potrzebujesz:
1/2 szklanki octu jabłkowego
1/2 szklanki wody
10 kropli eterycznego olejku pomarańczowego
10 kropli eterycznego olejku miętowego

Wszystkie składniki wymieszaj w butelce z atomizerem. Następnie spryskaj futryny, parapety, firanki (zrób wcześniej próbę, czy olejek pomarańczowy lub ocet nie zabarwią tkaniny).

Czynność powtarzaj kilka razy w ciągu dnia.

Ewa Kozioł

Ewa Kozioł

Autorka Zielonego Zagonka, mama, żona, kobieta która chce żyć w harmonii z naturą i samą sobą. Wydała trzy książki "EKOnomiczne dziecko", "Piękna z natury" i "Naturalnie czysty dom"

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Jak pozbyć się much z domu"

Powiadom o
avatar
Zdjęcia i pliki
 
 
 
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kosmal
Gość

Mój patent jest po prostu taki, że czekam aż muszki same umrą albo udaję, że ich nie ma. Świadomość można oszukać na wiele sposobów. Ale zalecenie jak najbardziej pomocne i na moje możliwości.

Gremlinianeczka
Gość
Gremlinianeczka

Mam balkon, a na nim złośliwego, okropnego gościa – gołębia. Nie przeszkadza mi on, bo nie mieszka na nim, ale odkąd wieszam pranie na sznurkach, lubi po nich się przespacerować, co jest utrapieniem dla mnie. Masz jakiś sposób na gołębie? Ps. Nie, nie załatwia się na moim balkonie, nie buduje gniazda, nie śpi, nie żyje, po prostu z uporem maniaka przylatuje i spaceruje po moim praniu, czego mam dość.

Anderski
Gość

Ciekawe, czy sposób działa tez na inne małe latające stworzonka. Mam 20 komarów w domu, ale o dziwo żaden z nich nie chce mnie atakować. Trochę mi ich szkoda, bo pewnie strasznie głodne muszą być 😛

wpDiscuz