fbpx

Jak wyczyścić podłogę ekologicznie?

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

To jak sprzątasz, ma ogromny wpływ na środowisko i na twoje zdrowie, mimo że w reklamach środków do sprzątania nikt o tym nie wspomina. Oczywiście może ci się wydawać, że zrobienie swojego płynu do czyszczenia podłogi to bzdura, która niczego tak naprawdę nie zmieni. Jednak ta mała zmiana to kropla, która powolutku drąży skałę. Może ta malutka odmiana podczas sprzątania nie ocali lodowców Arktyki, jednak wybór po wyborze, krok po kroku wpłyniesz na to, czy Wisła albo inna rzeka w końcu będzie czystsza. Nie będę mówić, jak istotne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy, choć wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Nie wiedzą jednak, co mogą zrobić, jak faktycznie wpłynąć na lepsze jutro?

Dodatkowo mało kto wie, że wybranie zrobionego w domu płynu do mycia podłóg w niesłychany sposób wpływa na nasze zdrowie, które każdego dnia eksponowane jest na setki różnorakich toksyn. Zdrowie, które jest przemęczone substancjami serwowanymi przez producentów w kolorowych i pachnących płynach do sprzątania. To one są odpowiedzialne za zatruwanie powietrza, którym oddychamy w naszym domu. Tutaj nie będę cię namawiać do zmiany, ponieważ nie znam ani jednej osoby, która świadomie chciałaby truć siebie, swoje dzieci,  kota lub psa. W większości przypadków spotykam się z osobami, które najzwyczajniej w świecie nie wiedzą, że istnieje alternatywa i inny sposób dbania o dom.

Dom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i regenerujemy się, jednak współczesne domy to wysypiska odpadów chemicznych, a ludzie w nich żyją jak na bombie z opóźnionym zapłonem.

Czyszczenie podłogi zacznijmy od wycieraczki.

Aby uniknąć ciągłego zamiatania, odkurzania czy mycia podłogi wystarczy zaprzyjaźnić się z wycieraczką oraz zasadą, że w domu nie chodzimy w butach. I to, niezależnie czy mieszkamy na wsi, czy w domu. Taka zasada wydaje się rozsądna, zwłaszcza że to na butach wnosimy do naszego domu najwięcej bakterii, kurzu, drobinek moczu psa sąsiada i wiele innych ciekawostek.

[thrive_leads id=’49839′]

Ta zwykła zmiana sprawi, że będziesz o wiele mniej sprzątać, a zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcisz na np. dobrą książkę.

Kolejną rzeczą jest płyn do mycia podłóg.

Czyli jak wyczyścić podłogę?

Oczywiście prosto, za pomocą domowego płynu do podłóg.

 

Potrzebujesz:

1/2 szklanki wiórków mydlanych najlepiej potasowych , lub też z innego mydła jakie masz teraz pod ręką
1 i 1/2 szklanki wrzątku
30 kropli olejku cytrynowego
10 kropli olejku miętowego
1/2 łyżki oliwy z oliwek
Wymieszaj ze sobą mydło i wrzątek, mieszaj dokładnie do momentu rozpuszczenia się mydła. Następnie dodaj olejki eteryczne i szczelnie zamknij.

Galaretkę można przechowywać do roku poza lodówką i z dala od słońca. Co z nią zrobić?

 

Potrzebujesz:
1 wiadro bardzo ciepłej wody
1 łyżeczkę naszej galaretki do mycia podłóg.

Wymieszaj wszystko i wyczyść podłogi. Proste? Jasne, że tak

[thrive_leads id=’49839′]

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! ? Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


11 odpowiedzi na “Jak wyczyścić podłogę ekologicznie?”

  1. Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyczyszczeniem parowym mojej posadzki, która pokryta jest kaflami. Słyszałam, że to dobra metoda. Stosował ją ktoś?

  2. Oliwa to do podłóg drewnianych olejowanych a nie lakierowanych zapewne! Pomyślcie troszku. Na zdjęciu z reszta widać drewno a nie laminaty czy lakierki

  3. Użyłam octu, panele są bez połysku. Wyglądają na skurzone. Po galaretce się kleją. Jeżeli Pani środki przewidują tylko określony rodzaj podłogi to warto by o tym wspomnieć.

  4. Pani Ewo podłoga po umycia jest bez polysku z pozostałościami mydła, jest na to jakis sposób?

  5. A tą oliwę z oliwek to kiedy dodać i w jakim celu?Nie będzie się lepiło potem wszystko? I czym lepiej myć podłogę – mydłem czy octem?

  6. Ekologiczne sprzątanie bez chemii – to jest możliwe? Z wpisu dowiedziałem się wielu przydatnych informacji. Warto było tutaj zajrzeć. BYć może zostane tutaj dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest