5 rzeczy, które powinnaś zrobić, aby niczego w życiu nie żałować

5 rzeczy, które powinnaś zrobić, aby niczego w życiu nie żałować

Dziś poruszę temat bliski mojemu sercu. Jeszcze jako nastolatka postanowiłam, że nigdy niczego nie będę żałować. Wiem, nie jest możliwe, aby wytrwać do ostatniego dnia i niczego nie żałować, ale w Nowy Rok wiele osób zdaje sobie sprawę z przemijalności życia. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby czuć spokój ostatniego dnia i mieć pewność, że żyliśmy dobrym życiem, że nasze życie miało znaczenie.

Warto zastanowić się, co można zmienić. Zacznijmy od początku:

1.Bądź prawdziwa. Żyj w zgodzie ze swoimi przekonaniami, a nie na pokaz – dla innych.

Często staramy się sprostać oczekiwaniom innych. Tworzymy błędne koło, w którym dosłownie nie ma nas. Są jedynie powinności i chęć przypodobania się innym. Jest to normalne, ponieważ jesteśmy istotami stadnymi, jednak miewamy predyspozycje do skrajności i zwyczajnie w świecie zaczynamy żyć nie swoim życiem.

Wiedząc to, powinnaś czasem zatrzymać się, zwolnić, posłuchać swojej intuicji (tak, intuicja istnieje!) i robić to, co czujesz, że powinnaś robić.

2. Znajdź czas dla bliskich i dla przyjaciół.

O to chyba najtrudniej. Kiedy udaje nam się wygospodarować czas dla bliskich, zwykle zapominamy o przyjaciołach. Żyjemy w czasach, w których tak naprawdę niewiele osób posiada prawdziwych przyjaciół, a rzeczywistość pokazuje, że bez nich nasze życie traci barwy. Niech Twoim celem w tym roku będą regularne spotkania z bliskimi i przyjaciółmi.

3. Nie pracuj zbyt dużo.

Choć człowiek ma pracę we krwi, w naszych czasach zanikła pewna granica i pracujemy non-stop. Praca jest nam potrzebna, abyśmy mogli odczuwać zadowolenie i spełnienie, a równocześnie generować środki na zaspokojenie naszych potrzeb, a jednak jej nadmiar odbiera nam życie, związki z bliskimi i wspomnienia. Pamiętaj więc, że praca ma swoją cenę i generuje nie tylko przychód. Praca jest jedynie częścią życia, a nie całym życiem.

 

4. Miej odwagę mówić: „JA”.

Istnieje granica między radością a otwartością wyrażania i dbania o własne potrzeby. Zwykle nie chcemy mówić innym o tym, jak się czujemy lub co myślimy o danej sprawie, bo nierzadko nie jest to takie proste.

5. Szczęście nie jest przypadkowe.

Często szukamy szczęścia gdzieś daleko od siebie, staramy się dążyć do niego, a niektórzy z nas próbują je nawet wizualizować. Wiele osób sugeruje nam, żeby ćwiczyć swoje szczęście, wyobrażając sobie, co BĘDZIEMY mieć, jak BĘDZIEMY się czuć. A ja Ci powiem: nie słuchaj ich, tylko przyjrzyj się temu, CO JUŻ POSIADASZ, i ciesz się tym tak, jakby jutro miało nie nadejść.

Ewa Kozioł

Ewa Kozioł

Autorka Zielonego Zagonka, mama, żona, kobieta która chce żyć w harmonii z naturą i samą sobą. Wydała trzy książki "EKOnomiczne dziecko", "Piękna z natury" i "Naturalnie czysty dom"

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "5 rzeczy, które powinnaś zrobić, aby niczego w życiu nie żałować"

Powiadom o
avatar
Zdjęcia i pliki
 
 
 
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
beata
Gość

bardzo fajny filmik. Dziękuję i proszę o więcej.Pozdrawiam. Beata

Monika
Użytkownik

Ewo,bardzo lubię Ciebie słuchać. Jesteś naturalna i autentyczna I przekazujesz fundamentalną a zarazem tak nam potrzebną wiedzę. Dziękuję za to,że jesteś i za to co robisz. Ściskam mocno,Monika

Jadwiga
Użytkownik

Ewa!!!! Oczywiście, że się mi się podoba Twoje video. Jest bardzo pouczające i naprawdę miło się Ciebie słucha i ogląda. Ja jestem za, aby ten pomysł kontynuować. Dziękuję bardzo za tą mini lekcję i pozdrawiam serdecznie 🙂

Lena
Gość

Cześć Ewo 🙂
Twoje filmiki są bardzo fajne i kontynuuj je. Tekst plus filmiki to idealne zestawienie 🙂

Magdalena
Użytkownik

Cześć 🙂 Dziękuje za to Twoje video. Jest to uzupełnieniem tych Twoich blogowych myśli i porad. Podobało mi się. Pozdrawiam Maggie

wpDiscuz