Bycie piękną kobietą powinno być proste. Bycie zadbaną kobietą również nie powinno być skomplikowane. Jednak żyjąc w świecie stworzonym przez reklamy, w świecie, w którym powinnyśmy ciągle kupować i w którym pielęgnacja skóry traktowana jest jak święty Graal laboratoriów kosmetycznych.

Firmy zbankrutowałyby, a autorzy książek poszliby z torbami, gdyby powiedzieli Ci to, co mam właśnie zamiar ogłosić: prostota pielęgnacji jest najbardziej skuteczną bronią przeciw wszelakim problemom skórnym.

Im prostsze i świeższe produkty, tym lepsze i bardziej idealne pożywienie stanowią dla naszej skóry.

Tak, pożywienie, ponieważ nasza skóra odżywia się tym, co serwujemy jej każdego dnia. Przed nałożeniem makijażu wiele kobiet używa kilkunastu preparatów: pasty do zębów, kremu nawilżającego, płynu do płukania, płynu do mycia, toniku i tak dalej, których skład często zawiera sporą ilość substancji zwyczajnie toksycznych dla naszego ciała.

Wraz z wielkim bumem na kosmetyki bezpieczne i naturalne coraz więcej firm i osób prywatnych stara się wskazać nam alternatywę. Z jednej strony to wspaniałe, że następuje zmiana w ogólnej świadomości konsumentów, z drugiej przerażające jest to, co wyczyniają „panowie i panie wiedzy”.

LISCIE-MIETY
W naszych oczach naturalne kosmetyki stają się wręcz czymś mistycznym, tworzonym w tajemniczy sposób przez znachoropodobnych specjalistów lub osoby mające ukończony fakultety chemiczny, zielarski lub farmaceutyczny.

Długie, skomplikowane przepisy i ogromne ilości składników nie zachęcają przeciętnej kobiety do eksperymentów, która nie zawsze ma czas na prawdziwą kąpiel.

Nasze ciała doskonale wiedzą, co zrobić, aby skóra była zdrowa; nie potrzebujesz wymyślnych receptur i stosu kosmetyków, pod którym uginają się półki w Twojej łazience. Celem pielęgnacji powinno być uproszczenie tego, co wsmarowujesz w swoje ciało, by zachęcić skórę do samoistnej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry nie powinna zajmować nam dużo czasu, podobnie jak nie powinna nas przytłaczać różnorodność produktów, powodująca, że z miesiąca na miesiąc chaotycznie przerzucamy się z jednego kremu na drugi.

Nasza skóra – tak jak układ trawienny – potrzebuje monotonii. Ba! Ona wręcz ją kocha, ponieważ nie musi co chwila przyzwyczajać się do nowych warunków. Od skuteczności choćby komercyjnych produktów w dużej mierze zależy nasz sukces.

Dziś zrobimy macierzankowo-miętowy olej do kąpieli.

olejektymiankowy
Każda kobieta powinna mieć taki olej w swoim domowym spa.

Macierzankę można zastąpić tymiankiem – i jedno, i drugie zioło wspaniale odkaża, przeciwdziała wszelakim zmianom skórnym i niszczy wolne rodniki, razem z miętą harmonizując skórę dojrzałą.

Taka kąpiel sprawi, że ukoimy nasze skołatane myśli.

Potrzebujesz:
oliwy z oliwek
gałązki mięty
gałązki macierzanki lub tymianku

olejek-tymiankowo-mietowy
Zanurz zioła w oliwie i przenieś je w ciemne miejsce, raz na jakiś czas wstrząsając. Musisz przypilnować, aby zioła były suche (nie może być na nich wody).

Po 4 tygodniach możesz przecedzić macerat lub pozostawić go w buteleczce z oliwą. Takiego olejku używaj zarówno do kąpieli, jak i masażu – na zaciemnionej półce może stać tak długo, jak długo nie czujesz stęchlizny, czyli co najmniej rok.

 

Pin It on Pinterest

Share This

Czy chcesz rozpocząć przygodę z naturalną pielęgnacją skóry?

Wiosna i lato to idealny czas na to, aby skorzystać z darów natury i zakochać się w skórze bez toksyn. 

 

Sprawdź swoją skrzynkę email, aby pobrać swojego ebooka.

Weź udział w 5 dniowym

"Detoksie Piękna"

 

Przestań płacić zdrowiem za urodę, dzięki temu bezpłatnemu wyzwaniu dowiesz się jak stworzyć swój własny naturalny plan pielęgnacji!

Pełno prostych ale skutecznych przepisów, które nie marnują Twojego czasu i zajmą ci maksymalnie 5 minut.

Startujemy już w niedzielę!

You have Successfully Subscribed!