fbpx

To nieprzewidywalność sprawia, że możesz mieć więcej czasu.

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Twój dzień jest zbyt nieprzewidywalny, więc możesz zaplanować go perfekcyjnie.

Jeśli Twoje życie przypomina moje i zwyczajnie nie jesteś w stanie dokładnie je zaplanować (ponieważ co chwila wypada coś nieprzewidywalnego – wiesz, o czym mówię). Jeśli jesteś wolnym i kreatywnym człowiekiem, który żyje na bakier z zegarkiem lub zwyczajnie go nie nosi (tak jak ja), organizowanie wydaje się niemożliwe.

Moje dzieci czasem zachorują, czasem zapragną coś zrobić, czasem pojawi się ktoś, kogo miało nie być, czasem wpadnę na jakiś pomysł i zechcę go zrealizować, czasem coś się zepsuje… Tak wygląda życie. Zbyt wiele elementów ma wpływ na nasz dzień, dlatego tak trudno jest zaplanować go dobrze.

Możesz planować dokładnie, jeśli pracujesz od 8.00 do 17.00. Jeśli wiesz, że Twoje dzieci pójdą do szkoły, a Ty będziesz miała określoną liczbę godzin do ich powrotu.

Jednak w przypadku, kiedy Twój czas pracy jest nieregulowany, kiedy zwyczajnie nie masz kontroli nad czasem, trzeba przyjąć inną strategię niż prowadzenie pięknie zaprojektowanego kalendarza.

To, co powiem, zabrzmi jak herezja dla fanatyków planowania co do minuty.

Trzy herezje zarządzania zadaniami, które ratują mi czas

Powiem Ci tyle: planuj mniej więcej i planuj z listą zadań. To, co możesz zapisać w kalendarzu ściennym (poważne plany, urodziny, śluby, spotkania, wywożenie śmieci) oraz dni zakończenia projektu wpisz w miejscu, które widujesz każdego dnia.

  1. Stwórz listę priorytetów, celi i planów i rozpisz ją do najdrobniejszego szczegółu.
  1. Masz problem z wytrwaniem w prowadzeniu kalendarza? Wspaniale! W Twojej sytuacji sprawdzi się 90-dniowy system planowania.
  1. Zakochaj się w codzienniku. Codziennik to niesłychanie sprytne narzędzie, które pomaga osobom niezorganizowanym każdego dnia odnaleźć odrobinę harmonii. Codziennik akceptuje niecodzienne sytuacje i jest pomocny w śledzeniu postępów w danym dniu. To dzięki niemu możesz zwyczajnie mieć więcej czasu, gdyż skupiasz się na tym, co naprawdę ważne. 

Czym jest codziennik?

Codziennik to zwyczajny notes. Notes, w którym posiadamy indeks, i w którym oznaczamy rzeczy, jakie teraz potrzebujemy zrobić i jakie mamy w planach na kolejny dzień.

Poniżej zobacz zdjęcia mojego codziennika.

listazadan
lista-zadan-indeks

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


2 odpowiedzi na “To nieprzewidywalność sprawia, że możesz mieć więcej czasu.”

  1. Ja jestem z tych co to z prowadzeniem kalendarza są na bakier. Mogę mieć notesy, pisać na kartkach, ale romanse z kalendarzami zawsze mi sie kończą w okolicach lutego, choćbym nie wiem jak się starała.
    Fajny pomysł z tym codziennikiem! To w sumie taka uproszczona wersja Bullet Journal (słyszałaś może o tym?).

    • Ewo tak. Tylko mnie w bullet Journal przeraża to, że nie ma dat ani kalendarza i to wszystko musze wpisywać ręcznie. Taki codziennik i kalendarz w wersji na ścianę sprawdA się u mnie najlepiej 🙄ps doskonale rozumiem Ciebie tym lutym…;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest