fbpx

Jak naturalnie odświeżyć powietrze, ale czy powietrze potrzeba odświeżać? Oczywiście! Czy używać do tego komercyjnych środków? Absolutnie NIE!

Nigdy nie używałam odświeżaczy powietrza. Prawdopodobnie dlatego, że po prostu ich zapachy były zbyt intensywne i mój organizm nie reagował na nie zbyt dobrze. Jednocześnie sama idea odświeżaczy powietrza wydaje mi się idiotyczna. Jeśli Ci coś śmierdzi to, do jasnej ciasnej, znajdź źródło zamiast chodzić ze sprayem w dłoni „odświeżając” otoczenie.

Toksyczna chmurka

Osoby, które chcą mieć piękny zapach w domu powinny zadbać o inny sposób odświeżania powietrza. Dlaczego? Powodów jest sporo, ale najważniejszym jest to że w odświeżaczach zawarte są sztuczne perfumy. Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że jestem chyba największą przeciwniczką sztucznych perfum w Internecie. Stoję na stanowisku, że są one zbrodnią na ludzkim organizmie. To istna Puszka Pandory, którą otwieramy każdego dnia, delektując się toksyczną chmurką dewastującą nasz układ hormonalny.

Pisząc w wielkim skrócie, perfumy wywracają nasz organizm do góry nogami. Często imitują ludzkie hormony, sprawiając, że nasze ciało traci orientację. Komórki czekając na informację z naszego mózgu wyłapując ten „badziew” nie są w stanie odbierać informacji kiedy potrzeba, są dosłownie bezużyteczne. Dlaczego to takie ważne? To proste, układ hormonalny to nie slogan, to być albo nie być każdego żywego organizmu. To prawidłowe odżywianie się komórek, to ich  normalne namnażanie się, czy też dzielenie i wiele więcej. Nie zapomnijmy o kolejnej bardzo istotnej rzeczy: perfumy to tak naprawdę mieszanki dziesiątek, a nawet setek substancji chemicznych, które nie muszą być przebadane pod względem toksyczności na ludzki organizm.

Dlatego czego użyć zamiast odświeżacza powietrza, które truje nasze otoczenie?

Jest wiele sposobów pierwszym i chyba najprostszym jest – otworzenie okien.

Kolejnymi:

– eliminacja źródła nieprzyjemnego zapachu;

– wiele ziół takich jak szałwia, rozmaryn czy też jałowiec odkaża powietrze podczas spalania, były one do tego stopnia skuteczne, że używano ich we Francuskich szpitalach podczas wojny;

Jak naturalnie odświeżyć powietrze bez chemii?

– użycie roślin, które oczyszczają powietrze usuwając z nich zanieczyszczenia, takie jak chociażby formaldehyd. Rośliny pomocne w oczyszczaniu powietrza znajdziecie w tym videoblogu (KLIK);

– jeśli chcemy to możemy na ciepłą żarówkę nałożyć kroplę prawdziwego olejku eterycznego, który będzie powoli odparowywał;

– zimą do nawilżacza umieszczonego na kaloryferze również można dodać kilka kropli olejku, chociażby lawendowego, który odkazi delikatnie powietrze, ale i zrelaksuje nasze ciało;

– do sprzątania łazienki zalecane jest użycie octu wymieszanego w równej proporcji z wodą i olejkiem eterycznym (na jedną szklankę mieszaniny wody i octu potrzebujesz około 5 jego kropli).

 

Lawendowo – pomarańczowy odświeżacz powietrza

odswierzacz-powietrza

Potrzebujesz:

  • 1 łyżeczkę wódki
  • 15 kropli lawendowego olejku eterycznego
  • 15 kropli pomarańczowego olejku eterycznego
  • 1 szklankę wody

Wymieszaj wszystkie składniki w butelce z atomizerem. Stosujesz ten odświeżacz, tak jak komercyjny produkt psikając zawartość w powietrze. Przed użyciem wstrząśnij. Pamiętaj, aby strumień z odświeżaczem nie był skierowany na drewno czy też tkaniny.

[et_bloom_inline optin_id=optin_19]

Jak odświeżyć powietrze i zlikwidować

nieprzyjemne zapachy w kuchni?

Odświeżamy powietrze naturalnie

Kto smażył rybę, lub gotował brokuły wie o czym mówię. Te zapachy, pomimo otwartego okna, potrafią utrzymywać się w kuchni godzinami. Aby zneutralizować nieprzyjemny zapach sporządź poniższą miksturę.

Do garnka wrzuć cytrynę lub pomarańczę pokrojoną w paski, zalej dwoma szklankami wody i pozostaw na niewielkim ogniu przez 30 minut. Do mieszanki można dodać kilka goździków lub cynamon. W ten sposób stworzymy również świąteczny odświeżacz powietrza.

Jak odświeżyć powietrze w lodówce?

Jak naturalnie odświeżyć powietrze?

Coś śmierdzi w lodówce, zmywarce lub pralce i pomimo iż została wymyta (drenaż czy też filtr wyczyszczone) zapach nadal się utrzymuje? Zamiast szorować jeszcze raz i tak czystą urządzenie, włóż do niego szklankę sody oczyszczonej z 3 kroplami chociażby olejku cytrynowego i pozostaw na noc (w wypadku zmywarki wysyp na jej dno). Rano zauważysz, że nieprzyjemny zapach znikł

Śmierdząca deska do krojenia

Jeśli powodem tego iż nasza deska śmierdzi są kwasy np. zalewa z śledzi czy też kapusta kiszona wtedy do czyszczenia użyj sody oczyszczonej. Natomiast jeśli źródłem nieprzyjemnego zapachu jest na przykład coś tłustego lub też warzywa, użyj przekrojonej połówki cytryny i smaruj ją w deskę.