Ekosprzątanie jest dla mnie chlebem powszednim – towarzyszy mi w ciągu ostatnich 7 lat. W tym okresie świętowałam spektakularne sukcesy, ale były też chwile, w których porażka zaglądała w moje oczy, bo dany przepis zwyczajnie nie działał. W moim domu nie ma komercyjnej chemii, nie poczujesz w nim zapachu „kwiatowej łąki” ani nie odnajdziesz składziku z milionem kolorowych płynów. Nie jest to wybiórcze ekosprzątanie, lecz ekosprzątanie na całego, bez półśrodków, bez oszukiwania. Zresztą – wiedząc to, co wiem na temat komercyjnej chemii do sprzątania, nigdy nie sięgnęłabym po kolorowe środki do czyszczenia. Oczywiście początki nie były łatwe, zwłaszcza że marketingowcy starają się nam wmówić, że nie mamy szans wysprzątać porządnie domu bez całego butelkowo-toksycznego szaleństwa. W przeciwieństwie do nich ja i tysiące moich czytelników wiemy, jak działają domowe środki czystości, i widziemy, że są skuteczne. W moim domu nie grasują zabójcze mikroorganizmy, nie ma też potrzeby ogłaszać stanu klęski epidemiologicznej. Mój dom jest naturalnie czysty. Na początku jest nam trudno przekonać się do specyficznego zapachu choćby uniwersalnego środka do czyszczenia (klik). Co zrobić, jeśli nie przepadamy za zapachem octu, a chcemy cieszyć się prawdziwie czystym domem? Co zrobić, kiedy ocet śmierdzi?

SPOSÓB 1

Zacznij od małej ilości octu, nie wypryskuj od razu całej buteleczki. Nasz organizm potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do danych zapachów, więc musimy to robić stopniowo. Jeszcze raz: zamiast spryskiwać cały blat środkiem na bazie octu, spryskaj jedno miejsce i rozetrzyj substancję po powierzchni.

SPOSÓB 2

Otwórz okna, aby ocet szybko wywietrzał. Początkowo jego zapach będzie dla Ciebie wyrazisty, dlatego przewietrzenie pomieszczenia z pewnością Ci pomoże.

SPOSÓB 3

Ciepły ocet szybciej paruje, dlatego jeśli nadal nie przepadasz za jego zapachem, podgrzej ocet w mikrofali – nie dość, że działanie okaże się silniejsze, to jeszcze zapach szybciej się ulotni.

SPOSÓB 4

Nie zapomnij o olejkach eterycznych, które świetnie maskują zapach octu (zwłaszcza olejki z owoców cytrusowych). Olejki eteryczne wykazują mocne działanie, dlatego należy być ostrożnym podczas ich stosowania. Jedną z podstawowych zasad aromaterapii jest to, że zapach olejku eterycznego nie może ani nam przeszkadzać, ani nas dusić. Na szklankę płynu nie używamy więcej niż 10 kropli olejku, ale jeśli użyjesz 15–20 kropli, a zapach nie będzie Cię przytłaczał ani wywoływał zawrotów głowy, to zaufaj swojemu ciału – ono dobrze wie, kiedy powinnaś powiedzieć „Stop!”.

Ewa Kozioł
Kobieta która kocha naturę oraz prostotę, swoją wizją zaraziła setki tysięcy czytelników którzy korzystają z rad jakie odnajdują w jej książkach, czy wystąpieniach telewizyjnych bądź też radiowych. Dzięki czemu mamy prawdziwie czyste domy kosmetyki bez toksyn i domy z pachnące ziołami.
Ewa Kozioł on FacebookEwa Kozioł on GoogleEwa Kozioł on Pinterest

Chcesz zadbać o ciążę i dziecko natrualnie?

Zapisz się do biuletynu, w których dowiesz się jak krok po kroku zadbać o siebie i maleństwo w harmonii z naturą.

 

 

 

You have Successfully Subscribed!

Zacznij od dziś sprzątać bez toksyn z darmowym ebookiem

Twój email jest bezpieczny i zawsze możesz go usunąć z listy.

You have Successfully Subscribed!