Chcesz stworzyć w swoim domu coś zupełnie wyjątkowego? Zakwitły róże.

Róże to kwiat młodości; kwiat, który otula swoim czarującym, słodkim zapachem. Róża od niepamiętnych czasów używana była przez kobiety na całym świecie. Pomaga przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry i przyspiesza gojenie niewielkich ranek i śladów po wypryskach

Dziś połączymy ten luksusowy kwiat z solą i stworzymy kąpiel, która każdą z Was postawi na nogi.

Od razu powiem, że do przepisu potrzebujesz dużo soli.

rozasol
rozasol3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kąpiele solankowe były znane już w czasach Hipokratesa.

Na początku pragnę zaznaczyć, że mowa nie o soli kuchennej, jodowanej, z antyzbrylaczem i innymi dziadostwami, a o soli nieoczyszczonej. Równocześnie przestrzegam, że sól morska jest często poddawana procesowi oczyszczania i wedle mojej opinii nie nadaje się już do użytku.

Jaka sól jest dobra? Nieoczyszczona, całkowicie naturalna, o szarawym odcieniu. W sklepach znajdziesz również sól himalajską, lecz kosztuje majątek, dlatego pozostaję przy naszej polskiej soli nieoczyszczonej, bez antyzbrylaczy; takiej zwykłej, jakiej używasz do robienia przetworów.

RÓŻANA SÓL DO KĄPIELI PRZEPIS

rozasolkolor

Potrzebujesz 1kg soli, sporo płatków róży i wannę wypełnioną wodą o temperaturze od 35-36°C.

Wymieszaj ze sobą całą sól i płatki róży (ja dodaję jeszcze odrobiny rozmarynu).

Tak przygotowaną sól możesz przechowywać w zamkniętym pojemniku praktycznie w nieskończoność. Po około 2 latach zapach może się ulotnić, ale wówczas dodaj płatków róży i możesz ponownie użyć mieszanki. W solance kąpiemy się przez około 10-20 minut; nie dłużej.

Alternatywą dla soli jest chlorek magnezu sześciowodny – jest to najbardziej przyswajalna, znana człowiekowi forma magnezu, uzyskiwana dzięki odparowaniu wody morskiej. Nie zapomnij, że poszukujesz chlorku o jakości CZDA, czyli najlepszej z możliwych.

Chlorek magnezu wspaniale pomaga w stanach zmęczenia, osłabienia organizmu czy bólu mięśni, ponadto relaksuje i regeneruje skórę oraz poprawia jej napięcie (działa odmładzająco). Nie będę się rozpisywać na jego temat. Po prostu: do kąpieli użyj 2 szklanek różanego chlorku magnezu i weź 30-minutową kąpiel.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.

Pin It on Pinterest

Podziel się z innymi

Podobał Ci się wpis? Myślisz, że Twoi znajomi mogą się czegoś z niego dowiedzieć? Udostępnij go!

Shares

Czy chcesz rozpocząć przygodę z naturalną pielęgnacją skóry?

Wiosna i lato to idealny czas na to, aby skorzystać z darów natury i zakochać się w skórze bez toksyn. 

 

Sprawdź swoją skrzynkę email, aby pobrać swojego ebooka.