fbpx

https://soundcloud.com/zielonyzagonek/softwarmpianoident_3_logo_bpm6/s-R10hS
Musisz wziąć pod uwagę jedną kwestię: priorytety są jak duże kamienie i choćbyś nie wiem, jak bardzo chciała upchnąć wszystkie w słoiku, do środka jesteś w stanie włożyć zaledwie kilka. Nie ma na świcie ludzi, którzy są w stanie zmieścić w słoiku wszystkie kamienie, jakie trzymają w kieszeni. Priorytety zmieniają się w zależności od etapu życia, na jakim się znajdujemy. Dlatego musimy dobierać je ostrożnie.

 

Zadaj sobie pytania, które uświadomią Ci, co naprawdę jest dla Ciebie  teraz ważne. Jak widzisz nie chodzi tutaj abyś określiła co chcesz osiągnąć w swoim życiu, tylko skupić się na tym co jest w tej chwili najważniejsze. Może to być twoje zdrowie, zorganizowanie życia, ważny projekt, wyjazd czy też rozwiązanie problemu rodzinnego, to te aktualne dziś rzeczy wyznaczą twoje priorytety na najbliższy czas. Na samym początku odzyskiwania panowania nad życiem skup się nad tym co jest naprawdę ważne, gdyż często te wszystkie pilne sprawy mogą poczekać, dzięki temu oszczędzimy bieganiny i stresu. Znalezienie swoich najważniejszych priorytetów, „kamieni”, sprawi, że nawet jeśli w życiu zdarzy się coś nieoczekiwanego będziesz w stanie określić kolejność działania.

Znając już swoje priorytety musisz wiedzieć, co trzyma Cię tak zajętą; co sprawia, że nie masz czasu na to, co dla Ciebie ważne i wreszcie – co sprawia, że stajesz się rzeczywiście szczęśliwa?

 

Pin It on Pinterest