fbpx
Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych ebooków!

Czym zastąpić płyn do podłóg? Przepis na uniwersalny płyn do podłóg

Często tworząc domowy budżet wydaje nam się, że są rzeczy których nie da się zastąpić, a które drenują naszą kieszeń. Mowa tutaj o środkach czystości, nie będę mówić o tym, że większość tych środków jest dla nas trująca, ale mało kto zwraca uwagę, że jest również kosztowna.

Mieszkając na wsi, mając gospodarkę pod dachem 5 smyków, które uwielbiają być na zewnątrz wydawać by się mogło, że na chemię gospodarczą wydajemy majątek. Co jest dalekie od prawdy, w naszym domu miesięcznie wydajemy 30 zł na środki czystości, w tym codzienne pranie, mycie naczyń ręcznie czy tęż mycie podłóg.

Dobra, ale jak wysprzątać dom na błysk za grosze? Pobierz swojego darmowego e-booka Oszczędne sprzątanie z przepisami i dowiedz się jak robiły to nasze babcie i prababcie, aby mieć nienaganny porządek za grosze. Warto nadmienić, że często nie było wtedy supernowoczesnych pralek, sprytnych mopów, a czasem nawet bieżącej wody.

Dziś porozmawiamy o tym jak oszczędnie i szybko czyścimy podłogi i zrobimy płyn do podłóg który jest mega uniwersalny.

Myjemy średnio brudne panele, płytki i drewniane podłogi

Płyn ten nadaje się do paneli, a nawet drewniane woskowane

podłogi (w tym ostatnim przypadku sprawdź jak zachowa się wosk w niewidocznym miejscu) Szklanka octu spirytusowego do wiadra na mop oraz 10-20 kropli olejku eterycznego. Zalewamy gorącą wodą – im gorętsza tym lepsza. Po wymyciu podłogi nie trzeba już jej ponownie zmywać.

Jak zrobić płyn do podłóg bardzo brudnych, ale i drewnianych lakierowanych

– 3 łyżki sody kalcynowanej (lekkiej) lub w ostateczności mydła startego na tarce (używając mydła warto je rozpuścić przez 10 minut we wrzątku)

– 10 kropli olejku rozmarynowego lub sosnowego

– mop z  bardzo gorącą wodą

Przygotowanie: Wymieszaj składniki ze sobą w wiadrze.

Użycie: Wymyj podłogę. Przechowywanie: Sporządzaj przepis wraz z zapotrzebowaniem.

[mpp_inline id=”55855″]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest