fbpx

Dnia 28 Listopada tylnymi drzwiami przeforsowano nowelizację ustawy dotyczącej Genetycznie Modyfikowanych Organizmów. Ustawa z którą nie zgadzała się większość społeczeństwa, za pomocą nowelizacji, która jest całkowicie nowym i odrębnym dokumentem, umożliwia produkcję żywności i pasz z organizmów powstałych w wyniku machlojek genetycznych. W wyniku tych zmian uwolnienie GMO do środowiska, będzie nic nie znaczącym epizodem, a skoro tak to kto zabroni rozsiewania nasion GMO?

Prawo to sprawi, że każda osoba posiadająca w swoim ogródku nasiona GMO, z nieznanego źródła, będzie traktowana jak złodziej i grozić jej będzie kara utraty wolności do 12 lat (poprawka, ten zapis zniesiono na rzecz mandatu, ale nadal jesteś przestępcą). Dla osób nie wtajemniczonych, wystarczy, że Twój sąsiad ma nasiona GMO, wiatr rozniesie nasiona z tych roślin na Twoją posesję bez Twojej wiedzy, bo jak możesz kontrolować wiatr, i ty stajesz się przestępcą. Co więcej, wystarczy również, że roślina Genetycznie Modyfikowana zapyli roślinę nie modyfikowaną i jeśli producent znajdzie geny swojej rośliny na Twoim skrawku ziemi lub doniczce również będziesz przestępcą. Genetycznie Modyfikowane nasiona wymagają specjalnych oprysków produkowanych przez tego samego producenta, to z czym będziemy mieli do czynienia to całkowita monopolizacja łańcucha żywnościowego. Zapomnijcie o przydomowych ogródkach, czy roślinach na balkonie! Co więcej nie masz prawa, aby zachować nasiona z poprzedniego roku i posadzić je w następnym gdyż również jesteś złodziejem.

Polska stanie się Indiami i Afryką Europy, gdzie ludzie głodują bo nie są w stanie zakupić drogich nasion i substancji chemicznych z roku na rok. Czy nasze dzieci, wnuki i inni bliscy mają głodować? To nie jest hipoteza, ponieważ w krajach gdzie jest GMO już się to dzieje!! Ja mówię NIE i mam nadzieję, że Zielony Zagonek czytają ludzie inteligentni i rozniosą tą wiadomość WSZĘDZIE GDZIE TYLKO MOŻNA, bo to nie są przelewki. W piątek dokonano zamachu na naszą przyszłość, na przyszłość naszych dzieci!

To nie koniec. Rośliny GMO to nie są zwykłe rośliny, to rośliny gdzie naukowcy bawią się w Stwórcę, mieszając różne komórki roślinne i zwierzęce ze sobą aby wyprodukować mutanty, które mają być pseudo odporne, pseudo wydajne lecz kosztem czego? Natury nie oszukamy już teraz na kukurydzy GMO żerują robale, które w ramach przystosowania się, rozpoczęły własną mutację stając się odporne na chemię nawet tą najsilniejszą. Kiedyś super wynalazkiem był azbest po latach okazało się, że truł i w tym wypadku będzie to samo.

GMO to nie tradycyjne krzyżowanie się gatunków!

Jeden proces jest całkowicie naturalny a drugi jest jego całkowitym przeciwieństwem. Dla przykładu w naturze nie ma takiej możliwości, aby geny pochodzące z ryby morskiej w jakikolwiek sposób połączyły się z genami pomidora, czy też DNA bakterii do genomu kukurydzy co jest robione każdego dnia w sterylnych wielkich laboratoriach GMO! W tym celu używa się bakterii i wirusów aby opanowały komórki rośliny i przeniosły materiał genetyczny do niej. Zdrowa roślina nie jest podatna na takie zabiegi, dlatego najpierw wykorzystuje się do tego celu bakterie występujące w ziemi, które powodują rakowacenie roślin. Innym sposobem jest pistolet genetyczny, który wystrzeliwuje niewielkie ilości złota pokryte zmienionym DNA w roślinę. W obu przypadkach w następnym kroku używa się wirusa który osłabia roślinę w wyniku czego zmienione genetycznie DNA rozprowadza się po roślinie.

W naturze można uzyskać groszek odporny na pleśń czy też bardziej wydajnego poprzez naturalne krzyżowanie „rodziców”(zapylanie). W ten sposób w GMO otrzymamy substancje, które mogą być wysoko alergenne lub nawet toksyczne. W naturze taki groszek nigdy by nie powstał.

GMO

Przepraszam, że tak osobiście, ale od kilku dni nie mogę spać po nocy, bo boję się o przyszłość moich bliskich. W ten weekend jadę do Warszawy i mam nadzieję, że w Piątek nie będę tam sama, że będą strajki dotyczące sprzeciwu przeciw GMO, dotyczące naszej przyszłości! Będę protestować z rodziną bo to o nią tutaj chodzi, i nawet gdybym miała jechać do innych miast, pojadę i mam nadzieję, że i wy nie pozwolicie aby pluto wam w twarz, nie będziecie ignorantami, bo to jest ten czas aby działać, aby organizować się i powiedzieć NIE!

Jak będziecie wiedzieć o manifestacjach lub wydarzeniach na FB piszcie. Chcę wziąć w nich udział, a nie grzać dupsko przed TV i patrzeć jak pisze się historia. KONIECZNIE!

 

Na czym polegają zmiany: Więcej przeczytacie tutaj 

Więcej na nagraniu 10 minuta

Link do dokumentów w porządku obrad sejmu

Tutaj jest coś o nasionach i o gmo pisałam o tym  już dawno temu :(. I tutaj…