fbpx

Teraz nadszedł czas, aby posprzątać swoją kosmetyczkę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się toksycznych produktów już teraz, bez wyrzutów sumienia – dzięki szokowi kosmetycznemu (a pośrednio dlatego, że nie miałabyś wyjścia), zaczęłabyś stosować naturalne sposoby pielęgnacji – nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie każda z nas chce od razu pozbyć się komercyjnych kosmetyków, ponieważ często są prezentem lub sporo za nie zapłaciłyśmy.

Ułóż wszystkie produkty według kategorii, dla przykładu: środki do mycia twarzy, środki do pielęgnacji włosów. Następnie pozbądź się wszystkich, które są przeterminowane, których nie używałaś w ostatnim miesiącu oraz których nie lubisz. Przyjrzyj się temu, co zostało, i uzupełnij listę (KLIK), by dowiedzieć się, jakich naturalnych kosmetyków potrzebujesz.

Postaraj się zamieniać komercyjne produkty na własne alternatywy w momencie zużycia sklepowego kosmetyku – dzięki tej przejściowej formie minimalizujesz wydatki związane z etapem transformacji, nie odczuwasz presji, a Twoje ciało ma czas, by przystosować się do nowych, sprzyjających warunków.

Objawy problemów związanych z nadmiarem toksyn:

– mętne oczy;

– wypryski i znamiona;

– wzdęcia;

– zmiany nastrojów;

– podenerwowanie;

– choroby serca;

– nadmiar zmarszczek;

– rak.

Lista składników, których powinnyśmy unikać znajdziesz w materiałach do dzisiejszej lekcji poniżej.

mockup-detoks

Pin It on Pinterest