Lipowe mleczko to wspaniały kosmetyk, który znakomicie pomaga skórze suchej i wrażliwej.

Czy kiedykolwiek spojrzałaś do swojej kosmetyczki obiektywnie, nieomamiona reklamami, i zadałaś sobie pytanie, czy to wszystko jest Ci potrzebne? Marketing, kosmetyczki, a nawet producenci prawie naturalnych środków do pielęgnacji urody wmawiają nam, że jedynie skomplikowane receptury troszczą się o naszą urodę.

Często wiele kobiet raz w miesiącu zaopatruje się w coraz to nowsze środki, które mają im pomóc cofnąć czas i zdziałać cuda. Już wiesz, że te „osiągnięcia” nauki, za które tyle zapłaciłaś, a które z taką ostrożnością wmasowujesz w swoją skórę, niekoniecznie ją pielęgnują; prędzej trują i sprawiają, że zaczynasz szukać innych rozwiązań. Szukasz, ponieważ szanujesz siebie i swoje ciało – jedyny dom, jaki naprawdę posiadasz.

Kiedy przekopiesz tony informacji na temat alternatywnych form dbania o ciało, odnajdziesz dziesiątki książek i receptur. Co łączy je wszystkie? Różnorodność oraz wielość składników i skomplikowany sposób przyrządzania. Wydawać by się mogło, że i w tym przypadku człowiek popadł w obsesję ilości, zapominając, że prostota jest często najlepszym rozwiązaniem. Naturalne receptury stają się kopią komercyjnych środków pod względem poziomu skomplikowania i potrzebnych składników. Nie powiem, że eksperymentowanie z naturalnymi substancjami jest złe, bo może dawać niezłą frajdę, ale nadmiar sprawia niekiedy, że czujemy się zagubione.
lipa-kosmetyki

Nie od dziś wiadomo, że jedną z najlepszych strategii w dbaniu o siebie jest regularność, rutyna. Wykształcenie nowej rutyny nie należy do prostych, zwłaszcza kiedy tak naprawdę nie wiesz, po co masz sięgnąć, a obfitość kosmetyków nawet nieświadomie Cię przytłacza.

Co pomaga? Prostota. Codzienna pielęgnacja twarzy, włosów i ciała jest podobna do gotowania – im prościej, tym lepiej. Strategiczne w tym momencie są składniki. Zamiast kremu, który zawiera dziesiątki ekstraktów, równie dobrze sprawdzi się ten z kilkoma komponentami.

Natura jest tak obfita, że nie ma potrzeby jej poprawiać. Dziś zrobimy mleczko z kwiatu lity do cery suchej i wrażliwej.

Lipa delikatnie uelastycznia, odświeża oraz nawilża skórę; jest wręcz idealna na letnie upały, ponadto wykazuje działanie zmiękczające, dzięki czemu nasza skóra staje się delikatna w dotyku. W lotionie znajdziesz również mleko pełne substancji odżywczych, które delikatnie regeneruje skórę twarzy.

Lotion z  kwiatu lipy idealny kosmetyk na lato

co-zrobic-z-lipa

Potrzebujesz:

1/2 szklanki pełnego mleka

2 łyżek suszonego kwiatu lipy lub garści świeżych kwiatów

Wszystkie składniki podgrzewamy przez 30 minut, nie dopuszczając do zagotowania, następnie napar pozostawiamy na jedną godzinę w lodówce i przecedzamy. Tak sporządzony lotion przechowujemy w lodówce do tygodnia.

&

Chcesz zadbać o ciążę i dziecko natrualnie?

Zapisz się do biuletynu, w których dowiesz się jak krok po kroku zadbać o siebie i maleństwo w harmonii z naturą.

 

 

 

You have Successfully Subscribed!