fbpx

Obowiązkiem każdej kobiety jest dbać o siebie!

Pamiętaj, że nikt nie zatroszczy się o Twoje potrzeby, niezależnie od tego, jak wspaniałego męża, wspaniałych przyjaciół czy wspaniałe dzieci posiadasz. Takie są realia. Jeśli ty nie zadbasz o siebie, nikt tego nie zrobi. Dla większości mam praca, sprzątanie, opieka nad dziećmi, gotowanie i masa innych czynności należą do zbioru „to robi mamuśka”.

Dbanie o siebie i czas dla siebie traktujesz jak czynności, których nie powinnaś robić, bo wywołują w Tobie winę. Tymczasem prawda jest taka, że dbanie o siebie to nie żaden przywilej, tylko konieczność. Im mniej czasu poświęcasz sobie, tym szybciej przepracowanie i wykończenie dadzą o sobie znać i sprawią, że niewiele będziesz mogła ofiarować innym!

W naszej kulturze matka to wzór poświęcania się, który powoduje, że nie myślimy o sobie jak o człowieku. Wiele kobiet bierze udział w wyścigu szczurów, nieustannie robiąc, robiąc i robiąc i stawiając siebie na samym końcu niekończącej się listy zadań. Wszystko staje się ważniejsze. Dbanie o siebie wydaje nam się egoistyczne, dlatego często jest przez nas po prostu ignorowane. Nawet w sytuacjach wyjątkowych typu choroba dziecka powinnyśmy znaleźć kilka minut dla siebie.

Wiele kobiet zapomina, że każdy człowiek ma swoje potrzeby i powinien troszczyć się o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Czują się winne, kiedy zamiast robić pranie czy gotować obiad roku, spędzają czas nad kubkiem ciepłej (!) kawy i dobrą książką.

Tak, mama jest prawdziwym człowiekiem, który posiada imię i który jest tak samo ważny jak inni członkowie rodziny. Który musi troszczyć się również o siebie, jeśli za kilka lat nie chce obudzić się z ogromnym bólem pleców, problemami ze stawami, depresją czy innymi „ciekawostkami” zdrowotnymi. Musisz uwolnić się od poczucia winy i dać sobie pozwolenie na to, by troszczyć się o siebie, w przeciwnym razie wyrzuty sumienia sprawią, że staniesz się sfrustrowana i nieustannie podenerwowana. Jeśli masz z tym problem, porozmawiaj z bliską Ci osobą i przyznaj, że „ostatnimi czasy nie dbałaś o siebie”.

zadowolonakobieta

Pamiętaj: zasługujesz na to! Jesteś ważna i ZASŁUGUJESZ NA ODROBINĘ CZASU DLA SIEBIE!

Musisz zrozumieć, że dbanie o siebie jest aktem miłości i wobec siebie, i wobec otaczającego Cię świata. Zatrzymanie się i podziwianie pięknej pogody, podczas gdy „powinnaś” myć naczynia, nie jest niczym złym, bo jak można nie doceniać piękna i wszystkiego, co jest wokół nas? Fakt, że bierzesz udział w tym kursie, jedynie potwierdza, że jesteś spragniona odrobiny czasu dla siebie. Czasu, który w całości poświęcisz sobie!

Nadszedł czas na zmiany. Zrób pierwszy krok. Umów się na lekcję tańca, do lekarza, zarezerwuj termin zajęć z medytacji albo udaj się w ciche miejsce, by pobyć sama ze sobą. czas dla siebie zaznacz w kalendarzu, napisz na lodówce i traktuj jak świętość!

Pin It on Pinterest