fbpx

Kamień w łazience? Wyczyścisz naturalnie!

Oto jest pytanie? Sama miałam z tym problem, gdyż moja woda studzienna nie należy do tych wspaniałych miękkich wód, jest to prędzej draństwo, które natura wymieszała z betonem.

Szybko o odkamieniaczach

Większość z odkamieniaczy w składzie posiadają bardzo mocne, kwasy, które mają rozpuścić kamień.  Jednym z nich jest kwas chlorowodorowy, który jest bardzo żrący. Pomyśl, że jego pozostałości pływają w wannie kiedy kąpiesz się ty lub  Twoje dziecko. Większość odkamieniaczy ma jak zwykle w komercyjnych środkach, środki powierzchniowo czynne, odkażacze i sztuczne perfumy, mocne, aby zamaskować chemię.

Jak dać sobie radę z kamieniem w łazience? To jak zwykle jest proste oszczędzisz swoje zdrowie i portfel!

Kamień w łazience, czyli czyścimy metalowe baterie

Namocz szmatkę w roztworze wody i octu 50/50 następnie owiń nią baterię i zostaw, na co najmniej godzinę. Następnie szczotką, zetrzyj to, co zostało. I już.

kamień w łazience

Kamień na dnie brodzika/wanny

Weź 100 ml octu polej nim  kamień, następnie posyp kwaskiem cytrynowym lub polej świeżym sokiem z cytryny, zostaw na noc i już. Jeśli ilość kamienia, jest przerażająca, bardzo prawdopodobnie będziesz musieć wykonać tą czynność więcej niż jeden raz, ale cierpliwość się opłaci.

Kamień w łazience na dyszy prysznica, jest również prosty do usunięcia, ściągnij dyszę,  włóż do garnka wlej 100 ml octu dodaj 100 ml wody i gotuj przez 20 minut.

Kiedy usuniesz już swój „ukochany” kamień, pamiętaj, że lepiej jest zapobiegać. Raz na tydzień, przetrzyj miejsca najbardziej narażone na kamień szmatką z octem i już.

Jeśli nie lubisz zapachu octu spirytusowego, zrób sobie cytrusowy.

 

[rev_slider czystydom]