fbpx

Matka wszystkiego co pozytywne w Twoim życiu.

Witaj kolejnego dnia, mija właśnie drugi tydzień naszego kursu, mam ogromną nadzieję, że nie masz z nim żadnych problemów. Dziś zajrzyj do zeszytu ćwiczeń, nadrób zaległości i zastanów się dlaczego chciałabyś wstać wcześniej bądź też zaplanuj czas kiedy mogłabyś zrobić coś dla siebie.

Stwórz awaryjną listę, którą będziesz mogła wykorzystać kiedy dobry los podaruje Ci odrobinę czasu.

Dziś porozmawiamy o jednym nawyku, który odmieni wasz dzień. Nie jest on zbyt skomplikowany, jest niesłychanie ważny, ale może sprawić Ci odrobinę trudności. Ponieważ wymaga od Ciebie chwili czasu i zatrzymania się na chwilę. Jednakże jeśli ten nawyk pojawi się w Twoim życiu, zauważysz naprawdę ogromne zmiany.

W czasach, w których liczy się ilość i posiadanie, mało kto zastanawia się nad byciem wdzięcznym. Większość rzeczy, spraw, ludzi pojawiających się w naszym życiu, bierzemy za oczywiste, za takie, które nam się „należą”. Tymczasem właśnie za te rzeczy i za tych ludzi powinnyśmy być najbardziej wdzięczne: kochający mąż, zdrowe dzieci, dach nad głową, pożywienie na widelcu; jak często o tym pamiętasz?

Życie szybko, nie pamiętając o tym co dobre w Twoim życiu doprowadza do tego, że zaczniemy zadowalać się bylejakością.

Zauważenie tego, co w życiu naszym i życiu innych jest dobre, sprawia, że nieświadomie tworzymy wokół siebie szczęśliwy i piękny świat. W psychologii wdzięczność jest utożsamiana ze wzrostem naszego szczęścia, satysfakcji z życia, zmniejszeniem stresu i rozdrażnienia, ale również rozwinięciem empatii i altruizmu. Co więcej – pamiętaj, że swój ciągnie do swego; dobre rzeczy, pozytywne myśli przyciągają więcej pozytywnych rzeczy, za które możemy być wdzięczne. Wdzięczność dosłownie ładuje nasze baterie, i poczucie wartości.

zegar

Wdzięczność jest niezwykle potężnym narzędziem, które tworzy nasze szczęście, które jest wyrazem miłości do życia. Co więcej nawet odrzucenie, czy też wydające nam się obecnie klęski mogą być aktem miłości i powodem do wdzięczności. Pomyśl o tym w inny sposób, może to wszechświat, Bóg filtruje to co nie jest dla Ciebie dobre?

Musisz zrozumieć, że to co naprawdę posiadasz to wyłącznie obecna chwila. Przeszłość już się skończyła, zaś przyszłość jeszcze nie nadeszła.

Dlatego postaraj się zacząć ten nowy nawyk od jednego oddechu. Oddechu, który weźmiesz nosem i podczas którego skupisz się na tym jak powietrze wpływa i wypełnia twoje ciało. Następnie podczas wydechu wypuść powoli powietrze skupiając się na drodze jaką przebywa powietrze. Choć raz dziennie. Z czasem postaraj się znaleźć czas na 5 oddechów, które oczyszczą Twój umysł, dzięki którym zaczniesz żyć tu i teraz. Następnie podczas każdego oddechu podziękuj za to co cię otacza, za zdrowie, ludzi. 

W następnym tygodniu dowiesz się o tym jak być bardziej produktywną, jak lepiej zarządzać swoimi zadaniami i osiągać wyznaczone cele.

Pin It on Pinterest