fbpx

Błyszcz o brzasku dzień 27 Poznaj sekret wydajności

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Jak to się stało, że włoski ogrodnik, Vilfredo Federico Damaso Pareto, stał się wybitnym filozofem i ekonomistą?

 

Pewnego dnia zauważył, że 20% groszku tworzy 80% dobrej jakości ziaren. Skłoniło go to do dalszych rozmyślań i kolejnego odkrycia, że 80% ziemi we Włoszech znajduje się w rękach jedynie 20% społeczeństwa. W kolejnym kroku przyjrzał się gospodarce – i ponownie spostrzegł, że 80% produkcji rynkowej pochodzi jedynie od 20% firm.

Ta dystrybucja wkładu i rezultatów została nazwana zasadą Pareto 80/20.

Nie ma sensu przez 100% naszego czasu starać się być przykładną mamą, żoną, kucharką; wystarczy 20%, aby osiągnąć ten sam, a nawet lepszy rezultat. Nie musisz być dobra we wszystkim; postaraj się być dobra w kilku rzeczach albo nawet tylko w jednej rzeczy TERAZ. Co to oznacza dla nas, kiedy chcemy wstawać z brzasku? Jeśli jesteś mamą noworodka, nie musisz starać się być idealną żoną, wspaniałą kucharką, opiekuńczą mamą i pracowitą sprzątaczką; wybierz jeden aspekt, który jest dla Ciebie najważniejszy, np.: „Teraz skupiam się na dziecku” (choć pamiętaj również o swoich potrzebach – to ważne, aby nie zwariować!).

Możesz też wybrać częściowo każdy z aspektów, czyli: zamiast utrzymywać nienaganny porządek w całym domu, staraj się mieć uprzątnięty pokój gościnny; zamiast gotować 4 posiłki, ugotuj jeden większy (tip: możesz ugotować więcej i zrobić wariacje tej potrawy na kolację i śniadanie); zamiast starać się każdego dnia być kochającą i słuchającą żoną, raz w tygodniu znajdź czas dla męża. Jest jedna kwestia, której nie możesz zaniedbać – TY SAMA. Byłam już w miejscu, w którym moje potrzeby znajdowały się na samym końcu. Powiem tylko jedno: jeśli zmierzasz do autodestrukcji, jest to najlepsza droga.

 

 

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest