fbpx

Jak usunąć pleśń z silikonu?

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Wiele osób ma problem z pleśnią w łazience – wilgoć i ciepło tworzą idealne środowisko do rozwoju pleśni.

O ile z fugami można sobie poradzić dzięki szczoteczce do zębów i paście z sody, o tyle z silikonem przy wannie jest już gorzej. Tutaj często pleśń wżera się w sylikon, dlatego w niektórych przypadkach należy go ściągnąć i nałożyć nowy. Jeśli zostałyśmy zmuszone do takiej decyzji, pamiętajmy, że od teraz ważna jest prewencja, o której wspomnę za chwilkę.

Zaczynamy.

Przede wszystkim musimy zapewnić w łazience dobrą wentylację. Jeśli w łazience nie ma okna, zainstalujmy w wentylacji wywietrznik, który przyspieszy wymianę wilgotnego powietrza.

Jak usunąć pleśń z silikonu raz na zawsze?

Sięgnijmy po ocet. Ocet tworzy środowisko, w którym pleśń nie ma racji bytu. Jest świetny nie tylko w jej usuwaniu, lecz także w prewencji. W wypadku prawdziwej inwazją pleśni używamy octu nierozcieńczonego (warto jednak sprawdzić na niewielkiej powierzchni, jak zachowa się silikon). Zapobiegawczo z kolei wystarczy skorzystać z uniwersalnego sprayu do czyszczenia. (klik)

Potrzebujesz:

sody oczyszczonej

wody utlenionej

pociętego na paski worka na śmieci

Wymieszaj wodę utlenioną z sodą oczyszczoną, pamiętając, że ta mikstura nie nadaje się do przechowywania w szczelnych pojemnikach; należy ją robić na bieżąco. Aby utworzyć pastę do czyszczenia, potrzebujesz 3 łyżek sody oczyszczonej i 3 łyżek wody utlenionej. Pastę nałóż na silikon zainfekowany pleśnią, następnie przyklej do pasty pasek worka i pozostaw na noc. Kolejnego dnia zmyj pastę szczoteczką.

[thrive_leads id=’49839′]

Prewencja

 

Jak wspomniałam, aby zapobiegać powstawaniu pleśni, po skorzystaniu z łazienki przetrzyjmy silikon i spryskajmy uniwersalnym środkiem do czyszczenia. Jeśli nie lubisz zapachu octu, możesz użyć olejku z drzewa herbacianego.

Potrzebujesz:

1 szklanki wodę

10 kropel olejku z drzewa herbacianego lub goździkowego

Do butelki z atomizerem wlej wodę i dodaj olejku. Spryskaj silikon. Pamiętaj, aby przed użyciem wstrząsnąć miksturę. Przed pierwszym zastosowaniem sprawdź, czy silikon nie jest zbyt wrażliwy na działanie olejku eterycznego.

[thrive_leads id=’49839′]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


13 odpowiedzi na “Jak usunąć pleśń z silikonu?”

  1. Czy można użyć takiego środka, jak ta pasta oraz spray na okna (ramy drewniane, uszczelki)?

  2. Do odgrzybiania fug można użyć naturalnego środka ASG firmy Spranda jest to niemiecki specyfik z wyciągu z drzewa herbacianego Bardzo skuteczny i nietoksyczny.

  3. Jakiego octu należy użyć (spirytusowy 10%, jabłkowy, inny )?
    Czy należy użyć octu czy pasty z sody oczyszczonej i wody utlenionej?

  4. Ilu procentowa powinna być woda utleniona? Kupiłam 3% wodę, ale mam wrażenie, że nie działa

    • Marto ocet tak, ale tutaj jest wpis o tym jak radzić sobie ze ścianamihttps://zielonyzagonek.pl/jak-usunac-plesn-ze-sciany-ekosprzatanie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest