fbpx

Czy kiedykolwiek próbowaliście wyczyścić butelkę po oliwie lub innym tłuszczu? Jeśli tak, to wiecie, że jest to prawie nie możliwe.

Jak wyczyścić butelkę?

Jak to zrobić, kiedy butelka ma wąską szyjkę i nie zmieści się do niej żadna szczotka? Przez ostatnie dwa lata zastanawiałam się jak umyć te draństwa. Uwierzcie mi próbowałam już prawie wszystkiego: octu, sody oczyszczonej i wrzątku i nic. Zero efektów. W sumie to te butelki były dla mnie przekleństwem. Jakiś czas temu przez przypadek odkryłam świetny sposób mycia butelek po tłuszczu. Otóż moje dzieci uwielbiają bawić się w kuchni i pewnego razu nasypały do jednej z tych butelek po oliwie ryżu. Przez nieuwagę zanurzyłam butelkę w wodzie z sodą oczyszczoną. Próbując wytrząsnąć z niej ryż i eureka! Zaczął znikać tłuszcz z jej wnętrza. W efekcie jeszcze bardziej potrząsnęłam butelką i po chwili butelka była czyściutka. Nie mogłam wyjść z podziwu jak proste to wszystko było i że nie wpadłam na ten pomysł wcześniej. Co potrzebujesz, by wyczyścić butelkę po oliwie?

Jak wyczyścić butelkę?

Jedynie trzech składników: ryżu, sody oczyszczonej i wody. Do butelki wsypujemy ok. 1 łyżkę sody oczyszczonej i tej samej ilości ryżu oraz wody. Wstrząsamy przez minutę lub dłużej, zależy jak bardzo brudna jest butelka. Wylewamy zawartość na sitko (ryż zostawiamy, aby się wysuszył, dzięki czemu będziemy mogli użyć go ponownie). Tyle. Mamy czystą butelkę.

 

ZapiszZapisz

Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z