fbpx

Trujący zapach perfum

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

W kampanii bardzo istotne wydało mi się umieszczenie informacji dotyczącej zarówno zapachu perfum, jak i tych zawartych w kosmetykach. Bardzo wiele kobiet w ciąży używa ich na co dzień, równie często są one aplikowane na skórę w dość szczodrych ilościach.Wydawać by się mogło, że w cywilizowanym świecie tak popularna rzecz jak perfumy powinna być bezpieczna. Jednak nie jest!

Słodki zapach perfum

Najbardziej wątpliwe w składzie nowoczesnych kosmetyków są perfumy, chociaż jest to zła nazwa, gdyż kiedyś uzyskiwano je z naturalnych źródeł, takich jak kwiaty czy też kora. To, co obecnie znajduje się w kosmetykach i środkach do pielęgnacji to w 95% syntetyczne środki zapachowe powstałe na bazie ropy naftowej i innych toksyn znanych ze swoich właściwości rakotwórczych, powodujących wady dziecka w łonie matki, zaburzenia centralnego układu nerwowego czy też reakcje alergiczne. Co więcej, większość z tych środków chemicznych otrzymywana jest z benzenu, jednej z najbardziej rakotwórczych substancji znanej ludzkości (Pitts, 2008). Kolejnym bardzo istotnym problemem jest fakt, że producent nie musi informować klienta, co tak naprawdę zawiera dany zapach.
[thrive_leads id=’50660′]

W związku z tymi wszystkimi wątpliwościami pojawia się pytanie, co zrobić, skoro wiemy, że perfumy są składnikiem, którego bezdyskusyjnie powinniśmy unikać? Może kupić produkty bezzapachowe? Nie jest to tak oczywiste. Ponieważ i tutaj pojawia się jeden problem, a mianowicie środki z etykietą „bez perfum” lub „bezzapachowe” wciąż zawierają perfumy, a etykietka mówi jedynie, że są one po prostu niewyczuwalne przez nasz nos. Takie produkty zawierają perfumy maskujące, które mają za zadanie ukryć przed nami jego prawdziwą woń. Dlatego najlepsze rozwiązanie to zacząć polegać na sobie i samemu wytwarzać najbardziej wątpliwe produkty, jak chociażby mydło czy proszek do prania, co jest bardzo proste. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wiele z chemikaliów użytych do produkcji perfum dostają się do łona matki i mogą mieć ogromny wpływ na zdrowie rozwijającego się dziecka – chociażby zaburzają gospodarkę hormonalną u chłopców. (Scott i inni, 2009).

Bilbiografia:
Scott H. i inni (2009): Steroidgenesis in the Fetal Testis and Its Susceptibility to Disruption by Exogenous Compounds, Endocrine Reviews 30.
Pitts C. (2003): Get a whiff of this: perfumes (fragrances) – the invisible chemical poisons.

 

A dlaczego nie zrobić własnych perfum? (klik)

 

Scott, H. i inni (2009) “Steroidgenesis in the Fetal Testis and Its Susceptibility to Disruption by Exogenous Compounds,” Endocrine Reviews 30.
Pitts, C. (2003) “Get a whiff of this: perfumes (fragrances) – the invisible chemical poisons”

 

[rev_slider czystydom]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


Jedna odpowiedź do “Trujący zapach perfum”

  1. Myślę o olejku waniliowym bo kocham ten zapach ale przejrzałam sklepy internetowe i wszystkie olejki zawierają wanilinę. Mając w pamięci „cukier wanilinowy” zastanawia mnie „naturalność” tego olejku. Możesz coś podpowiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest