fbpx

Drewniane meble są piękne i trwałe jeśli odpowiednio się o nie dba. Jeśli masz drewniane meble to z pewnością wiesz. czy są lakierowane, czy olejowane (lakier jest błyszczący i śliski zaś olej dość matowy i ciężko się go przeciera).

Zawsze zrób małą próbę na meblu w niewidocznym miejscu, aby sprawdzić, czy naturalny środek nie uszkodzi powłoki, zresztą to samo musisz robić z komercyjnymi specyfikami. Teraz kilka przepisów:

Naturalny preparat do mebli lakierowanych

Do mycia drewnianych mebli i usunięcia starych nabłyszczaczy i kurzu potrzebujesz pół litra wody i jedną torebkę czarnej herbaty. Do garnka wlej wodę i wrzuć torebkę, wszystko doprowadź do wrzenia, następnie ostudź. Czystą, miękką szmatkę zamocz w wywarze, a następnie dobrze wyciśnij, przetrzyj mebel i wytrzyj go do sucha.

Preparat do polerowania mebli lakierowanych

Potrzebujesz 50 ml octu spirytusowego i 150 ml oliwy z oliwek ( brzmi jak dressing sałatkowy ) mieszamy uzyskamy gęsty biały płyn, nakładamy na mebel używając kolistych ruchów.

Preparat do mebli olejowanych

Tych mebli nie moczymy wodą! Po prostu przetrzyj je szmatką z mikrofiby usuń kurz, a następnie kolistymi ruchami wetrzyj w nie ostudzony wcześniej olej lniany, który uprzednio należy podgrzać do wysokiej temperatury. Możesz użyć oleju tekowego lub innego oleju rekomendowanego przez producenta mebli.

Preparat do mebli woskowanych

Podobnie jak z meblami olejowanymi nigdy ich nie mocz. Przetrzyj na sucho a następnie kolistymi ruchami wetrzyj w nie naturalny wosk do mebli (1 część stopionego wosku, wymieszany z 3 częściami oliwy z oliwek np. z wytłoczyn, lub innym tanim olejem jadalnym).

 

[rev_slider czystydom]

Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z