fbpx

Kolejny bardzo prosty przepis, który oszczędzi wam pieniądze związane z zakupem odżywek i innych preparatów upiększających.  Równocześnie wiem, że może on wzbudzić u wielu osób niechęć, jednak popatrzcie na zdjęcia naszych prababć, jeśli takie macie popatrzcie na ich włosy! Błyszczące, naturalne bez chemii. Naprawdę to nie jest nic nowego, takie podejście do mycia włosów. Teraz jednak czas na szampon dla blondynek. 

Naturalny szampon dla blondynek

Szampon dla blondynek

Szampon dla blondynek

W przepisie jest rumianek, który rozjaśnia i wzmacnia Twoje włosy, zaś róża, stymuluje ich wzrost, ma naturalne właściwości nawilżające i odbudowujące. Łagodzi też łupież spowodowany infekcjami grzybowymi.

  • 1 szklankę rumianku
  • 2/3 szklanki płatków róży

1. Zioła wsyp do emaliowanego garnka i doprowadź do wrzenia, następnie gotuj przez 15 minut.

2. Po ugotowaniu zioła przecedź i odstaw, aby jej temperatura była porównywalna z temperaturą ciała.

3. Wlej miksturę na włosy i kolistymi ruchami masuj skórę głowy przez 5 minut

4. Następnie spłucz szampon pod bieżącą wodą.

Jeśli przeprowadzasz detoks, „szampon dla blondynek” używaj raz w tygodniu zamiast octu jabłkowego. Jeśli jesteś już po detoksie, również raz w tygodniu umyj nim włosy. Pomiędzy myciami staraj się używać wyłącznie jak najcieplejszej wody do mycia włosów, a na końcu użyj zimnej przegotowanej wody.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.