fbpx

Stokrotkowy krem pod oczy

image_pdf
Pobierz pdf

Już wiecie jak zrobić olej stokrotkowy (Klik!).  Czas zrobić stokrotkowy krem pod oczy …

stokrotkowy krem pod oczy

Stokrotkowy krem pod oczy

Potrzebujesz:

  • 15 łyżek maceratu stokrotkowego
  • 1,5 łyżki wosku  pszeczelego
  • 1 kroplę olejku miętowego
  • 5 łyżek wody
  • 2 łyżki suszonego ziela szałwii lekarskiej

Tłuszcz wraz z woskiem podgrzewasz w kąpieli wodnej. Po roztopieniu wosku odstaw na chwilę, aby na powierzchni tłuszczu zrobił się woskowy „kożuszek”. W międzyczasie przygotuj silny napar z szałwii (ziele zalej wrzątkiem i pozostaw do ostygnięcia). Kiedy obie substancje będą mieć podobną temperaturę niewielkim strumieniem zacznij do przecedzonego naparu dolewać tłuszczu równocześnie ubijając mikserem. Następnie dodaj olejek eteryczny, szczelnie zakręć i odstaw do ostygnięcia.

Gotowe!

 

[mpp_inline id=”55194″]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


18 odpowiedzi na “Stokrotkowy krem pod oczy”

  1. Ewo
    Czy zioła mają być świeże czy suszone? A czy stokrotka może być ususzona? W jakiej ilości jej wtedy użyć.
    Mam też prośbę,jeśli do przepisów z ziół można użyć suszonych, to pisz o tym i jeszcze jakie wtedy zachować proporcje. To bedzie wskazówka dla tych, którzy, jak ja, nie zbiorą ziół i muszą się w nie zaopatrzć w sklepie zielarskim.
    Dzięki wielkie

    • Cześć Dominiko! Do przepisu (najpierw trzeba zrbić olejek stokrotkowy) można użyć świeżych jeśli masz je pod ręką, bądź też możesz ususzyć na zimę. Stokrotek użyj tyle aby oliwa czy też olej pokrywały kwiaty w całości. Śieże kwiaty lepiej jest jednak poddać obróbce na gaźniku, ponieważ mogą zapleśnieć jeśli zostawisz je na 6 tygodni. Natomiast suche bez problemu możesz włożyć do oleju/oliwy i zapomnieć o nich. Dzięki za uwagę, postaram się powoli poprawiać wpisy i uzupełniać w informacje :)Pozdrawiam Ewa

Dodaj komentarz

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest