fbpx

Jak znaleść żonę idealną. Dlaczego czasami warto się kłócić i w jaki sposób może nam pomóc poczucie humoru. Odpowiedzi znajdziesz w Podcaście.

Czytałem niejeden raz w literaturze, że każdy człowiek ma potrzebę przynależności, bliskości drugiego człowieka. Nawet jeśli wydaje nam się, że jest nam wspaniale samym to według osób badających mechanizmy i prawa rządzące zachowaniami człowieka potrzebujemy w życiu innych ludzi.

To oni napędzają nas do działania, ich obecność, czy to w postaci partnerstwa zawodowego w prowadzeniu firmy, kumpla z którym wyjdziemy na siłownię, czy bardziej intymnego związku jak w przypadku relacji małżeńskich czy zwykłego związku partnerskiego, to ich obecność sprawia, że czujemy się spełnieni, gotowi do poświęceń i zmian na lepsze

Odrobina samotności bez wątpienia jest potrzebna każdemu z nas, jednak czy bylibyśmy w stanie przetrwać kilkadziesiąt lat bez innych?

Ja chyba nie dałbym rady.

Oczywiście nie ma złotej recepty na idealny związek.

Nie istnieje ta jedyna wybrana i jak tylko zajedziemy na białym koniu i nasze spojrzenia się spotkają to będziemy szczęśliwi do końca naszych dni.

Nie ma podręcznika czy telefonu zaufania podpowiadającego jak powinniśmy się zachować w każdej sytuacji.

I wyobraźcie sobie, że w związku może się zdarzyć, że to nie my mamy rację.

W takim razie jak znaleźć właściwą partnerkę?

Jak sprawić by czuła się przy nas lepiej niż przy kimkolwiek innym na świecie?

Kiedy powiedzieć pierwszy raz kocham Cię?

Tyle pytań i żadnych odpowiedzi.

Nie mam kwalifikacji, ani dyplomu z psychologii, by udzielać komukolwiek porad, ale mogę Wam powiedzieć jak SAM podchodzę do tego zawiłego jak CHOLERA tematu.

Z pewnością niepowodzenie w związku nie powinno stanowić o jego przedwczesnym zakończeniu. Oczywiste jest, że różnice charakterów oraz zdań wcześniej czy później wyjdą na światło dzienne.

Praktyka czyni mistrza, oczywiście im więcej Was łączy zanim się poznaliście  tym później zaczniecie się sprzeczać jednak jest to nieuniknione.

W moim związku jestem już od kilkunastu lat i nadal niekiedy pojawiają się tematy drażliwe, jedne błache które łatwo obrócić w żart inne z penwością mają potencjał by nas poróznić na dobre jeśli pozwolilibyśmy im się rozwinąć.

W naszym związku przychodzą z pomocą wspólne burze mózgów. Obydwoje zajmujemy się na codzień czymś zupełnie innym jednak wspólnie pomagamy sobie w niektórych kwestiach wymagających innego punktu widzenia.

Wspólny spacer również potrafi wiele zmienić. Już po 10 minutach przechadzki na świeżym powietrzu, nawet jeśli na początku trochę pomilczycie, sprawy zaczynają wyglądać zupełnie inaczej – nie powinniśmy popadać w  konflikt jak tylko coś nam się nie spodoba. Pozwólmy temu dojrzeć, przemyślmy starając się popatrzeć na problem z perspektywy drugiej osoby.

Osobiście bardzo pomaga mi zrobienie czegoś dla siebie. Oczywiście uwielbiam moich małych indywidualistów i szanuje, że mają niekiedy inne potrzeby, jako dzieci, niż ja czy moja żona Ewa, którą szanuję zwyczajnie za bycie silną samodzielną i niezwykle świadomą kobietą, ale również za to że jest troskliwa i odrobinę szalona.

Jednak, aby być wstanie pomóc drugiej osobie, najbliższej osobie, musimy sami być spełnieni. To tak jak w przypadku rozszczelnienia się samolotu w powietrzu. Nawet podróżując za dzieciakami, najpierw musisz nałożyć maskę tlenową sobie a dopiero wtedy pomóc innym. Ten przykład doskonale urzeczywistnia się w przypadku okazywania empatii współmałżonkowi czy dzieciom – jeśli sam jesteś zmęczony i zły to nie próbuj pomagać innym bo nic z tego nie będzie.

Mam nadzieję, że moje wywody nie uśpiły was.

Ktoś kiedyś powiedział że aby znaleźć dobrą kobietę trzeba być najpierw dobrym mężczyznom. Oczywiście bycie w dzisiejszych czasach nonszalanckim gentlemanem jest bardzo mile widziane jednak może nie wystarczyć.

Czasy trochę się zmieniły i jazda na koniu z rewolwerem przy pasie i ochranianie zagrożonych niewiast nabrało dzisiaj zupełnie innego znaczenia. 

Owszem jako mężczyzna masz obowiązek czy raczej przywilej ochraniać ją w każdej sytuacji – nie tylko w pojedynku na pięści, ale również przed atakami słownymi czy choćby internetowym Hejtem.

Ale również:

Oczywiście musisz być godny zaufania i dotrzymywać danego słowa.

A wtedy traktując się z wzajemnym szacunkiem do posiadania odmiennego zdania reszta z czasem pojawi się sama.