fbpx

Co robić z dziećmi w Sylwestra?

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Zapraszam na moje pomysły co robić z dziećmi w Sylwestra. Nie jest tego zbyt wiele, ale…

Co robić z dziećmi w Sylwestra?

 

  1. Pójdźmy na spacer w ciągu dnia, porozmawiajmy o tym jak minął nam rok, jakie plany i marzenia mają nasze dzieci.
  2. Urządźmy wcześniejsze przyjęcie noworoczne specjalnie dla dzieci. Zaopatrzmy się w:

3. Na przyjęciu niech każdy pojawi się przebrany, nawet w domowej roboty kostiumy zrobione np. z przescieradła, starych ubrań. Puśćmy muzykę specjalnie dobraną dla dzieciaczków. Postarajmy się o jakieś przekąski, możemy je przygotować wcześniej z dziećmi.

4. Wielu z nas posiada filmy z dzieciakami w roli głównej. Obejrzyjmy je może nie wszystkie, ale chociaż część. A może macie nagrania z własnych kamer? Warto je przypomnieć tego dnia.

5. Z większymi dziećmi warto pograć w gry planszowe z mniejszymi urządzić bal.

6. Kto powiedział, że wielkie odliczanie musi się zacząć o północy? I dlaczego nie użyć do tego celu garnków i drewnianych łyżek?

7. Rozpocznijcie dziennik rodzinny i co roku zapiszcie, co przydarzyło się ciekawego, wesołego, z czego jesteście najbardziej dumni w ciągu całego roku, jaka była wasza ulubiona potrawa, książka, serial/film, co chcecie zrobić w następnym roku, czy jaka piosenka była waszą ulubioną. Nie zapomnijcie podać imienia, wieku i danego roku.

8. Macie ogródek? Zapalcie zimowe ognisko w nocy lub wypuście z dziećmi w powietrze latarnie świetlne. Można je kupić lub zrobić samemu. Oto przepis: https://aditiodyssey.wordpress.com/2012/11/12/how-to-make-sky-lanterns/

9. Zróbcie kapsułę rodzinną (nawet z pudełka po butach), w którą włożycie ważne zdjęcia i zamkniecie na cały rok.

Czas na was. kupcie jakąś grę dla dorosłych, miłe przekąski które można zjeść jak dzieci pójdą spać, bądź też wypożyczcie film :).

Wesołej zabawy!

 

[mpp_inline id=”55194″]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


Jedna odpowiedź do “Co robić z dziećmi w Sylwestra?”

  1. Lampiony czy latarnie świetlne to nie tylko zagrożenie pożarowe, ale również paskudne śmiecenie środowiska – widziałam leżące w rezerwatach przyrody, a to nie tylko papier, ale i metalowy drut i podgrzewacz. Słyszałam o wodnych zwierzętach zaplątanych w lampiony – zatem może nie stosujmy takich wątpliwych moralnie przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest