Jest gorąco, potrzebne jest nam orzeźwienie, nie podlega to żadnej wątpliwości. Jak więc w takim wypadku zadbać o skórę? Orzeźwiająca mgiełka – dziś ją zrobimy.
Jak ochłodzić ciało wewnętrznie?
Jak dać sobie orzeźwienie? Pytanie banalnie proste, pijmy wodę. Jednakże nie zapominajmy, że lepszy efekt otrzymamy jeśli do wody dodamy ochładzających ziół → klik
Naturalne orzeźwienie – ogórkowa mgiełka do ciała
Jest to kosmetyk który chcesz mieć w lodówce, gdy pojawiają się upały. Ogórek, mięta i nagietek lekarski to miód na naszą skórę w upalne dni. Połączyłam te składniki aby stworzyć coś co błogo ochłodzi ciało, ale i pomoże zmęczonej skórze. W składzie znajdziesz ogórka, który reguluje poziom nawilżenia naszej skóry, działa ściągająco, łagodzi wszelakie podrażnienia i eliminuje swędzenie skóry ponieważ ma pH takie samo jak zdrowa skóra. Zawiera on kwasy organiczne, minerały i aminokwasy, które wzmacniają naszą skórę. Mięta znacznie ochładza nasze ciało ale i również łagodzi wszelakie podrażnienia, dlatego przyda się w tym przepisie. Nagietek lekarski, jeśli ktoś go nie zna, to nie wie co tak naprawdę traci. Kwiat ten od pokoleń łagodził poparzenia i podrażnienia skóry. Równocześnie ciężko jest przechowywać sok z ogórka o ile nie będzie w nim jakiegoś konserwantu, dlatego warto użyć olejku lawendowego, który również świetnie wpływa na naszą skórę: łagodzi, relaksuje i przyspiesza regenerację.
[mpp_inline id=”55194″]
Potrzebujesz:
- 2 duże ogórki gruntowe najlepiej z pewnego źródła, wymyte
- kilka kwiatów nagietka lekarskiego (opcjonalnie)
- 1 gałązkę mięty
- kropli olejku lawendowego na 150 ml soku
Nieobrane ogórki miksujemy wraz z miętą w blenderze, lub trzemy na bardzo drobnej tarce zaś miętę szatkujemy. Następnie odstawiamy na 1 godzinę do lodówki, po czym wyciskamy je za pomocą kilkakrotnie złożonej gazy. W międzyczasie zalewamy kwiaty nagietka wrzątkiem w proporcji ilościowej 1 do 1.
Na dwie części soku z ogórka potrzebujemy jedną część przestudzonego naparu z nagietka lekarskiego. Jeśli nie mamy nagietka lekarskiego użyjmy przegotowanej lub destylowanej wody. Na koniec dodajemy olejek lawendowy jako nasz konserwant. Możemy również użyć olejku miętowego lub cytrynowego, jednakże jeśli użyjemy cytrusowego pamiętajmy, że w takim wypadku nie powinniśmy wychodzić na słońce, gdyż dojdzie do reakcji.
Najlepiej przechowywać mgiełkę w lodówce co przedłuży jej okres żywotności. Jednakże jeśli chcesz ją mieć przy sobie, by przynieść orzeźwienie ciału, też nic jej się nie stanie przez pierwsze 5 dni. Obserwuj, jeśli na powierzchni zacznie coś pływać, bądź też mgiełka zacznie nieprzyjemnie pachnieć, zrób nową.
[mpp_inline id=”55194″]
Bibliografia:
Michalun, M. V i DiNardo, J. Skin Care and Cosmetic Ingredients Dictionary
Jedna odpowiedź do “Naturalne orzeźwienie skóry w upał”
Kto chce zarobic nie wychodzac z domu parenascie $$$ dziennie?? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly