Kiedy przeprowadziliśmy się na wieś, musiałam zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. W wielu wnętrzarskich magazynach znaleźć możemy piękne przeszklone kabiny. Uznałam, że też chcę taką mieć. I mam. A wraz z nią mnóstwo sprzątania. Utrzymać to ustrojstwo w czystości jest nie lada wyczynem. Każda kropla jest widoczna, każdy zaciek. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie twarda woda, jaką mam przyjemność posiadać. Zresztą – twarda woda bywa zmorą w naszym kraju i chociaż dobra dla nas, niekoniecznie jest idealna do sprzątania.

Wyczyszczenie kabiny prysznicowej staje się nie lada wyzwaniem. Wielkim łukiem powinniśmy unikać komercyjnych środków, pełnych sztucznych perfum i chemicznych dodatków, które w naszym domu tworzą trującą komorę gazową. Komorę, w której przez kilka lub nawet kilkanaście minut dusimy się, prychamy, zatruwając swój organizm. Kiedy wzrasta nasza świadomość konsumencka i nie chcemy płacić zdrowiem za czysty dom, wywalamy to sklepowe dziadostwo na zbity łeb, sięgamy po ocet i… znowu dusimy się i prychamy, bo wytrzymanie w kabinie pełnej octowej mgiełki nie jest możliwe.

Jak wymyć tę diabelską kabinę prysznicową? Zacznijmy od początku.

Zapobieganie.

Warto mieć w łazience ściągaczkę do szyb i szmatkę z mikrofibry do mycia okien. Po prysznicu ściągamy nadmiar wody i przecieramy szybę. Tak byłoby, gdybyśmy żyły w idealnym świecie. Jednak w rzeczywistości w naszym domu mieszkają również inni – i w tym momencie zaczynają się schody. Umazane mydłem szyby i nieprzetarte prowadnice czekają sobie na kobietę czyściciela. Ciebie. Oczywiście tę niesubordynację można ogarnąć, ale z czasem.

Sprawdź, jak działa „przeciwnik”. Wypełnij za niego test na bałagan. KLIK

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Stało się: kabina jest wręcz uświniona, a piękne przeszklenie tylko wspomnieniem. Widzisz masę białych zacieków. Co teraz?

Już sprzedaję Ci swój patent.

  1. Potrzebujesz mleczka do czyszczenia i szczotki. Przepis na mleczko jest banalnie prosty (klik), a samo mleczko niezastąpione podczas czyszczenia zarówno kabiny, jak i brodzika. Mleczko nanosisz na szybę i przecierasz szczotką, aby usunąć osad z mydła i inne cuda.
  2. Zmywasz wszystko wodą.
  3. Spryskujesz wodą rozcieńczoną z octem (przepis) i na 5 minut zostawiasz otwarte drzwi kabiny. W tym czasie możesz wlać ocet do toalety (aby usunąć kamień) i wyczyścić mleczkiem umywalkę.
  4. Do akcji wkracza gumka do szyb. Ściągasz ocet, a to, z czym gumka sobie nie poradzi (np. rogi szyby lub wypukłości) przecierasz szmatką z mikrofibry przeznaczoną do okien. I gotowe!
Ewa Kozioł
Kobieta która kocha naturę oraz prostotę, swoją wizją zaraziła setki tysięcy czytelników którzy korzystają z rad jakie odnajdują w jej książkach, czy wystąpieniach telewizyjnych bądź też radiowych. Dzięki czemu mamy prawdziwie czyste domy kosmetyki bez toksyn i domy z pachnące ziołami.
Ewa Kozioł on FacebookEwa Kozioł on GoogleEwa Kozioł on Pinterest

Chcesz zadbać o ciążę i dziecko natrualnie?

Zapisz się do biuletynu, w których dowiesz się jak krok po kroku zadbać o siebie i maleństwo w harmonii z naturą.

 

 

 

You have Successfully Subscribed!

Zacznij od dziś sprzątać bez toksyn z darmowym ebookiem

Twój email jest bezpieczny i zawsze możesz go usunąć z listy.

You have Successfully Subscribed!