fbpx

Skuteczny sposób, aby pozbyć się mrówek

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

[et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.0.47″][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.2″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Mrówki – pożyteczne owady, czy uciążliwi „lokatorzy”? Wspomniane już mrówki są owadami, które każdy bardzo dobrze zna. Powszechnie uznawane są za mało przyjazne, wręcz uciążliwe i każdy chce wiedzieć jak się ich pozbyć. Każdy z nas kiedyś na pewno był ukąszony przez to małe stworzenie, i wiąże z tym doświadczeniem zapewne niemiłe wspomnienia. Warto jednak podkreślić ich pożyteczność, o której tak mało się mówi. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że mrówki odgrywają ważną rolę na naszej planecie. Te małe owady żyją w ściśle zorganizowanej i hierarchicznej społeczności, w której każda z nich posiada konkretną, przypisaną rolę. Tym samym przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania całego mrowiska. Szacuje się, że liczba gatunków mrówek wynosi około 12 tysięcy. W Polsce żyje stwierdzone 103 gatunki. W jednym mrowisku funkcjonuje około setek tysięcy tych małych owadów. Żyją one pod jednym kopcem zbudowanym z nagromadzonych igieł iglaków, zdrewniałych patyków, resztek roślin. Mrówki cały czas ciężko pracują: budują gniazdo, bronią je, zbierają pożywienie, opiekują się potomstwem. Ponadto mieszają one nieustannie glebę spulchniając ją i wzbogacając. Większość mrówek jest wszystkożerna, dlatego jeśli osiedliły się w naszych ogrodach, przed próbą wytępienia ich warto pamiętać, że zjadają one na przykład kleszcze.

[et_bloom_inline optin_id=”optin_20″]

Bywają jednak momenty, w których mrówki zaczynają uprzykrzać życie, szczególnie kiedy na siłę zaczynają wchodzić do naszych domów, mieszkań. Często ich inwazję możemy zauważyć przed zbliżającą sie burzą, deszczową aurą lub kiedy pozostawimy coś słodkiego bez zabezpieczenia. Jeśli już żadne sposoby nie działają, by odstraszyć te owady, poniżej znajdziecie sposób na przygotowanie „pokarmu” dla mrówek, który na zawsze zakończy tę nie do końca równą walkę.

UWAGA! Chciałabym abyście mieli świadomość, że zastosowanie tego własnoręcznie przygotowanego specyfiku na mrówki jest o s t a t e c z n o ś c i ą i po zastosowaniu go owady zginą. 

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się mrówek jest użycie boraksu. Jest to naturalny minerał wydobywany na terenie Turcji i w Ameryce Północnej. Aby przygotować domowy środek na pozbycie się mrówek będziesz potrzebować:

  • pół łyżeczki cukru – może być trzcinowy lub biały
  • 1 – 2 łyżek wody
  • 2 łyżki boraksu

W pierwszej kolejności należy wsypać do szklanki cukier i dolać wodę. Całość wymieszać. Następnie należy dodać boraks i całość ponownie wymieszać do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Tak przygotowaną maź można przełożyć do, na przykład zakrętki i położyć najlepiej na podłodze.

WSKAZÓWKA → Nie wystraszcie się jeśli początkowo wokół substancji zgromadzi się większa ilość mrówek. Naturalnym jest, że te owady przyciąga słodki smak. Na początku mrówki zjedzą przygotowaną maź, a jej część zaczną zanosić do mrowiska, by nakarmić królową.

Jeśli chcesz zobaczyć jak dokładnie przygotować całość środka zapraszam do obejrzenia mojego filmu, w którym pokazuję jak to zrobić. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

 

 

[/et_pb_text][et_pb_video src=”https://youtu.be/ToFoGkGZ8Bw” _builder_version=”3.2″]

 

[/et_pb_video][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_button button_url=”bit.ly/zagonek-subsrybuj” button_text=”SUBSKRYBUJ KANAŁ NA YOUTUBE” button_alignment=”center” _builder_version=”3.0.47″ custom_button=”on” button_text_size=”27″ button_bg_color=”#b22117″ button_border_radius=”10″ button_icon=”%%307%%” button_icon_placement=”left” button_on_hover=”off” button_text_color_hover=”#ffffff” background_layout=”dark” global_module=”44281″ saved_tabs=”all”]

 

[/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.2″]

[et_bloom_inline optin_id=”optin_20″]

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


16 odpowiedzi na “Skuteczny sposób, aby pozbyć się mrówek”

  1. U mnie w mieszkaniu regularnie pojawiają się mrówki., chociaż mieszkam na pierwszym piętrze. Być może problemem są drzewa, które dotykają balkonu. Dodam, że odwiedzają mnie wyłącznie te duże owady (nie znam się na gatunkach mrówek). Nie chciałam stosować żadnej chemii, bo mam w domu zwierzęta. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii, szczególnie że mój pies może pochłonąć wszystko (nawet puste opakowania po cukierkach). Babcia poleciła mi ocet – podeszłam sceptycznie do tego pomysłu ze względu na ostry zapach, ale pomogło!

  2. Jakie w końcu proporcje. W treści jedne na filmie podczas wykonywnia całkiem inne. Jest duża różnica między pół łyżeczki cukru a prawie łyżka na filmie i jeszcze stwierdzenie, że za mało. Proporcje wody też całkiem inne.

  3. Witam. Na początek chcę zaznaczyć, iż spodziewam się mieć do czynienia z rozsądnymi osobami. Otóż mrówki mogą okazać się dość upierdliwymi owadami. Okazywanie jakichś ekologicznych zachowań w stosunku do tych owadów jest moim zdaniem niewłaściwe. Teraz już wiecie, dlaczego to co piszę jest dla ludzi rozsądnych. Zniszczenie nadmiernej ilości mrówek na działce warzywnej może okazać się dość kosztowne. Koszty dotyczą nabycia w sklepie środków do ich zwalczania, jak też strat w uprawach. mrówki potrafią prowadzić swoistą hodowlę mszyc na różnych roślinach. Polewanie mszyc środkami chemicznymi, znowu środki chemiczne, jest mało skutecznym zabiegiem jeżeli nie ograniczy się ilości mrówek i to znacznie. Wiele osób uważa, że sprzmierzeńcem w zwalczaniu mszyc są biedronki. I to jest prawda z tym, że mrówki nie dopuszczają biedronek i chronią mszyce. Mszyce wytwarzają spadź, która jest pokarmem dla mrówek. Ten opisany przypadek powoduje, że moje zdanie z tą dobrocią mrówek dla środowiska musi b yć dobrze rozpoznana. Moim zdaniem obecnie jest bardzo liczna populacja mrówek z którą coraz trudniej jest walczyc. A walka jest kosztowna.

  4. Witam, mamy mrówki w mieszkaniu w bloku przeszło od ponad 10 lat, do tej pory jakoś żyliśmy z nimi w „zgodzie” póki nie urodziło mi się dziecko. Po którejś nocy ok 10 do 20 mrówek chodziło po mojej córci. Wtedy powiedziałam dość. Skorzystałam z Pani metody. Użyłam kwasu borowego w internecie piszą że to to samo co boraks. Rozstawilam „pułapki”, jak długo trzeba czekać na efekty? Dodam że sąsiedzi też mają mrówki w swoich mieszkaniach. Czy jest szansa że się ich pozbędę?

    • Wydaję mi się,że ten przepis Aniu z boraksem,może być dobry gdy mieszka się w domku wolnostojącym,natomiast w bloku np.10-piętrowym zero szans na pozbycie się czerwonych mrówek zwanych faraona,ale Faraon nie miał żadnych mrówek.

  5. Witam. Mam pytanie. Zostało mi trochę boraksu któremu minęła data ważności. Gdzie go można bezpiecznie wyrzucić???

    • Boraks nie ma daty ważności. Nim się go wydobedzie leży w ziemi kilka tysięcy lub nawet milionów lat 🙂 prędzej butelka, tudzież puszka ma date ważności. Tak jak woda mineralna.

  6. Od kilku dni w mieszkaniu 2 piętro kamieniczka. Oszaleć można. Nie możemy zlokalizować ich trasy,skąd……

  7. U mnie mrówki pojawiły się w pawilonie handlowym, w zeszłym roku spróbowałam metody Ewy i mrówki wyniosły się po 3 dniach . W tym roku też się pojawiły i znów rozstawiłam miksturę i też przestały włazić więc sposób jak najbardziej skuteczny.

  8. U nas co roku jest problem z mrówkami. Mam nadzieję, że w tym roku będę mogła skorzystać z Twoich porad i pozbędę się ich raz na zawsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest