fbpx

W tym dniu porozmawiamy o wizualizacjach, które mają ogromną moc. Nie chodzi o coś mistycznego, a tylko o działanie naszego umysłu. Wizualizacja to wszystko, co mówisz i myślisz, a czego słucha Twój umysł. Nie ma znaczenia, czy wypowiadasz coś głośno czy nie – każdego dnia kształtujesz swoje nastawienie do życia. Człowiek od pokoleń myśli o rzeczach negatywnych; zwłaszcza my, Polki, to uwielbiamy: „Jestem zmęczona, przepracowana, za chuda, za gruba”.

Często są to pozostałości po naszych rodzicach, niedocenianych matkach czy babciach – bagaż, który nawet nieświadomie dźwigamy każdego dnia.Wizualizacja w niesłychany sposób wpływa na nasze zachowanie i nastawienie. Jeśli myślimy negatywnie, nasze zachowania także stają się negatywne; co więcej – negatywny obraz, który projektujemy, zostaje dobrze utrwalony.

Wizualizacja tworzy Twoje postrzeganie świata i Twoje szczęście. Każde narzekanie, użalanie się, krytykowanie siebie sprawiają, że tworzysz świat pełen negatywnych obrazów; obrazów, które składają się na Twoje obecne doświadczenia. Nie jest tak, że „życie jest bez sensu”; to tylko Twoje postrzeganie życia, które pogarsza sprawę.Kiedy jesteś smutna i myślisz o swoim smutku, stajesz się jeszcze bardziej zasępiona; kiedy jednak jest źle, ale myślisz pozytywnie – myślenie działa jak zaklęcie. Tak zostałyśmy zaprogramowane.

Nikt nigdy nie uczył nas, że pozytywny odbiór świata, pomimo jego wad, ma ogromny wpływ na nas i na nasze postrzeganie życia. Kiedy odwrócisz ten proces, wszystko w życiu się zmieni. Każdego poranka, my- śląc, że dzieci znów dadzą Ci w kość, że masz tyle pracy, że nie masz kiedy odpocząć, że jesteś przemęczona – pogłębiasz swoje niezadowolenie. Dlatego gdy dziecko kopie nogami w Twój czerwony guzik rodzicielstwa, powiedz do siebie: „Z każdym wdechem i wydechem jestem spokojniejsza”. Nie chodzi o negowanie rzeczywistości, jednak jeśli wiesz, że coś jest nie tak – wstań i powiedz zdecydowanie: „Nie”, zamiast użalać się nad swoim losem.

Wiele osób mówi, że wizualizacja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Jednakże pamiętaj nie wystarczy tylko marzyć . Wizualizacja nie ma sensu, kiedy nie starasz się dojść do tego o czym marzysz. Od mówienia nic się samo nie zrobi.

Pin It on Pinterest