fbpx

Jak zrobić mydło w płynie (castile soap) ze zwykłego szarego mydła? To banalnie proste. Na pewno możesz poświecić 15 minut i cieszyć się własnoręcznie zrobionym mydełkiem.

mydło w płynie przepis

Mydło w płynie

Przepis na mydło w płynie

Potrzebujesz:
  • 250 ml gorącej wody
  • 25 g szarego mydła
Instrukcja
  1. Kostkę mydła pokrój nożem lub zetrzyj na tarce na drobne kawałeczki i wsyp do słoika/miski.
  2. Następnie zalej wszystko gorącą wodą, jako że szare mydło jest zrobione z naturalnych tłuszczy powinno się od razu stopić. Na dnie słoika/miski mogą osiąść drobinki mydła, jednak po 15-20 minutach mydło powinno się już rozpuścić. VOILA! mamy mydło w płynie, teraz pozostaw je na 2-5 dni i można go używać 🙂

Uwagi

  1. Kiedy wszystko ostygnie, otrzymamy galaretowa substancje, która z czasem może podejść wodą bądź też powierzchnia może stwardnieć, ale pamiętaj, że wystarczy wziąć trzepaczkę i wszystko wymieszać i można znów użyć nasze mydełko.
  2. JEŚLI CHCESZ OTRZYMAĆ RZADSZE MYDŁO? To proste, po prostu, jeśli już mydło zastygło dolej do niego tyle gorącej wody ile chcesz aby uzyskać żądaną konsystencje, jeśli uznasz że wciąż mydło jest za gęste, powtarzaj ten proces jak długo chcesz.

 

[rev_slider czystydom]

Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z