Rusza seria wpisów „Odzyskajmy święta”

Odkryj więcej sprawdzonych przepisów w DARMOWYM herbarium wejdź na www.slowianskazielarka.pl , aby uzyskać swój dostęp i zacząć skutecznie używać ziół

Uwielbiam święta, zwłaszcza Bożego Narodzenia, jednak przez ostatnich kilkanaście lat media jak i przedsiębiorcy sprawili, że jest to jedno ze świąt, których szczerze nie cierpię.

Powód jest dość prosty, reklamy, świąteczne piosenki w radiu  i szkaradne ozdoby świąteczne już od połowy października. Ile razy można słuchać piosenkę „All i want for Christmas”? Na każdym kroku otaczają nas mikołaje, światełka, renifery i inne paskudne figurki i ten szał z zakupami i prezentami. Przepełnione sklepy, ogromne kolejki przy kasach, wszystko musi być szybko i krótko. Prawdziwy obłęd kupowania i konsumowania. Ponadto, jeśli macie tak jak ja, że imieniny, komplet urodzin i kilka innych rocznic, w twojej rodzinie, zbiega się w jednym miesiącu, to przez cały rok zastanawiacie się jak przetrwać grudzień. No człowieka chce rzucić o ziemię, ponieważ kiedy przychodzi Boże Narodzenie jest się tak zmęczonym fizycznie i psychicznie, że jedyne co chce się zrobić to pójść spać. A na koniec to poczucie zwątpienia, tyle pracy, wysiłku a po kolacji pustka, kompletne nic, było minęło. Od dziś na Zagonku zaczniemy serię wpisów „Odzyskajmy święta” te prawdziwe, bez tego szaleństwa, oszczędnie i spokojnie. W tym roku nie kupię nikomu gotowych sklepowych prezentów – zrobię je sama, poza książką dla męża. Czy pomysł przypadnie rodzinie do gustu, nie wiem, na pewno lepsze to niż kolejna para skarpet, krawat w renifery czy godziny poświęcone na wymyślanie innego nietrafionego prezentu.

Odzyskajmy święta

No to jak spróbujemy odzyskać te święta? Co wy na to?

Cel: Odzyskajmy święta i świąteczną magię

Aby osiągnąć nasz cel w serii pojawią się:

– rozsądny harmonogram zajęć, czyli jak to wszystko ogarnąć i nie zostać kłębkiem nerwów,

–  przepisy na domowe podarunki dla najbliższych i sąsiadów.

– pomysł na kalendarz i stroik adwentowy,

– jak zacząć budować rodzinne tradycje,

– jak przywrócić ducha świąt,

Wszystko po to, aby przywrócić święta, które został obdarte ze swojej magii. Jestem pewna, że celowo, w końcu rodzina/ jedność/wspólnota to podstawa, która nie jest każdemu na rękę. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły jak uzupełnić serię dajcie znać w komentarzach.

Odzyskajmy święta na zawsze!

 

[mpp_inline id=”55194″]

UWAGA, ten dokument jest prawnie chroniony prawem autorskim @Copyright 2012-2024 Fundacja Zielony Zagonek, nie wolno go powielać, kserować ani używać w jakikolwiek sposób bez kontaktu z autorem na stronie www.slowianskazielarka.pl