fbpx

Naturalny peeling do dłoni

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Wiosną spędzamy dużo czasu na zewnątrz. Jeśli tak jak ja uwielbiacie grzebać w ogródku, kopać, nosić, kosić, to… Wasze ręce wyglądają zapewne jak moje.

 

Mówi się, że dłonie są jedną z najbardziej reprezentacyjnych części naszego ciała. Kiedy jednak masz ogród, Twoje dłonie mogą nie wyglądać zbyt estetycznie, zwłaszcza gdy czasami zwyczajnie trudno je domyć.

 

Bywa, że zaniedbujemy dłonie, choć bez nich nasze życie byłoby niesłychanie skomplikowane. Dłonie pomagają nam jeść, pracować, sięgać po przedmioty, dotykać, czuć, bawić się. Choć są dla nas bardzo ważne, nie poświęcamy im uwagi.

 

Ponieważ bywają narażone na działanie czynników środowiskowych, chemikaliów czy też urazy, to właśnie dłonie są jedną z tych części ciała – poza twarzą – która najszybciej pokazuje postępujący czas.

NATURALNY PEELING DO DŁONI

5 zasad wiosennej pielęgnacji dłoni

 

  1. Po pierwsze: zanim wyjdziesz do ogrodu, podrap paznokciami mydło – dzięki temu unikniesz denerwującej, ale i także nieestetycznie wyglądającej ziemi pod paznokciami, której trudno się pozbyć.
  2. Do sprzątania nie używaj toksycznej chemii; po co truć siebie i swoje otoczenie, kiedy możesz wysprzątać dom, używając sody oczyszczonej, olejków eterycznych i octu?
  3. Myj dłonie w ciepłej, zamiast w gorącej wodzie, następnie wysusz je (zwłaszcza przestrzenie między placami.
  4. Zastosuj peeling, jeśli potrzebujesz zabiegu, który szybko wyczyści Twoje dłonie.
  5. Po umyciu rąk nie zapomnij wetrzeć balsamu lub kremu do rąk (klik).

NATURALNY PEELING DO DŁONI4

 

Odżywczy i odkażający peeling do dłoni

 

Potrzebujesz:

1 szklanki cukru drobnoziarnistego

1/2 szklanki sody oczyszczonej

1/2 szklanki oliwy z oliwek (może być z wytłoczyn)

10 kropli olejku z drzewa herbacianego (odkaża)

10 kropli olejku lawendowego (odkaża i regeneruje)

 

Wszystkie składniki mieszamy w dużym słoiku, zakręcamy i przechowujemy z dala od słońca. Taki peeling może stać około 12 miesięcy lub dopóki nie zjełczeje oliwa z oliwek.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


3 odpowiedzi na “Naturalny peeling do dłoni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest