fbpx

Poznaj 5 sekretów dzięki którym wyrwiesz się z monotonii.

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

A jest pewna drobna różnica, która zmienia jakość życia, a mianowicie bieganie przez większość dnia z wywieszonym językiem, a codzienność staje się bogatsza. I to ostatnie oznacza, że nie czujesz się przytłoczona nadmiarem zadań do wykonania, co więcej to one dodają Ci skrzydeł. Jeśli tak nie jest – to oznacza, że nadszedł czas na poznanie minimalizmu. A jest pewna drobna różnica, która zmienia jakość życia, a mianowicie bieganie przez większość dnia z wywieszonym językiem, a codzienność staje się bogatsza. I to ostatnie oznacza, że nie czujesz się przytłoczona nadmiarem zadań do wykonania, co więcej to one dodają Ci skrzydeł. Jeśli tak nie jest – to oznacza, że nadszedł czas na poznanie minimalizmu.
Bycie mamą czwórki dzieci stanowi nie lada wyzwanie. W ogóle bycie mamą jakiejkolwiek ilości dzieci nie należy do prostych. Nasze życie często jest chaotyczne, co więcej w wielu wypadkach ten wczesny okres macierzyństwa, ale również i kolejne lata sprawiają, że mamy uruchomiony w głowie „tryb przetrwania”. Nie poprawia tego stanu rzeczy współczesny świat, w którym stale pojawiające się informacje podważają nasze umiejętności macierzyńskie. Telefony i komputery już nie są statycznym urządzeniem, wypełzają z naszych torebek i wdzierają się do naszego życia walcząc o każde nasze spojrzenie z pięknym krajobrazem czy rywalizując z dziećmi o naszą uwagę.

[et_bloom_inline optin_id=optin_37]

Żyjemy w dziwnym, moim zdaniem, „stanie półsnu”, w którym pchamy do przodu ten swój grajdołek, zaś dni zlewają się w jeden, który nie wiadomo kiedy przeminął. Nie jesteśmy w stanie się skupić, czy też zrobić coś więcej, niż podtrzymywać funkcje życiowe swoje i swojej rodziny.
Masz podobne odczucia, że Twoje życie straciło jakość? Że masz mało czasu na łapanie chwil? Jeśli tak – poniżej przedstawiam 5 zasad minimalizmu, które sprawdziłam na sobie i które świetnie pomogły mi zapanować nad własnym życiem.

5 zasad minimalizmu, które sprawią, że zaczniesz przeżywać życie, a nie tylko żyć

1. Wyłącz powiadomienia na telefonie. Współczesny człowiek przeciętnie co sześć minut spogląda na swój telefon. Telefon komórkowy to urządzenie, które w wyjątkowy sposób rozprasza nasze życie, nie ułatwiają tego nieustanne powiadomienia z Facebooka, czy też z poczty e-mail. Co więcej, warto ustalić konkretne godziny kiedy będziesz on-line, abyś miała czas pożyć off-line, czyli tam gdzie ma miejsce prawdziwe życie, Twoje życie.

2. Poczta e-mail. Jeszcze nie tak dawno wszyscy zapowiadali koniec ery e-maili, jednak były to jedynie czcze przepowiednie. Fakt jest taki, że e-maile były i będą jedną z głównych form komunikacji w sieci. Dlatego też nasze skrzynki pocztowe w sieci są dosłownie zawalone dziesiątkami, jeśli nie tysiącami, nieotwartych wiadomości e-mail. Nasze skrzynki e-mail, stały się miejscami, w których boimy się przebywać, które są studnią bez dna. Zapisujemy się do różnych newsletterów, ponieważ chcemy być szczuplejsze, zdrowsze, piękniejsze bardziej modne. Jednak w wielu przypadkach po kilku dniach zapominamy o tym, że zostawiłyśmy gdzieś swój adres poczty. Dlatego zasada tutaj jest jedna – jeśli e-maile które otrzymujesz nie przedstawiają żadnej wartości, jeśli nie jesteś na etapie, że chcesz wdrożyć je teraz w życie, po prostu się z nich wypisz.
I kolejna sprawa – sprawdzaj swoją skrzynkę e-mail tylko dwa razy dziennie. Dzięki temu nie będziesz ciągle rozpraszana.

[et_bloom_inline optin_id=optin_37]

3. Pozbądź się bałaganu. I w tym momencie zapewne w Twojej głowie rodzi się pierwsza myśl: Jak to? Przy dzieciach można pozwolić sobie na luksus zwany porządkiem? Jasne, łatwo powiedzieć – trudniej zrobić. Masz rację, bo tutaj temat jest dość grząski, gdyż każda z nas potrafi sprzątać, jednak nie każda z nas potrafi to robić sprytnie. Co więcej, mało która z nas wie, że może to robić o wiele rzadziej. Spędzamy czas na przekładaniu rzeczy z kąta w kąt, zapominając o cenie, którą musimy za to zapłacić. Otóż taki chaos również rozprasza nasze życie. Sam widok bałaganu, jego wizualizacja wpływa destrukcyjnie na nasz organizm, psychikę i sprawia, że stajemy się znacznie bardziej zestresowane. To samo dotyczy naszego wirtualnego bałaganu. Minimalizm odmienia życie na zawsze, zarówno ten w realnym świecie jak i w sieci.

