fbpx

Wiele kobiet spotkało się z określeniem „typ skóry”. Każda z nas mniej więcej wie, czy jej skóra należy do suchych, normalnych, wrażliwych czy przetłuszczających się (taki wybór dają nam producenci i dermatolodzy). Jednak wrzucanie każdej z nas do tego samego worka nie jest dobrym pomysłem, ponieważ po pierwsze – każda z nas jest inna, po drugie – cery sucha, przetłuszczająca się, podrażniona, wrażliwa są rezultatem tego, co dzieje się w naszym ciele. Prawidłowo funkcjonujące ciało skutkuje miękką, sprężystą i delikatną cerą – to prawidłowy typ skóry. Dlatego aby dobrać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki i zioła, musisz poznać problem, z jakim walczy Twoje ciało. Piękna i zdrowa skóra to efekt poszukiwań odpowiednich składników, których można używać bezpiecznie, a równocześnie skutecznie w przypadku określonego typu skóry. Pamiętajmy również, że skóra i jej naskórek odbudowują się co 40 dni (między północą a 4.00 rano, dlatego tak ważny jest sen). Jest to istotne, ponieważ może znacząco wpłynąć na kondycję naszej skóry, która po 40 dniach może ulec zmianie. Oczywiście wraz z wiekiem proces ten spowalnia, jednakże nie zatrzymuje się.

Jak już wspomniałam, kondycja naszej skóry jest ściśle powiązana z tym, co dzieje się w naszym wnętrzu, ale również z działaniem, na jakie jest wystawione nasze ciało. Dlatego musimy regularnie sprawdzać, w jakiej formie jest nasza skóra. Co więcej – kupowanie produktów, które mają zatuszować problemy (np. kremu do skóry suchej z długim terminem ważności o właściwościach trujących nasz organizm), jest pozbawione sensu, ponieważ często ignorują one potrzeby naszej skóry. Skóra nie jest statyczna – dziś może być sucha, a jutro przetłuszczona.

Poznaj jaka jest Twoja skóra.

Co teraz?

-Pobierz swojego ebooka na dzień drugi w zakładce „Do druku”

– Wejdź na grupę i napisz jaki jest Twój typ problemów i czego do pielęgnacji skóry używasz na codzień, postaraj się być jak najbardziej dokładna.

Pin It on Pinterest