Ogórkowy lotion do skóry podrażnionej

Odkryj więcej sprawdzonych przepisów w DARMOWYM herbarium wejdź na www.slowianskazielarka.pl , aby uzyskać swój dostęp i zacząć skutecznie używać ziół

Na samym początku zastanówmy się dlaczego Twoja skóra kocha naturalne składniki zawarte w domowych kosmetykach? Otóż jak wiesz, nasza skóra w bardzo dużej części wchłania substancje które w nią wsmarowujemy, logicznym wydaje się więc, że najlepszym rozwiązaniem jest, aby wchłaniała ona substancje które nie są dla niej i dla nas trujące. Dlatego wybierając produkty które chcemy stosować w pielęgnacji urody musimy bardzo uważnie czytać etykiety dostarczane nam przez producent. W takim przypadku często bawimy się w rosyjską ruletkę i żonglujemy swoim zaufaniem, gdyż producent po pierwsze nie musi nam mówić o wszystkim co znajduje się w kosmetyku, po drugie nawet najbardziej EKO produkt nie musi być eko, gdyż nie istnieją przepisy które nadzorują użycie tego terminu. Można wtedy skierować swoją uwagę ku prywatnym firmom wystawiającym atesty, jednak i tutaj każdy sobie rzepkę skrobie.

Dlatego zamiast zastanawiać się czy ten produkt jest dobry, czy producent jest uczciwy, czytać po raz setny kolejną etykietkę i marnować swój czas weź pielęgnację w swoje ręce tak, jak robiły to kobiety od dziesiątek pokoleń ze wspaniałym rezultatem. Nie ma co czytać kolejnych artykułów o toksycznych substancjach, czas zrobić coś dobrego dla swojej urody, a domowe kosmetyki mogą być odpowiedzią na Twoje problemy skórne. Oczywiście to, że używamy naturalnych składników nie oznacza, że są one idealne dla Twojej skóry. Niektóre z nich mogą ja podrażnić,  zaś nie wszystkie tłuszcze są dla Ciebie dobre, ponieważ każda z nas jest inna i jeśli chcemy przejąć stery pielęgnacji urody musimy robić to stopniowo i kierując się doświadczeniem.

Dziś stworzymy lotion do skóry podrażnionej i cierpiącej z powodów wyprysków

Ten orzeźwiający lotion jest idealny na gorące dni, kiedy skóra mająca tendencje do podrażnień najzwyczajniej w świecie ma dość. Wtedy sięgnij po ogórka jedno z warzyw najbardziej znanych ze swojego działania o charakterze przeciwzapalnym i łagodzącym podrażnienia skóry. Witaminy zawarte w ogórku pomagają skórze zachować odpowiednią jej wilgotność, dodatkowo witamina A i retinol wspomagają regulowanie produkcji melaniny. Dzięki tej właściwości zapobiega on powstawaniu przebarwień skóry związanych z postępującym czasem, a duża ilość krzemionki wspomaga produkcję kolagenu i działa przeciwzmarszczkowo.

Potrzebujesz:

1 ogórka gruntowego

1/4 szklanki mleka roślinnego, koziego lub krowiego.

Ogórka dobrze wymyj i wraz ze skórką zetrzyj na tarce o najdrobniejszych oczkach, alternatywnie pokrój go kostkę i zmiksuj blenderem ręcznym. Następnie przecedź pulpę na sitku lub jeszcze lepiej włóż ją do pieluszki i po prostu wyciśnij, dodaj mleka i gotowe. Taki lotion przechowuj od 7- 14 dni w lodówce, stosuj go na oczyszczoną twarz, po jego zastosowaniu nie ma potrzeby jej zmywania.

 

[thrive_leads id=’50660′]

UWAGA, ten dokument jest prawnie chroniony prawem autorskim @Copyright 2012-2024 Fundacja Zielony Zagonek, nie wolno go powielać, kserować ani używać w jakikolwiek sposób bez kontaktu z autorem na stronie www.slowianskazielarka.pl