4. Pozbądź się telewizji. Tak wiem – jest to jedno z najcięższych przedsięwzięć z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć. Lecz jeśli chcesz mieć więcej czasu dla siebie i bliskich, powinnaś przynajmniej spróbować przebrnąć przez to wyzwanie. My pozbyliśmy się telewizora kilka lat temu i nigdy nie  żałowałam tej decyzji. Faktem jest, że teraz jak mąż ma ochotę oglądać mecz idzie ze znajomymi do pubu (z drugiej strony jest to czas dla niego i to rozumiem). Wiedziałaś, że przeciętny polak spędza przed telewizorem prawie 30 godzin tygodniowo? To prawie tyle co 3/4 etatu w pracy! Mówisz, że masz mało czasu? Odpowiedź jest prosta – każdy ma go tyle samo, pytanie tylko w jaki sposób go wykorzysta.

5. Przywitaj dzień inaczej. Początek dnia jest niesłychanie istotny, choć często o tym zapominamy. Znasz może stare porzekadło mówiące, że ktoś wstał lewą nogą? Brzmi znajomo? Warto mieć świadomość, że to w jaki sposób wstaniesz rzutuje na to czy będziesz zadowolona, czy też rozdrażniona. Zacznij dzień na własnych zasadach i nadaj mu odpowiedni ton. Wstań przed domownikami, choć kilka chwil, i znajdź czas dla siebie. Jest to idealna pora na chwilę ciszy i rozmyślań. Nie bez powodu w pozytywnej psychologii bardzo często sugeruje się, aby o tej porze dnia wziąć w rękę dziennik i zastanowić się nad tym, za co jesteś wdzięczna i co sprawi, że nadchodzący dzień będzie udany.
Jeśli dotrwałaś do końca – gratulacje! To oznacza, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, że chcesz je jakoś poukładać i nad nim zapanować. Pierwszy krok za Tobą. Znasz moje rady, teraz spróbuj wykorzystać i koniecznie podziel się opinią jak Ci się sprawdziły – co ulepszyłaś albo z czym nie dałaś rady.

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


5 odpowiedzi na “Poznaj 5 sekretów dzięki którym wyrwiesz się z monotonii.”

 1. Szukałam czegoś na temat żarówek led do których światła nie mogę się nadal przyzwyczaić i po prostu używam żarówek tradycyjnych lub niekiedy mieszam światło w 70 %naturalne ze światłem led,takie,moje oczy i mózg jakoś akceptują.Dla mnie światło żarówek energooszczędnych jest światłem smutnym i depresyjnym,ale wracam do początku,otóż szukając konkretnych,nietuzinkowych informacji na temat w/w żarówek, trafiłam na tę stronę z czego się cieszę,ponieważ odkryłam pewne pokrewieństwo dusz,gdyż i ja myślę bardzo podobnie i poszukuję podobnego oraz żyję podobnie.Żyję trochę inaczej niż większość ludzi obecnie, pielęgnuję wartości,rozwijam się jako człowiek wewnętrzne i duchowo w swojej tradycyjnej wierze w modlitwie, nie szukając jakiś nowości,lub tego co jest akurat modne i na czasie lub co narzuca nam dzisiejszy płytki świat,.Słucham swojego głosu wewnętrznego i za nim staram się podążać,dlatego nie spotykam co rusz ,to podobnie myślących ludzi,raczej przeżywam w tym pewne osamotnienie, ale nie samotność,gdyż mam wokół siebie ludzi podobnie myślących i żyjących,lecz tych na pewno nie jest na pęczki to są ludzie inaczej,głębiej postrzegający życie i prościej.Na pewno większość ludzi teraz,to ci którzy podążają za tym co oferuje i narzuca im świat zewnętrzny,min. pogoń za dobrobytem,materializmem,powierzchowne i płytkie życie konsumpcyjnie!
  Pozdrawiam i dziękuję za mądre oraz głębokie przemyślenia,tak ważne i cenne w obecnym wieku.

 2. Muszę odstawić telefon, nie patrzeć na powiadomienia, poświęcić więcej czasu mojemu maluszkowi. Niby jeszcze niemowlę, ale na pewno już dużo rozumie patrząc na mamę trzymającą w ręku ciągle swój. „Acha, chyba to urządzenie rządzi ludźmi” – myśli… i ciągle próbuje mi zabrać telefon z ręki. Albo może chce mi go zabrać abym w końcu zwróciła na Nią swoją PEŁNĄ uwagę. Bo niby się z nią bawię, ale koło kolana spoczywa telefon…

 3. Nie mam problemu zaglądania w telefon. Bywa, że zapomnę to zabrać z pracy do domu i odwrotnie. Powiadomień nigdy nie włączyłam. Na pocztę zaglądam jak coś zamówię i czekam na przesyłkę. Tv nie oglądamy od lat. Jedynie z tym balaganem problem. Ale jak wracam po 10-12 godzinach do domu, To padam i strajkuje… Więc chyba raczej to kwestia priorytetów i mobilizacji…

 4. Dziękuję za przypomnienie, dla mnie chyba najważniejszy punkt 5. –
  wdzięczność 🙂 o której tak łatwo zapomnieć biegnąc bez wytchnienia i wpaść w pułapkę spełniania oczekiwań innych. Same oczekuje teraz na czwarte dziecko i z powodów zdrowotnych potrzebowałam zwolnić i widzę tego plusy 🙂 pozdrawiam

 5. Dla mnie nie jest sztuką np. nie mieć telewizora i go nie oglądać to normalne jeśli czegoś nie mam to jak mogę to używać?
  Dla mnie większym wyzwaniem jest to: mieć telewizor ale nie spędzać czasu na oglądaniu programów. Ja tak robię.
  Uważam, że wtedy człowiek pracuje nad sobą. Staje przed wyborem to albo tamto. Ćwicząc samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest