fbpx

Walka ze złym cellulitem

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Wraz z nadejściem XXI wieku i mody na chłopięcą figurę pierwszy raz w dziejach historii, kobiety zachciały być szczupłe i ‘piękne’. Piękne dla dyktatorów mody, dla znajomych, zapominając o swoim prawdziwym pięknie.

Postanowiły porzucić zdrowie, naturalną fizjonomię i wewnętrzne piękno, aby być podobne do mężczyzn. Ogromne znaczenie w całym tym procesie odegrały media, społeczeństwo i marketing utwierdzając kobiety w przekonaniu, że z natury są po prostu brzydkie. Używając przeróżnych technik w tej krucjacie coraz więcej kobiet z minuty na minutę zostało przekabacone. To, co kiedyś było synonimem piękna u Rafaela, Rubensa, czy u Eduarda Manet, czyli kobieta w jej naturalnej formie, stało się nocnym koszmarem milionów kobiet z całego świata. Dotychczas piękna na swój unikatowy sposób stała się ujednoliconą laleczką Barbie. To, że masz więcej krągłości niż Twoja koleżanka lub mniejsze piersi wcale nie oznacza, że jesteś gorsza, a już na pewno brzydsza. Jesteś piękna.

Cellulit – znienawidzony przez kobiety

Cellulit stał się synonimem zaniedbania, brzydoty w ujęciu społecznym, jednakże wcale nie jest on chorobą. Jest to naturalny towarzysz każdej kobiety. Wśród nas są takie, których ciała mają większe lub mniejsze predyspozycje do jego powstania. Jeśli jednak cellulit jest związana z naszą dietą, czy też stylem życia, może się on okazać pierwszym sygnałem nawagi. Wtedy walka z cellulitem ma sens, natomiast w innym przypadku, powinnyśmy się akceptować takimi jakimi jesteśmy, bo w tym tkwi piękno kobiety – w samoakceptacji.

Ćwiczenia  na cellulit 

Pierwsza linia frontu w walce z niezdrowym cellulitem, czyli chodzenie, pływanie czy inne ćwiczenia aerobowe, które skupiają się na miejscu powstania cellulitu. Według ayurvedy musimy pamiętać, że podczas ćwiczeń nie należy się przepracowywać. Przesada, może doprowadzić zaburzenia harmonii organizmu. Najprostszym a zarazem najlepszym sygnałem są ‘pierwsze poty’.

Dieta

Upewnij się, że Twoja dieta nie prowadzi do gromadzenia się namiaru wody i odkładania tłuszczu. Dlatego też należy zminimalizować ilość nabiału, słodyczy, zimnych napojów i posiłków oraz tłustych potraw. Według Ayurvedy należy szczególnie unikać oliwy z oliwek w naszej kuchni, jeżeli mamy problem z cellulitem.

Masaż

Mieszanką oleju sezamowego i gorczycowego w ilości 50:50 (jeśli nie masz dostępu do oleju gorczycowego to użyj olejku eterycznego z cynamonu lub pomarańczowego w ilośći 1 łyżeczka na 100 ml, olejek cynamonowy nadaje się on do ud i brzucha, ewentualnie ramion, ale nie innych części ciała, gdyż jest dość podrażniający) masuj miejsca występowania cellulitu, następnie wmasuj w skórę za pomocą okrężnych ruchów i pocierania proszek z tataraku zwyczajnego (można go zmielić chociażby w młynku do kawy).

 

Stosować Balsam z witaminą K

 

źródło zdjęcia: http://www.cellulite.info.pl/

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach, już niedługo pojawi się kurs „PIĘKNA Z NATURY W 21 DNI: wyrzuć chemię z kosmetyczki”.

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


2 odpowiedzi na “Walka ze złym cellulitem”

  1. Piszesz ze ajurweda każe unikac oliwy z oliwek… Napisz więcej bo nie mogę znaleźć takiej informacji….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest