Czy wiesz, jak porządnie wyczyścić materac?

W łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, dlatego spraw, aby każdy sen był zdrowym snem.

Każdej nocy wraz z potem wydalamy ze swojego organizmu około SZKLANKI wody. Zgadnij, co się z nią dzieje?

Wielu z nas naiwnie wydaje się, że zmiana pościeli rozwiąże problem. Tak jednak nie jest. Gdyby logicznie zastanowić się, gdzie wsiąka to nasze dobrodziejstwo, drogą dedukcji szybko odkrylibyśmy, że jest to nic innego jak materac. Poza potem nasz materac każdego wieczoru zostaje hojnie obdarowany martwym naskórkiem, brudem, kurzem i plamami niewiadomego pochodzenia.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że naprawdę niewielki odsetek materaców ma ściągane pokrowce, a nawet jeśli takowe posiada, są one zdecydowanie za duże na standardową pralkę.

Jak zatem wyczyścić materac, aby nie brzydzić się na nim spać?

Odkurzacz – tajna broń

 

Niby proste, ale ile osób pamięta o tym, aby odkurzyć materac? To ważne, jeśli chcemy pozbyć się martwego naskórka, włosów i pozostałości po nocnych przekąskach. Warto do tego celu użyć czystej nasadki lub specjalnej, przeznaczonej właśnie do czyszczenia materacy (nie chcesz mieć przecież na materacu rzeczy, które odkurzacz zgarnął z podłogi).

Promienie słoneczne i mróz

Nie ma lepszej broni na wszelakie mikroorganizmy niż promienie UV. Jeśli połączysz to z mrozem, uzyskasz fenomenalny efekt. Postaraj się choć kilka razy w roku wystawiać materac na zewnątrz – niech natura zrobi swoje.

Nieprzyjemne zapachy

Jeśli mamy dzieciaki, plamy powstałe wskutek zwyczajnego zasiusiania materaca są nieuniknione. Co zrobić, aby materac nie śmierdział?

Sposób odkryłam jakiś czas temu i opisałam w mojej książce.

Potrzebujesz:
1 szklanki sody
5 kropli eterycznego olejku lawendowego lub herbacianego
sitka

Wymieszaj w miseczce wszystkie składniki i rozsyp je przez sitko po materacu. Pozostaw na 2-3 godziny, a następnie odkurz materac.

Plamy na materacu

Plamy, które często pojawiają się na naszych materacach są pochodzenia organicznego, dlatego tak istotne jest zareagowanie na ich powstanie w krótkim momencie czasu. Jednym z najbardziej skutecznych domowych środków do walki jest stworzenie pasy z soli, sody oczyszczonej i wody. Kiedy usuniemy nadmiar wilgoci, naszą pastę rozsmarowujemy na materac, delikatnie wcierając w poplamione miejsce. Po około 40 minutach, za pomocą delikatnie zwilżonej gąbki usuwamy pozostałości po paście. Jeśli ta nie zadziała, warto użyć wody utlenionej i mydła w płynie wymieszanych ze sobą w proporcji 1 część mydła do 1 części wody utlenionej. Podobnie jak w przypadku pierwszej pasty, delikatnie wsmarowujemy mieszankę z wody i mydła (można użyć do tego celu szczoteczki do zębów) i po 5 minutach usuwamy ją za pomocą zwilżonej zimną wodą gąbki. Równocześnie pamiętaj, aby wszelką wilgoć powstałą w wyniku usuwania plam wyciągnąć z materaca za pomocą bardzo suchego ręcznika lub papieru.

 Więcej przepisów znajdziesz w mojej książce: Naturalnie Czysty Dom.

Pin It on Pinterest

Share This

Czy chcesz rozpocząć przygodę z naturalną pielęgnacją skóry?

Wiosna i lato to idealny czas na to, aby skorzystać z darów natury i zakochać się w skórze bez toksyn. 

 

Sprawdź swoją skrzynkę email, aby pobrać swojego ebooka.