Planujemy święta, czyli grudniowy kalendarz krok po kroku

Odkryj więcej sprawdzonych przepisów w DARMOWYM herbarium wejdź na www.slowianskazielarka.pl , aby uzyskać swój dostęp i zacząć skutecznie używać ziół

Tutaj prezentuję mój grafik na święta. Nie obawiajcie się, każdy dzień będzie poprzedzony wpisem oraz ewentualnym przygotowaniem tego, co potrzebujemy na następny dzień. To co, planujemy święta?

Planujemy święta – mój plan

30     XI            Kupujemy świerkowe gałązki na wieniec adwentowy oraz świeczki. Dodatkowo  robimy lampion roratni i tłumaczymy dzieciakom po co to robimy.

31     XI            Robimy kalendarz adwentowy.

1         XII           Przygotowujemy figurki z masy solnej/papierowej oraz szopkę  i nastawiamy zakwas  na barszcz czerwony.

2         XII           Piszemy listy do świętego Mikołaja, lecz zamiast o prezenty prosimy dzieciaki żeby napisały, co dobrego zrobiły w tym roku dla brata, siostry, koleżanki, czy rodziców.

3         XII           kupujemy prezenty dla dzieciaków, tutaj możecie spotkać się z presją kupowania  indywidualnych prezentów, jednak postarajcie się tego nie robić. Święta to czas dla rodziny, dlatego spróbujcie kupić lub zrobić fajną grę planszową, jeśli wasze dzieciaki   mają Xboxa lub PlayStation spróbujcie znaleźć grę, w której cała rodzina może brać  czynny udział. Urządźcie wspólny seans filmowy lub bajkowy. Kupcie karnet rodzinny  na lodowisko, do kina, do zoo, do stadniny koni, aqua parku, na basen, do teatru, rewię na lodzie, do domu zabaw gdzie jest pełno innych dzieciaków (jeśli macie jedynaka). Gdzieś gdzie wasze pociechy rzadko bywają (albo chodzą tam bez was  wtedy na pewno będą miały wam mnóstwo do opowiedzenia). Możecie kupić foremki do ciasteczek i ozdóbki, a następnego dnia przyrządzić ciasteczka na  choinkę. Kupcie książkę, którą przeczytacie razem  z podziałem na głosy,  jednym słowem zróbcie cokolwiek co sprawi, że będziecie razem.

Planujemy święta - kalendarz swiateczny

4         XII           Syzyfowe prace – sprzątanie.

5         XII           A teraz planujemy święta, czyli… robimy zakupy. Kupujemy mięso i wszystko, co niezbędne do wigilii. Jest zamrażarka, więc  można jedzenie w niej przechować do czasu użycia. Dodatkowo kupujemy kartki lub robimy swoje jeżeli jesteśmy choć odrobinę utalentowani .

6         XII           Pieczemy pierniczki. Osoby, które nie zrobiły ciasta piernikowego, przechodzą do  planu awaryjnego: zróbmy dzień dla dzieciaków, odkrywamy wraz z dziećmi Mikołajowe prezenty.

7         XII           Przygotowujemy ozdoby na drzewko świąteczne.

8         XII          Robimy prezenty dla rodziny (mam, babć, dziadków, wujków i innych).

9         XII           Robimy pierogi.

10     XII           Szukamy kolęd w wersji karaoke oraz uczymy dzieciaki je śpiewać.

11     XII           Czas nagrać dzieciaki. Masz kamerę, warto raz na jakiś czas ją odkurzyć.

12     XII           Robimy prezenty dla rodziny – ciąg dalszy.

13     XII           Robimy pierogi i uszka nie tylko na wigilię, ale na dzień jutrzejszy, który należy znów do dzieci.

14     XII           Dopiekamy więcej pierniczków,  jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, ewentualnie dorabiamy.

15     XII           Ozdabiamy pierniczki, stroimy choinkę, chociaż ja w tym roku będę miała podłaźniczka. Wieczór spędźmy z rodziną, opowiedzcie o swoich najpiękniejszych świętach, wytłumaczcie dzieciakom, co się stanie za tydzień.

16     XII           Robimy karmnik dla ptaków, w końcu w wigilię zwierzęta mówią.

17     XII           Upewnij się, że masz biblię w łatwo dostępnym miejscu, opłatek, sianko i świecę  bożonarodzeniową.

18  XII              Dziś pomyślmy, co możemy zrobić dla dzieciaków pod choinkę patrz punkt z 3 grudnia.

19     XII           Opowiedzcie dzieciakom na dobranoc bajkę o Marii, Józefie i dzieciątku.

20     XII           Malujemy z dzieciakami na szybach świąteczne motywy (aby zatuszować, że znowu są brudne)

21     XII           Kompletujemy szopkę i ustawiamy pod drzewkiem. Pieczemy placki.

22     XII           Pozwól każdemu pomagać w przygotowywaniu wieczerzy, mieszać, ugniatać, solić, cokolwiek.

23     XII           Czas na wspólne rodzinne zdjęcie, każdy aparat ma w tych czasach auto-wyzwalacz,więc wystarczy się uśmiechnąć.

24     XII         Jesteśmy z rodziną, przystrójcie razem stół  i wyciągnijcie specjalną zastawę.

 

Planujemy święta – to ciężka robota!

 

[mpp_inline id=”55194″]

UWAGA, ten dokument jest prawnie chroniony prawem autorskim @Copyright 2012-2024 Fundacja Zielony Zagonek, nie wolno go powielać, kserować ani używać w jakikolwiek sposób bez kontaktu z autorem na stronie www.slowianskazielarka.pl