Chcesz stworzyć w swoim domu coś zupełnie wyjątkowego? Zakwitły róże.

Róże to kwiat młodości; kwiat, który otula swoim czarującym, słodkim zapachem. Róża od niepamiętnych czasów używana była przez kobiety na całym świecie. Pomaga przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry i przyspiesza gojenie niewielkich ranek i śladów po wypryskach

Dziś połączymy ten luksusowy kwiat z solą i stworzymy kąpiel, która każdą z Was postawi na nogi.

Od razu powiem, że do przepisu potrzebujesz dużo soli.

rozasol
rozasol3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kąpiele solankowe były znane już w czasach Hipokratesa.

Na początku pragnę zaznaczyć, że mowa nie o soli kuchennej, jodowanej, z antyzbrylaczem i innymi dziadostwami, a o soli nieoczyszczonej. Równocześnie przestrzegam, że sól morska jest często poddawana procesowi oczyszczania i wedle mojej opinii nie nadaje się już do użytku.

Jaka sól jest dobra? Nieoczyszczona, całkowicie naturalna, o szarawym odcieniu. W sklepach znajdziesz również sól himalajską, lecz kosztuje majątek, dlatego pozostaję przy naszej polskiej soli nieoczyszczonej, bez antyzbrylaczy; takiej zwykłej, jakiej używasz do robienia przetworów.

RÓŻANA SÓL DO KĄPIELI PRZEPIS

rozasolkolor

Potrzebujesz 1kg soli, sporo płatków róży i wannę wypełnioną wodą o temperaturze od 35-36°C.

Wymieszaj ze sobą całą sól i płatki róży (ja dodaję jeszcze odrobiny rozmarynu).

Tak przygotowaną sól możesz przechowywać w zamkniętym pojemniku praktycznie w nieskończoność. Po około 2 latach zapach może się ulotnić, ale wówczas dodaj płatków róży i możesz ponownie użyć mieszanki. W solance kąpiemy się przez około 10-20 minut; nie dłużej.

Alternatywą dla soli jest chlorek magnezu sześciowodny – jest to najbardziej przyswajalna, znana człowiekowi forma magnezu, uzyskiwana dzięki odparowaniu wody morskiej. Nie zapomnij, że poszukujesz chlorku o jakości CZDA, czyli najlepszej z możliwych.

Chlorek magnezu wspaniale pomaga w stanach zmęczenia, osłabienia organizmu czy bólu mięśni, ponadto relaksuje i regeneruje skórę oraz poprawia jej napięcie (działa odmładzająco). Nie będę się rozpisywać na jego temat. Po prostu: do kąpieli użyj 2 szklanek różanego chlorku magnezu i weź 30-minutową kąpiel.

Pin It on Pinterest

Share This

Czy chcesz rozpocząć przygodę z naturalną pielęgnacją skóry?

Wiosna i lato to idealny czas na to, aby skorzystać z darów natury i zakochać się w skórze bez toksyn. 

 

Sprawdź swoją skrzynkę email, aby pobrać swojego ebooka.

Weź udział w 5 dniowym

"Detoksie Piękna"

 

Przestań płacić zdrowiem za urodę, dzięki temu bezpłatnemu wyzwaniu dowiesz się jak stworzyć swój własny naturalny plan pielęgnacji!

Pełno prostych ale skutecznych przepisów, które nie marnują Twojego czasu i zajmą ci maksymalnie 5 minut.

Startujemy już w niedzielę!

You have Successfully Subscribed!