fbpx

Boisz się sięgnąć po zioła podczas choroby nieprawdaż?

Nie masz czasu ani ochoty testowć niesprawdzonych przepisów w sytuacji kryzysowej?

Poczuj się pewniej używając ziół, zaproś je do swojej rodziny i zobacz, jak niewiele potrzeba, aby cieszyć się bogactwem natury.

;

Kiedy…

… masz dość ciągle powracających do Twojego domu chorób i antybiotyków

;

Kiedy…

… chcesz w końcu uwolnić się od skutków ubocznych i nie chcesz narażać zdrowia bliskich

;

Kiedy…

… chcesz odzyskać niezależność, zadbać o zdrowie całościowo i nabyć pewność w stosowaniu ziół

;

Kiedy…

… przytłacza Ciebie ilość ziół i nie wiesz które wybrać, aby pomogły

100 do 250 tysięcy ludzi !

Tyle osób każdego roku, w samych tylko Stanach Zjednoczonych cierpi wskutek powikłań i śmierci w wyniku zażycia syntetycznych środków leczniczych. W Polsce nie prowadzone są tak dokładne statystyki tego typu.

Duża zamiana, zaczyna się od niewielkiego kroku.

Zwłaszcza kiedy tradycyjne metody nie są w stanie przerwać

Zimowego Maratonu Chorobowego.

Co takiego jest w ziołach, że tak bardzo przyciąga nas do nich?

Możliwe, że jest to w naszych genach i swoista tęsknota za nimi, gdyż jeszcze nie tak dawno każdy wiedział jak używać ziół jako lekarstwa. Możliwe, że w czasach kiedy tak bardzo odeszliśmy od natury, zioła stają się tym zapomnianym mostem, który sprawia, że czujemy się pewniej, czujemy się bliżej prawdziwego życia. Inni natomiast mają dość czytania wyliczanki skutków ubocznych i zastanawiania się czy to co tam wypisane przytrafi się im, bądź też ich dzieciom. Jeszcze inni na własnej skórze sprawdzili, że to co robi większość nie koniecznie jest dobre, dlatego szukają alternatyw i niezależności w swoim życiu, czyli również w pielęgnacji zdrowia.

Brak bądź też nadmiar niesprawdzonej informacji paraliżują Twój kolejny krok.

Wiele kobiet postanowiło coś zmienić i kiedy ktoś bliski zaczyna chorować, przeglądać zaczynamy ziołowe przepisy, aby spróbować pomóc innym naturalnie. Nasz instynkt i intuicja kierują nas najpierw na ścieżkę naturalnej medycyny, jednak w akcie bezsilności, nadmiaru informacji i w szybkiej poszukiwaniu ulgi dla bliskiej osoby sięgamy po komercyjne środki. Zamyka to krąg z którego ciężko się uwolnić. Zioła mają Tobie i Twojej rodzinie do zaoferowania naprawdę wiele. Zioła i leczenie nimi znane jest człowiekowi od zarania dziejów, było szanowane przez poprzednie pokolenia, nie dlatego, że reklama i budżet marketingowy głośniej mówiła iż dane zioło jest dobre, tylko gdyż one zwyczajnie w świecie działały.

Bez kupowania nasion, podlewania czy też wypadów w teren po rośliny. Pokażę Ci jak wybrać dobre zioła, które są dobrej jakości.

Nie muszę Tobie mówić, że to co jest w aptekach niekoniecznie jest lekarstwem. Dlaczego więc tam wciąż chodzisz?

Medycyna konwencjonalna jest dwojakim osiągnięciem naszych czasów, z jednej strony służy nam w sytuacjach kryzysowych, zaś różne badania i leki są w stanie ocalić nasze życie. Jednak z drugiej strony wiele tych osiągnięć posiada poważne skutki uboczne, które są bagatelizowane na ulotce małym druczkiem. Większości wydaje się, że działania niepożądane nas nie dotyczą, czy aby na pewno? Przypatrz się uważnie, mamy obecnie miliony ludzi chronicznie chorych, nie chodzi tutaj o katar, a poważne schorzenia, zaś dziesiątki badań potwierdzają, że leki niszczą naszą wątrobę, żołądek oraz układ odpornościowy, przyczyniają się do wielu różnych schorzeń płacąc w cenę za odejście od natury, za chęć szybkiego efektu.

W sytuacji choroby połykamy tabletkę jak cukierka, nie myśląc o konsekwencjach, wierząc w jej ogromną moc, ona zaś w wielu wypadkach likwiduje skutek, ale przyczyny nie jest w stanie wyeliminować, w związku z czym wielokrotnie skazujemy siebie i nasze rodziny życie pośród tabletek. Co gorsza kupujemy naszym dzieciom lizaki na gardło, tworząc idealnego konsumenta aptek, osobę która lubi być chora, dla której leki to pożywienie. Na pewno nie chcesz tego ponieważ, ten kurs powstał dla ludzi takich jak Ty, inteligentnych, świadomie podejmujących decyzje, którzy chcą troszczyć się o zdrowie w sposób naturalny, bezpieczny, poinformowane ale i oszczędny. Znajdziesz w nim zioła oraz inne naturalne rozwiązania, które od tysiącleci skutecznie dbały o nasze zdrowie, a w związku z tym mogą dbać i dziś!

Żyjesz w czasach zmiany

Najciekawsze jest stwierdzenie, że zioła to medycyna ludowa i ignorowanie faktu, że większość populacji ludzi na ziemi leczy się w ten sposób, ze względu na niewielki koszt zakupu ziół. Niektórzy mówią, że nie ma potrzeby korzystania z ziół, kiedy w aptekach mamy tabletki od wszystkiego. Niektórzy obawiają się zatrucia ziołami, inni mówią, że działają one powoli, a jeszcze inni że są nie skuteczne i blado wyglądają na tle syntetycznych leków. Takie nastawienie sprawiło że wiedza dostępna kiedyś dla każdego i wykorzystywana w każdym domu zeszła do podziemia i została zapomniana. Jednakże czasy się zmieniają, ludzie coraz częściej zaczynają otwierać oczy, przyglądać się temu jak funkcjonuje świat, przestają bezgranicznie ufać producentom. Zaś sami producenci zauważają, że najlepsze leki pochodzą z nautry i co raz szukają to tajemniczych i skutecznych ziół w dżungli, zaś na opakowaniach znajdziesz coraz więcej informacji jak „naturalne” są ich specyfiki.

Po kursie „Ziołowa apteczka” stałam się bardziej pewna siebie w stosowaniu ziołowych preparatów, bardziej ufam swojej intuicji i nie straszne mi stawianie czoła zdrowotnym problemom mojej rodziny.

Ania - mama dwójki dzieci

Jaka jest alternatywa?

Taka jak Ty…

Tak jak Ty staram się kupować lokalne produkty od rolnika jeśli mam taką możliwość. Unikać toksyn, gdzie to tylko możliwe. I podobnie jak dla Ciebie rodzina jest dla mnie najważniejsza. Co więcej, doskonale wiem jakie masz wątpliwości związane z używaniem ziół, gdyż sama je miałam. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z ziołami zastanawiałam się jak, „ugryźć” ten temat, gdyż cierpiałam na: Brak czasu, zwłaszcza, że informacji szukałam kiedy byłam chora, wtedy okazywało się, że na przygotowanie nalewki potrzeba miesiąca! Nadmiar informacji setki książek, artykułów, ziół, które wybrać, kto ma rację? Ponadto obawiałam się o bezpieczeństwo takich specyfików, czy nie zaszkodzę?

Witaj jestem Ewa Kozioł, autorka 4 popularnych kursów w których wzięło udział ponad 1300 kobiet, napisałam również 5 książek i prowadzę bloga Zielony Zagonek i jestem mamą czwórki dzieci, którego co roku odwiedza ponad milion czytelników. Takie statystyki udowadniają, że życie w harmonii z naturą, stosowanie ziół jest Wam bardzo bliskie. Jako mama dziecka, które walczyło ze skutkami ubocznymi leków powiedziałam NIE konwencjonalnej medycynie. Każdy rodzic pragnie tego co najlepsze dla jego dzieci, jednak coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że nie zawsze medycyna konwencjonalna chce nam w tym pomóc. Nie jest nowością, że zielarstwo to bardzo obszerny temat, na którego zbadanie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, aby używać ziół bezpiecznych i skutecznych, a jedyną rzeczą którą my jako rodzice mamy bardzo limitowaną to czas i energia – zwłaszcza, że te poświęcamy przeważnie dzieciom. Sama mając tyle rzeczy na głowie: dzieci, dom, prace, gospodarstwo naprawdę miałam ogromny problem aby znaleźć czas na dogłębne zbadanie tego tematu, co więcej wiem, że nie tylko ja mam ten problem.

Dlatego powstała Ziołowa Apteczka, abyś nie musiała marnować czasu i zdrowia na testowanie niesprawdzonych ziół na sobie i bliskich.

Czym jest dokładnie Ziołowa Apteczka?

 

Kiedy zależy Ci na zdrowiu, chcesz walczyć z powszechnymi dolegliwościami, bez konieczności sięgania po niszczące i pełne skutków ubocznych syntetyczne leki. Wtedy warto mieć pod ręką ziołową alternatywę. Ziołowa Apteczka to internetowy kurs, który nauczy Cię korzystać z ziół w szybki i przystępny sposób, dzięki czemu zawsze będziesz mieć w domu wszystko to czego potrzebujesz, co więcej: 

– jest on zawsze pod ręką i wykonujesz go we swoim czasie,

– nie przytłacza nadmiarem informacji

– jest dedykowany dla osób które chcą rozpocząć przygodę z ziołami

 

po prostu….

Kiedy masz dostęp do takiego kursu jak Ziołowa Apteczka, pełnego sprawdzonych informacji, naturalne dbanie o zdrowie staje się banalnie proste i błyskawiczne.

Pomogę Ci zrobić Ziołową Apteczkę,

która będzie zawsze pod ręką!

=

Jest tyle informacji, co mam wybrać i kiedy?

Poczuj się pewnie podczas używania ziół w walce z powszechnymi dolegliwościami. Ten kurs powstał na bazie kilkudziesięciu najbardziej znanych książek zielarskich wydanych w języku polskim jak i angielskim.

=

Wiem, że antybiotyki nie są rozwiązaniem, ale choroba pojawia się nagle, wtedy nie mam czasu czekać kilku tygodni na nalewkę?

Przezorny zawsze ubezpieczony, zrobiona teraz apteczka, będzie przez najbliższe dwa lata czekać na okazję, aby pokazać swoją moc.

=

Skąd wziąć czas na przygodę z ziołami?

Przygotowanie ziół jest proste jak gotowanie, co więcej robi się samo wystarczy zalać, wymieszać, odczekać i już. Mówi to mama czwórki dzieci, autorka pięciu książek, kobieta pracująca i od ostatnich lat budująca dom z gliny, właścicielka 29 kur, 10 kaczek, 6 indyków, 3 gęsi, 2 kóz, psów i kota oraz 2 ha ziemi.

=

Bezpieczeństwo jest dla mnie ważne, a zioła muszą mieć skutki uboczne.

Jasne, że mają, ale w tym kursie użyte zostały wyłącznie te najbardziej popularne, które były testowane każdego dnia przez tysiące pokoleń przed naszym.

=

Dostępne w sklepach ziołowe specyfiki są drogie, taka apteczka musi kosztować majątek!

Główny Urząd Statystyczny zauważył, że w 2013 roku na lekarzy i leczenie, zwykła polska rodzina wydaje średnio 2784zł! Zioła, których użyjesz do produkcji apteczki dla całej rodziny kosztują około 120zł, zaś wiedzę zdobytą podczas kursu wystarczy raz na kilka lat odświeżyć.

Ty już używasz ziół, nie zdając sobie z tego sprawy.

Robisz to instynktownie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, pieprzem poprawiając trawienie czy walcząc z infekcją za pomocą czosnku. Nie zastanawiasz się nad skutkami ubocznymi, stosowanych w gotowaniu ziół, gdyż te są Tobie znane. Twoja fascynacja ziołami to nic innego jak chęć kontroli nad własnym życiem, pragnienie niezależności i wolności. Warto poznać inne zioła, a dzięki temu kursowi zaprzyjaźnisz się z nimi na lata i będziesz używać ich podobnie jak pieprzu, bez stresu i obaw.

Jedyny taki kurs w Polsce.

Dlaczego zaufało mu 693 osoby?

BEZPIECZNE

Nie obawiaj się ziół wykorzystywanych przez pokolenia. Kurs opiera się na bogatej bibliografii, 31 książek z całego świata dostarczyło sprawdzonych i pewnych informacji

PROSTE

Konkretne informacje bez ich nadmiaru, tylko to czego potrzebujesz podzielone na proste kategorie. Wszystko masz pod ręką. Idealny dla tych którzy, mają dużo na głowie.

OSZCZĘDNE

Zioła w porównaniu do sytnetycznych leków są niesłychanie oszczędne. Dodatkowo warto pamiętać, że nie płacimy w ich przypadku utajonej ceny w postaci skutków ubocznych.

Co odnajdziesz w kursie?

l
4 rozdziały

Znajdziesz w nich krótkie lekcje dzięki którym poczujesz się naprawdę pewnie stosując zioła.

7 filmów

Filmy pokazujące krok po kroku jak używać ziół, dzięki nim zobaczysz, że zielarstwo zajmuje tylko chwilkę.

i
20 receptur

Dziecinnie prostych ale skutecznych przepisów na używane przez pokolenia specyfiki, takie jak maści, octy, syropy, miody, nalewki czy herbaty. Co więcej, do sporządzenia Ziołowej Apteczki potrzebować będziesz jedyni kilkunastu łatwo dostępnych ziół, bez konieczności wykupywania całego sklepu zielarskiego.

Pliki pdf

Podręcznik Ziołowa Apteczka w wersji pdf,

Ziołowy Atlas ziół, który opisuje najpotrzebniejsze zioła,

Zioła do kobiecej torebki, zioła które powinna znać każda kobieta, bezpieczne zarówno w ciąży jak i podczas laktacji.

W pakiecie VIP otrzymasz również:

Bonus „ABC bańkiek lekarskich”

Wart 190 zł

Otrzymaj dostęp do profesjonalnych nagrań warsztatów, podczas których wykwalifikowana naturopatka, pokaże Ci kiedy i jak postawić bańki wspaniałego sprzymieżeńca podczas każdej choroby. Dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz, aby bezpiecznie i skutecznie postawić bańki u dziecka i dorosłego w przypadku różnych dolegliwości.

BONUS: Zioła do kobiecej torebki

 

Zioła te pomogą Twojemu organizmowi walczyć z menopauzą, rozstępami w ciąży, wypryskami, zmarszczkami, anemią, bolesnymi miesiączkami czy infekcjami układu moczowego. Jest to złota piątka ziół, które każda kobieta powinna mieć w swoim domu, również i Ty.

Jeśli obawiasz się skomplikowanych przepisów, chcę Cię zapewnić, że starałam się jak najbardziej uprościć dla Ciebie zielarstwo, a równocześnie zadbać o to, aby sposób przygotowania ziół był jak najbardziej skuteczny.

Dodatkowo pragnę wspomnieć, że zastosowanie wybranych ziół w tej publikacji uznane są za naukowców jako bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących.

POMNIEJSZ CENĘ KURSU O 30% WPISZ KOD „RABAT30” WAŻNY PRZEZ:

Pakiet Standard

97 zł/zamast 245zł
  • Nieograniczony dostęp do kursu i lekcji wideo
  • Podręcznik Ziołowa Apteczka w wersji pdf
  • Ziołowy Atlas Ziół
  • BONUS: Zioła do kobiecej torebki 

Kurs opracowałaś w sposób bardzo przystępny dla osób, które nie są przekonane do ziół, albo nie znają ich. Ominięcie specjalistycznego słownictwa powoduje, że treść staje się swojska i bardzo bliska, do zastosowania od razu.

Teresa Pszczelarka, posiadaczka ogrodu ziołowego

Tysiąclecia stosowania ziół, jedynie potwierdzają ich skuteczność.

Zobacz jak zbudowany jest kurs …

Rozdział I - Podstawy zielarstwa
Naucz się przechowywać surowiec zielarski oraz dowiedz się jak dawkować różne specyfiki oraz jak zachować bezpieczeństwo. Lekcja 1 – Wprowadzenie

Lekcja 2 – Ziołowe podstawy

Lekcja 3 – Bezpieczeństwo

Lekcja 4 – Dawkowanie

Rozdział II - Z łąki do apteczki
Dowiedz się kiedy i jak zbierać oraz suszyć zioła, naucz się w sklepie zielarskim rozpoznawać te najlepszej jakości.

Lekcja 1 – Wybieramy zioła

Lekcja 2 – Zbieramy zioła

Lekcja 3 – Terminy zbioru ziół

Lekcja 4 – Uwagi wstępne

Rozdział III - Praktyka tworzenia
Filmy instruktażowe, konkretne lekcje pokażą Ci jak krok po kroku stworzyć różne preparaty w kilka chwil.

Lekcja 1 – Wstęp

Lekcja 2 – Zioła w wodzie – napary i wyciągi

Lekcja 3 – Zioła w wodzie – wywary

Lekcja 4 – Syropy miodowe

Lekcja 5 – Miody ziołowe

Lekcja 6 – Nalewki

Lekcja 7 – Octy ziołowe

Lekcja 8 – Ziołowe kąpiele

Lekcja 9 – Maceraty ziołowe (oleje ziołowe)

Lekcja 9 – Maści

Lekcja 10 – Okłady ziołowe

Rozdział IV - Ziołowe receptury
20 przepisów na mieszanki poczynając od skaleczenia, oparzenia, przeziębienia, problemy żołądkowe, a kończąc na bólu gardła. Lekcja 1 – Uwagi początkowe dieta chorobowa

Lekcja 2 – Rany

Lekcja 3 – Opuchlizna, siniaki, stłuczenia

Lekcja 4 – Ukąszenia

Lekcja 5 – Poparzenia

Lekcja 6 – Oparzenia słoneczne

Lekcja 7 – Bolące gardło

Lekcja 8 – Kiedy boli

Lekcja 9 – Przeziębienie i grypa

Lekcja 10 – Kaszel

Lekcja 10 – Ból uszu

Lekcja 11 – Problemy z trawieniem

Lekcja 13 – Bezsenność i stres

Lekcja 14 – Zioła i dzieci

Kiedy zioła staną się Twoim pomocnikiem…

w końcu poczujesz, że odzyskujesz kontrolę nad sezonem chorobowym;

nie będziesz się obawiać skutków ubocznych;

będziesz wiedzieć kiedy możesz walczyć za pomocą ziół, a kiedy udać się po dalszą pomoc;

bliscy zamiast walczyć z chorobami, zaczną budować prawdziwą odporność;

poczujesz się jak dawne kobiety kompetentna, pełna siły i umiejętności.

Pakiet Standard

97 zł/zamast 245zł
  • Nieograniczony dostęp do kursu i lekcji wideo
  • Podręcznik Ziołowa Apteczka w wersji pdf
  • Ziołowy Atlas Ziół
  • BONUS: Zioła do kobiecej torebki 

Kurs opracowałaś w sposób bardzo przystępny dla osób, które nie są przekonane do ziół, albo nie znają ich. Ominięcie specjalistycznego słownictwa powoduje, że treść staje się swojska i bardzo bliska, do zastosowania od razu.

Teresa Pszczelarka, posiadaczka ogrodu ziołowego

Najczęściej zadawane pytania

Czy ten kurs jest dla mnie, kompletnego amatora?

Powiem więcej, ten kurs jest skierowany do osób rozpoczynających swoją przygodę z zielarstwem, nie dostarcza on opasłej wiedzy na temat ziół, a konkretne informacje dotyczące bezpieczeństwa, dawkowania i stosowania, bez nadmiaru informacji. Chodzi o to, aby szybko i pewnie rozpocząć używać zioła, a nie stać się Zielarzem Roku. 75% leków stosowanych u dzieci, nigdy nie była przebadana pod względem bezpieczeństwa w ich grupie wiekowej pisze American Academy of Pediatrics. W związku z czym dzieci mogą po prostu przedawkowywać lub każdego dnia stosować leki nieskuteczne. Co więcej w Unii Europejskiej 50% leków którymi leczone są dzieci i 90% leków używanych w leczeniu niemowląt nigdy nie była testowana na tej grupie wiekowej, w końcu nie byłoby etyczne. Takie informacje możemy przeczytać w British Medical Journal, ponadto te informacje oznaczają, że obecnie testy są prowadzone na najmłodszych

Czy zioła są bezpieczne?

Zioła stosowane są nie od roku czy dwóch a od tysiącleci, owszem są takie które trują, ale są też takie których nie musimy się obawiać. Pamiętaj zawsze trzeba zachować ostrożność i sprawdzić czy nie mamy alergii na dane zioło.
Antybiotyki są najskuteczniejszym lekiem ludzkości, który ratuje miliony istnień nieprawdaż? BŁĄD! Nie zrozum mnie źle tradycyjne leki pomogły dziesiątkom niedożywionych, niewyleczonych i osłabionych ludzi, ratując życie wielu z nich. Nie od dziś wiadomo, że antybiotyki to również ogromny problem.W wyniku ich nadużywania antybiotyki przestają działać i aż 70% bakterii staje się odporne na ich działanie (Joe Shute,2015) . Pamiętaj, że kiedy myślimy o antybiotykach warto wiedzieć, że mowa i o tych, które są obecne nie tylko w naszych lekarstwach, ale i żywności czy powietrzu którym oddychamy. Dlatego tak ważne jest ograniczenie ich obecności w naszym życiu do absolutnego minimum. Poprzez nadużywanie antybiotyków powstają SUPER bakterie, odporne na wszystko. Komercyjne środki powinny być naszą ostateczną deską ratunku, a nie pierwszą linią obrony.

Czy kurs jest czasochłonny?

Wersje teoretyczną kursu w wolnej chwili, samo przygotowanie apteczki ziołowej zajmie maksymalnie 4 godziny, dla przykładu nalewkę zalewamy i zostawiamy na kilka tygodni, przygotowując macerat mieszamy zioła z tłuszczem i gotujemy. Twój wkład pracy polega jedynie na mieszaniu i przecedzaniu.

Mieszkam w mieście nie mam dostępu do świeżych ziół, czy ten kurs jest dla mnie?

Sama mieszkałam w mieście i nie miałam dostępu do ziół dobrej jakości, ale mam dostęp do sklepu zielarskiego w którym mogę nabyć wszystkie niezbędne zioła, zwłaszcza, że te użyte w kursie nie należą do zbytnio wyszukanych. Kurs nie ma na celu nauczyć identyfikacji ziół czy też objaśniać ich uprawę lub suszenie, on jest stworzony do działania od zaraz. 

Ile będzie mnie to kosztować, czy stosowanie ziół jest drogie?

Porównajmy tutaj koszt leczenia zapalenia uszu:

Leki z apteki ‚RAZEM 147 zł’

Najtańszy antybiotyk pełen wątpliwych korzyści kosztuje około 17 zł

Najtańszy i w miarę dobry lek osłonowy kosztuje około 30zł i to na dwa tygodnie

Zestaw witamin kolejne 10 zł

Coś przeciwbólowego kolejne 10 zł

Krople do uszu i nosa dwa rodzaje około 30zł

Coś „na odporność” kolejne 20zł

Naturalne rozwiązania RAZEM 26zŁ

Chrzanowo-cytrynowy syrop wzmacniający i wspomagający walkę organizmu 8zł

Witaminowy syrop pietruszkowy 10 zł za 1l

Znieczulający syrop z czarnego bzu 5zł

Olejek dziewannowo- czosnkowy 3zł

Te specyfiki same z siebie wzmacniają odporność

Informacja: Kurs ten nie jest podręcznikiem medycyny, ani nie służy do diagnostyki lekarskiej. Jest tylko zbiorem informacji dotyczących alternatywnych metod leczenia. Sugestie zawarte w tej kursie i jego publikacjach są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej. Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Dlaczego jest to oświadczenie? Nie jestem lekarzem i nie mogę udzielać porad lekarskich. Umieszczenie takiej informacji to obowiązek, takie mamy prawo. Proszę zwrócić uwagę na jakiekolwiek reklamy „bezpiecznych” suplementów, na końcu każdej z nich pojawia się informacja, że należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Mało kto to faktycznie robi podając choremu dziecku chociażby witaminki, pomimo iż uważam, że podając syntetyczne leki jesteśmy obarczeni ogromną odpowiedzialnością. Każde opakowanie ziół, nawet rumianku zaopatrzone jest w tą informację. Każdy organizm jest inny, ze wszystkim należy być ostrożnym. Zioła użyte w kursie stosowane są od pokoleń, gdyby były trujące to po prostu by ich nie używano, tak się nie stało. Mamy takie prawo i tyle, pewnych rzeczy nie da się obejść, muszą być. Za niedługo takie informacje czytać pewnie będziemy na wodzie mineralnej, kto wie? To nie jest wymysł tyko naszego kraju za granicą, osoby posiadające ogromną wiedzę, robiące kompleksowe kursy zielarskie również muszą zamieszczać takie informacje. Dzieje się tak, gdyż zioła są spychane w ten sposób na margines i demonizowane, w oczywistym celu.