fbpx

Dzisiaj chciałbym zasiać w was ducha złotej rączki, dzięki niemu może stworzycie swój podręczny zestaw narzędzi jakie potrzebujecie aby przetrwać i mieć czym wybudować dom, naprawić samochód czy odkurzacz.

Superbohatera, który niczym Macgayver przy użyciu kilku narzędzi potrafi zdziałać cuda.

Namalujcie sobie taki obraz w Waszej wyobraźni: Wschód słońca w piękny wiosenny poranek, jedyne co słychać zza uchylonego okna to delikatny śpiew ptaków i szum małego strumyczka gdzieś w oddali… nagle słyszysz łomot – ktoś ewidentnie ładuje młotkiem po blacie kuchennym. W slipach i pelerynie wbiegasz do kuchni gotowy na spotkanie z okrutnym i gotowym zabić za kilka złotych włamywaczem… jednak jak się okazuję to tylko Twoja ukochana, metodą wstrząsową próbuje reanimować młynek do kawy bez opamiętania ładując nim o kant kuchennego blatu.

Nie ważne kim jesteś na codzień, jaką drogę kariery obrałeś. Czy jesteś  piekarzem, górnikiem, prezesem banku, aktorem, bloggerem, treserem psów – Wykonywanie małych domowych napraw od czasu do czasu niesie ze sobą więcej korzyści niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

Tutaj małe sprostowanie dla informatyków – liczą się czynności wykonane w świecie rzeczywistym – poprawianie Matrixa zwyczajnie się nie liczy.

Regularnie w każdym domu coś ulega zużyciu czy zwyczajnie oddaje ducha z takiego czy innego powodu. Czasami ma to związek z gwałtownym przeciążeniem sieci energetycznej podczas burzy innym razem dzieciaki postanowiły zrobić Wam niespodziankę i skrzętnie odkurzyć cały dom.. tylko zapomniały założyć worka do odkurzacza.

Już wyjaśniam dlaczego rozkręcenie odkurzacza na części pierwsze by usunąć zebrany w silniku kurz i bród, lub prosta wymiana bezpiecznika w gniazdku lodówki są lepszą alternatywą do odwiezienia odkurzacza do serwisu AGD czy wezwanie fachowca do naprawienia lodówki.

Korzystając z pomocy wykwalifikowanego fachowca, mamy pewność (prawie zawsze) że wszystko będzie działać jak należy. Rach ciach, kilka godzin lub dni później i uszczupleni o kilkadziesiąt lub kilkaset złotych nasz odkurzacz znowu chcę wyrwać panele z podłogi a lodówka chłodzi aż miło.

Jednak tutaj pozytywy się kończą bo niby czego więcej mielibyśmy oczekiwać.

Niemniej jednak kiedy psuje się nam lodówka, nie zawsze musi to oznaczać skomplikowaną i wymagającą tajemnej wiedzy naprawę.

Bardzo często jest to bzdura w postaci spalonego bezpiecznika czy niełączącego przewodu, dlatego zanim zdecydujesz się zadzwonić po kawalerię warto sprawdzić kilka możliwości samemu.

Jeśli okaże się, że w kilka minut przywrócisz ją do życia zyskasz nie tylko ponownie możliwość chłodzenia piwa ale co najważniejsze zyskasz błysk w oczach swojej życiowej partnerki.

Po tak pozornie nieskomplikowanej operacji twoje akcje, jako mężczyzny, właśnie poszły w górę o kilkanaście procent.