fbpx

Błyszcz o brzasku- Dzień 1

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Każdy dzień jest darem. Często zapominamy  o tym, narzekając  na brak pieniędzy, brak idealnej pracy, brak idealnego domu; zapominamy,  co tak naprawdę  jest ważne. Nawet przez sekundę nie zastanawiamy  się: „A co, jeśli to ostatni dzień?”, „A co, jeśli nie nadejdzie kolejny?”. Kiedy otworzysz oczy i spojrzysz na swoje życie właśnie z tej perspektywy, zauważysz, jak wiele szczęścia posiadasz, słysząc deszcz lub dostrzegając słońce przebijające przez zasłonę.

 

Błyszcz o Brzasku 1 from ewa kozioł on Vimeo.

 

Życie jednak pisze inny scenariusz. Człowiek uwielbia schematy, powtarzalność czynności, dlatego często z rana włącza autopilot i jeśli posiada przygotowaną swoją „modną” listę zadań, jego umysł zaczyna myśleć o tym, jak ją zrealizować (dzieje się tak również podczas snu). Spece od zarządzania czasem nie powiedzą, że listy zadań mają również wady. Jedną z wad jest właśnie to, że nasz umysł – świadomie lub nie – będąc pochłonięty listami, stara się znaleźć sposób na ich dokończenie, aby zyskać choć odrobinę czasu na  relaks, równocześnie zabierając nam spokój ducha. Dodając do tego wiele innych zmartwień i spraw, jakie czekają na nas pod koniec każdego dnia, czujemy się dosłownie wykończone.

 

Czy tak ma wyglądać nasze życie tu, na Ziemi? Większości  z nas wydaje się, że nie mamy wyboru, jednak mylisz się, bądź też mylą się Ci, którzy zaprogramowali Cię bez Twojej wiedzy. Życie nie musi takie być. Możesz żyć każdą chwilą prawdziwie i odczuwać spełnienie.

 

Dlatego w tym kusie znajdziesz czas dla siebie. Znajdziesz czas, aby być. Czas, który odzyskasz dzięki programowi, sprawi, że staniesz się szczęśliwsza, spokojniejsza i bardziej wydajna w ciągu całego dnia. Ta niewielka zmiana sprawi, że Twoje życie nabierze innej jakości, zwłaszcza jeżeli chcesz czuć się Spełnioną Mamą, zamiast nadal pozostawać mamą,  której życie przepływa pomiędzy palcami. Warto wiedzieć, jak istotny jest początek dnia. Życie w harmonii z sobą  i otaczającym światem  ma dla każdej z nas niesłychane znaczenie, lecz rzadko zdajemy sobie z tego sprawę.

 

Gdybyśmy  dysponowały zaczarowaną różdżką, każda z nas bez wątpienia wyczarowałaby sobie idealny poranek. W którym gościć będzie spokój, harmonia i radość. Jednak w starciu z rzeczywistością często przegrywamy. Wycieńczone, pozbawione snu, przytłoczone życiem i problemami, równie często nie mamy nawet możliwości zastanowienia się nad tym, jak powinien wyglądać początek naszego dnia.

 

Dzieci potrafią skutecznie zdezorganizować każdy poranek. Dzieciaki są kreatorami chwili, nieprzewidywalnej chwili, dla

ego często najłatwiejsze rozwiązanie stanowi akceptacja tego, co się dzieje – spadających sztućców, rozrzuconych piżam, sprzeczek, płaczu; to zupełnie normalne i często nieuniknione zjawiska, mimo że nie mają miejsca w wizji Twojego idealnego, wręcz surrealistycznego poranka. Kiedy porzucisz iluzję i zaakceptujesz przebieg spraw – będzie Ci po prostu łatwiej. To, co powiem, może wydać Ci się dziwne, ale poszukaj piękna w chwili; zauważ uroczą infantylność i niezaradność dzieci, wielkie emocje, które rządzą ich malutkimi ciałami. Bądź. Najważniejsze, aby w całym szaleństwie znaleźć harmonię, ale i czas dla siebie. I choć „czas dla siebie” brzmi niemal mistycznie, obawiam się, że w zetknięciu z realiami będziesz musiała go sobie po prostu wywalczyć. Nie ma w tym NIC złego!

 

Wiele osób podkreśla ogromne znaczenie poranka; jedna godzina z rana, przeznaczona wyłącznie dla nas, może zmienić cały dzień. Nie każda z nas jednak wie, od czego zacząć, jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym oraz zdrowiu całej Twojej rodziny, skup się. Naprawdę warto.

 

Zajrzyj do zeszytu ćwiczeń i odkryj swój poranek.

 

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


3 odpowiedzi na “Błyszcz o brzasku- Dzień 1”

 1. hmm..
  Jestem w 10tym dniu trwania kursu i właśnie zauważyłam, że mam dostęp jedynie do pierwszego dnia kursu…:((
  A gdzie jeszcze dodatkowe 14 filmów z pakietu.
  Czy mogę prosiC o zwrot pieniędzy?

 2. Pani Ewo, jestem w 10tym dniu kursu i „tajna grupa” nadal nie działa, nie dostaję odpowiedzi na maila.
  Nie będę dobrą reklamą jak napiszę w komentarzu co się nie zgadza z zakupionym przeze mnie pakiecie.

 3. Witam Cię Ewo, cieszę się, że mogłam dołączyć do kursu. Zapowiada się ciekawie…Odrobiłam dzisiejsze „zadanie domowe”, poprzeglądałam oczywiście wszystkie materiały! I mam pytanie, co to za utwór z „budzika” ????!!! Jest wręcz hipnotyzujący…Zachęcający zarówno do pozostania pod ciepłą pierzynką i jednocześnie do wstania. Ciekawe to… Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest