fbpx

Miód w walce z wypryskami

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Miód od tysiącleci był traktowany, jako wspaniałe remedium na wszelakie dolegliwości.  Już 5000 lat przed naszą erą miód był uważany jednocześnie, jako pożywienie i lekarstwo.

Już wtedy wiedziano, że miód pomaga we wchłanianiu, przyswajaniu czy zwiększaniu efektywności lekarstw, dlatego nie bez powodu słodzi się miodem ciepłe, nigdy nie gorące, herbatki ziołowe. Wspaniałe właściwości miodu znalazły również swoje zastosowanie w kosmetyce.  Już 5000 lat temu w  Ajurwedzie uważano, że miód łagodzi ból, wspomaga leczenie oparzeń i uszkodzonej skóry, a ponadto ma działanie odkażające i antyutleniające. Dzięki swoim właściwościom sama Królowa Kleopatra nakładała miód na twarz, jako maseczkę, czy też kąpała się  rano w mieszance miodu i mleka po to, aby utrzymać skórę wiecznie młodą i zdrową. Królowa Anglii, Anna, używała maseczki do włosów z miodu i oleju, dzięki czemu były piękne i błyszczące. Cudowne właściwości miodu były doceniane od zawsze, co potwierdzają również i współcześni naukowcy. Mówią o miodzie, jako źródle witamin, minerałów, enzymów oraz przeciwutleniaczy. Dlatego w najbliższym czasie pojawi się kilka przepisów z użyciem miodu.

Miód na piekące usta

Dziś będzie szybki sposób na piekące usta. Jak sobie radzić w tej nieprzyjemnej sytuacji? Wystarczy na noc posmarować usta miodem i pozostawić do rana. Po przebudzeniu pieczenie powinno pójść w zapomnienie.

Miód na wypryski

Weź łyżeczkę miodu i wymieszaj ją z dwoma kroplami olejku herbacianego. Wszystko dobrze wymieszaj i nałóż pastę przed snem i pozostaw na noc.

Miód w takiej mieszance, wzmocni działanie olejku herbacianego który jest wiruso i bakteriobójczy, a dzięki temu jest świetnym antidotum na wypryski. Dodatkowo miód odżywi i sprawi, iż olejek lepiej się wchłonie.

 

Bibliografia:

Yoirish, N. (2001) Curative Properties of Honey and Bee Venom

Boukraâ, L. (2013) Honey in Traditional and Modern Medicine

Altman, N. (2010) The Honey Prescription: The Amazing Power of Honey as Medicine

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest