Odmładzająca różana sól do kąpieli

Odmładzająca różana sól do kąpieli

Chcesz stworzyć w swoim domu coś zupełnie wyjątkowego? Zakwitły róże.

Róże to kwiat młodości; kwiat, który otula swoim czarującym, słodkim zapachem. Róża od niepamiętnych czasów używana była przez kobiety na całym świecie. Pomaga przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry i przyspiesza gojenie niewielkich ranek i śladów po wypryskach

Dziś połączymy ten luksusowy kwiat z solą i stworzymy kąpiel, która każdą z Was postawi na nogi.

Od razu powiem, że do przepisu potrzebujesz dużo soli.

rozasolrozasol3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kąpiele solankowe były znane już w czasach Hipokratesa.

Na początku pragnę zaznaczyć, że mowa nie o soli kuchennej, jodowanej, z antyzbrylaczem i innymi dziadostwami, a o soli nieoczyszczonej. Równocześnie przestrzegam, że sól morska jest często poddawana procesowi oczyszczania i wedle mojej opinii nie nadaje się już do użytku.

Jaka sól jest dobra? Nieoczyszczona, całkowicie naturalna, o szarawym odcieniu. W sklepach znajdziesz również sól himalajską, lecz kosztuje majątek, dlatego pozostaję przy naszej polskiej soli nieoczyszczonej, bez antyzbrylaczy; takiej zwykłej, jakiej używasz do robienia przetworów.

RÓŻANA SÓL DO KĄPIELI PRZEPIS

rozasolkolor
Potrzebujesz 1kg soli, sporo płatków róży i wannę wypełnioną wodą o temperaturze od 35-36°C.

Wymieszaj ze sobą całą sól i płatki róży (ja dodaję jeszcze odrobiny rozmarynu).

Tak przygotowaną sól możesz przechowywać w zamkniętym pojemniku praktycznie w nieskończoność. Po około 2 latach zapach może się ulotnić, ale wówczas dodaj płatków róży i możesz ponownie użyć mieszanki. W solance kąpiemy się przez około 10-20 minut; nie dłużej.

Alternatywą dla soli jest chlorek magnezu sześciowodny – jest to najbardziej przyswajalna, znana człowiekowi forma magnezu, uzyskiwana dzięki odparowaniu wody morskiej. Nie zapomnij, że poszukujesz chlorku o jakości CZDA, czyli najlepszej z możliwych.

Chlorek magnezu wspaniale pomaga w stanach zmęczenia, osłabienia organizmu czy bólu mięśni, ponadto relaksuje i regeneruje skórę oraz poprawia jej napięcie (działa odmładzająco). Nie będę się rozpisywać na jego temat. Po prostu: do kąpieli użyj 2 szklanek różanego chlorku magnezu i weź 30-minutową kąpiel.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.
Ewa Kozioł

Ewa Kozioł

Autorka Zielonego Zagonka, mama, żona, kobieta która chce żyć w harmonii z naturą i samą sobą. Wydała trzy książki "EKOnomiczne dziecko", "Piękna z natury" i "Naturalnie czysty dom"

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Odmładzająca różana sól do kąpieli"

Powiadom o
avatar
Zdjęcia i pliki
 
 
 
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zielona Kreatywnie
Gość

Świetny pomysł, ja tez uwielbiam domowe kosmetyki, i jestem przeciwniczką chemii, samo wykonuję kosmetyki dla siebie. Zapraszam na mój co prawda dopiero „raczkujący” blog, ostatnio zamieściłam dwa fajne przepisy na moje ulubione peelingi do ciała. Jeden właśnie na bazie nieoczyszczonej soli morskiej. Pozdrawiam, zielonakreatywnie.pl

wpDiscuz