fbpx

W gabinetach kosmetycznych pełno jest zabiegów odtłuszczających, zaś ich pracownice straszą nas przetłuszczaniem się twarzy. Jednak nie trzeba ulegać panice, w końcu natura naprawdę wie, jak dać sobie radę z wieloma problemami.

Zamiast sztucznych kremów najlepiej do czyszczenia  użyć naturalnych olei. Na pewno sporo z Was powie, że czyszczenie olejem twarzy to bzdura, że zatyka pory i jest ogólnie zabójcza dla skóry. Jednakże to tak, jak z przetłuszczaniem się włosów, skóra twarzy przetłuszcza się, ponieważ chce w pewien sposób zrekompensować sobie utratę oleju. O ironio! Aby temu przeciwdziałać, najlepiej sprawdzają się naturalne oleje, które zbilansują produkcję sebum. Dlaczego sebum jest nam potrzebne, ponieważ chroni naszą skórę przed toksynami, nawilża ją oraz zapobiega odparowywaniu wody. Uwierz mi, nie chcesz się go pozbywać. Ponadto, w przeciwieństwie do komercyjnych alkalicznych płynów czyszczących, skóra po takim zabiegu nie pozostaje przesuszona, dzięki czemu będzie ona z każdym dniem piękniejsza. Ja jak zwykle apeluję, aby za wszelką cenę unikać kosmetyków sprzedawanych w sklepach, gdyż zawierają ogromne ilości toksycznej chemii. Dlatego tonizujemy skórę przetłuszczającą się… olejkami.

tonizujemy skórę przetłuszczającą się

Tonizujemy skórę przetłuszczającą się…

Potrzebujesz:

  • 50 ml oleju rycynowego
  • 50 ml oleju słonecznikowego tłoczonego na zimno
  • 5 kropli olejku eterycznego najlepiej cytrynowego
  • gorącą wodę
  • szmatkę do twarzy

Wymieszaj oleje i olejek eteryczny ze sobą. Jeśli masz przetłuszczającą się skórę wymieszaj 60 ml oleju rycynowego i 40 ml oleju słonecznikowego. Następnie zwilż twarz wodą i niewielką ilość naszego „płynu” do czyszczenia (wielkości ziarnka grochu), nanieś na twarz. Następnie pozostaw mieszaninę olei na dwie minuty, po tym czasie połóż na twarzy gorącą szmatkę (ostrożnie nie poparz się!) i pozostaw na 25 sekund. Jeśli skóra jest nadal tłusta, wypłukaj szmatkę i ponownie nałóż na twarz na ok 25 sekund, powtórz czynność do momentu, kiedy zniknie uczucie tłustości skóry. Pod żadnym pozorem nie szoruj twarzy szmatką, gdyż podrażnisz skórę.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.